آشنایی با بندر لنگه ویرایش مطلب
بندر لنگه / عروس خلیج فارس / Bandar Lengeh

بندر لنگه یکی از بنادر مهم جنوب ایران، در استان هرمزگانه، که در 192 کیلومتری بندرعباس قرار گرفته. آب و هواش مثل سایر شهرهای ساحلی مرطوبه و تابستونای شرجی و گرمی داره. این بندر از بنادر زیبای ایرانه، که بهش عروس یا مروارید خلیج فارس هم می‌گن. آثار تاریخی و باستانی زیادی داره که ارزش تاریخی این شهر رو بیان می کنن و دیدنشون خالی از لطف نیست.

کجا اقامت کنم؟ ویرایش مطلب

واسه اقامت تو این بندر، هم می‌تونین خونه و ویلای ساحلی کرایه کنین، هم اگه دوس دارین از هتل دیپلمات تو بلوار جانبازان استفاده کنین. علاوه بر اون مهمانپذیر گلستان و مهمانپذیر امیر هم آماده خدمت رسانی به شما عزیزان هستند. 

چی بخورم؟ کجا بخورم؟ ویرایش مطلب

به جز قلیه ماهی معروف، گبولی از غذاهای محلی بندر لنگه ست که می تونین هر دوشون رو در رستوران های این شهر مثل رستوران بهونه  و رستوران مهمانپذیر گلستان تست کنین. غذاپزی لنگه هم غذاهاش خیلی خوب و خوشمزه ست. 
پیشنهادی هم که می تونیم به فست فود خور هامون بدیم شامل پیتزا کلبه و پیتزا سفیر می شه. 

نوشیدنی ها
چی بخرم؟ ویرایش مطلب

 گلابتون دوزی، حصیربافی، خوس دوزی، تور بافی، سوزن دوزی و ... از صنایع دستی بندر لنگه هستن، که علاوه بر ماهی می تونین اونا رو به عنوان سوغات برای عزیزانتون تهیه کنین. یکی از چیزهایی که در سفر نباید از دست داد، بازدید از بازارهای قدیمی شهره که بازار مساء یکی از اوناست و بزرگترین بازار بندر لنگه به حساب میاد. اگه هم قصد خرید از مراکز خرید مدرن این شهر رو دارین می تونین سری به مرکز خرید پردیس یا مجتمع تجاری یاقوت بزنین. 

سلامت و درمان ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

کجاها برم؟ ویرایش مطلب

این شهر پر از جاذبه تاریخی و گردشگریه که برای دیدن همشون باید چند روزی رو وقت بارین، ولی اگه بخوایم چند تا از مهم‌ تریناش رو معرفی کنیم، می‌شه به خانه فکری، که از الگوهای اصیل معماری جنوب ایرانه، مسجدملک بن عباس، که مسجدی زیبا از زمان تیموریانه و به خاطر انحراف مناره‌اش لقب پیزای ایران رو بهش دادن، آبشار بدو، منطقه بیابانی سایه خوش، قلعه مغویه، مسجد شیخی، کاروانسرای بلدنگ و ساحل صدف که صخره ای و بسیار زیباست اشاره کرد.

نقشه بندر لنگه
در چه فصلی برم؟ ویرایش مطلب

این شهر، هم مثل اکثر شهر های ساحلی تو فصل سرما هوای مناسب‌تری داره. چون تو فصل گرما، به خصوص تابستون رطوبت و شرجی بودن هوا اذیتتون می کنه. 

35 °C
26 °C
39 °C
31 °C
32 °C
23 °C
24 °C
18 °C
چجوری برم؟ ویرایش مطلب

مسیر تهران تا بندر لنگه هم طولانیه،‌ هم صعب العبور، واسه همین از قدیم از طریق هوایی و سفر با هواپیما به تهران و شیراز و بندر عباس وصل بوده.

پیشنهاد ویژه ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

خروج از بندر لنگه ویرایش مطلب

بعد از تماشای این شهر، بندر گنگ و جزایر باسعیدو،‌ فارور، کیش و تنب بزرگ، می‌تونن انتخابای مناسبی برای مقاصد بعدی گردشگری شما باشن.

اطلاعات ضروری ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

ویزا ایران
فاصله

فاصله بندر لنگه تا تهران 1,463 کیلومتر

فاصله بندر لنگه تا مشهد 1,568 کیلومتر

فاصله بندر لنگه تا تبریز 1,977 کیلومتر

فاصله بندر لنگه تا اصفهان 1,052 کیلومتر

فاصله بندر لنگه تا شیراز 629 کیلومتر

فاصله بندر لنگه تا بندرعباس 186 کیلومتر

فاصله بندر لنگه تا اهواز 957 کیلومتر

فاصله بندر لنگه تا زاهدان 922 کیلومتر