آشنایی با بندر ترکمن ویرایش مطلب
بندر ترکمن / پایتخت خاویار دنیا / Bandar-e Torkman

بندر ترکمن، مرکز شهرستان ترکمن و از شهرهای غربی استان گلستانه، که تا قبل از انقلاب، به اون بندر شاه می‌گفتن. این شهر پیشینه تاریخی زیادی نداره و در سال 1306 خورشیدی به فرمان رضاشاه بنیان شده و جزو اولین شهرهایی بوده که خطوط راه آهن بهش کشیده شده. این شهر اولین شهر ایرانه، که به دست مهندسین ایرانی و بلژیکی و مطابق با اصول شهرسازی ساخته شده و نقشه اون تار عنکبوتی و بسیار منظمه. آب و هواش معتدل و نیمه خشکه و در اطراف خودش مناظر طبیعی زیبایی داره. 

کجا اقامت کنم؟ ویرایش مطلب

اگه دوست نداشته باشین ویلا ساحلی اجاره کنین، شاید تو این شهر هتل مناسبی برای اقامت وجود نداشته باشه، ولی می‌تونین از هتل بوتانیک گرگان برای اقامتتون استفاده کنین.

چی بخورم؟ کجا بخورم؟ ویرایش مطلب

از غذاهای این شهر میشه چکدرمه، قانیم ترکمن، بورک، آیران غاینان، اون آش، سوق آش، قاتقله آش، آیران قویما و ماهی شور خشک رو نام برد.

نوشیدنی ها

پخت انواع نان و شیرینی در این بندر رواج داره و "چای چورک" (نان و چای) همیشه زینت بخش سفره ترکمن هاست.

چی بخرم؟ ویرایش مطلب

مهمترین محصول و سوغات این بندر، بدون شک خاویار و ماهی هست و در بین صنایع دستی، انواع پشتی، قالی، محصولات نمدی، سوزن دوزی و جواهرات رو میشه به عنوان سوغاتی این شهر دونست که می تونین تمام این سوغات رو از دوشنبه بازار بندر ترکمن تهیه کنین.

سلامت و درمان ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

کجاها برم؟ ویرایش مطلب

از مهم‌ترین جاذبه های گردشگری بندر ترکمن، می‌شه به جزیره آشوراده، که تنها جزیره ایرانی دریای کاسپینه و منطقه شکار ممنوع صوفیکم، که زیستگاه کوچک ترین پستاندار ایران، یعنی حشره خارکوتوله‌ست. 

نقشه بندر ترکمن
در چه فصلی برم؟ ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

چجوری برم؟ ویرایش مطلب

فاصله تهران تا بندر ترکمن 390 کیلومتره، که می‌تونیم این مسیر رو با ماشین شخصی یا اتوبوس برین، یه راه سفر هم سفر با قطاره، برای سفر هوایی هم نزدیک‌ترین شهر بهش شهر گرگانه، 

پیشنهاد ویژه ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

خروج از بندر ترکمن ویرایش مطلب

بعد از تماشای بندر ترکمن، شهرهای گرگان، بهشهر، منطقه حفاظت شده جهان نما و جنگل کبودوال می‌تونن بهترین اتخاب ها برای مقاصد بعدی سفرتون باشن.

اطلاعات ضروری ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

ویزا ایران
فاصله

فاصله بندر ترکمن تا تهران 390 کیلومتر

فاصله بندر ترکمن تا مشهد 656 کیلومتر

فاصله بندر ترکمن تا تبریز 1,012 کیلومتر

فاصله بندر ترکمن تا اصفهان 833 کیلومتر

فاصله بندر ترکمن تا شیراز 1,188 کیلومتر

فاصله بندر ترکمن تا بندرعباس 1,435 کیلومتر

فاصله بندر ترکمن تا اهواز 1,202 کیلومتر

فاصله بندر ترکمن تا زاهدان 1,350 کیلومتر