آشنایی با بندرکنگ ویرایش مطلب
بندرکنگ / Bandar Kong

شهر بندرکنگ واقع در استان هرمزگان و بخش مرکزی شهرستان بندرلنگه، یکی از قدیمیترین بنادر ایران است، که به فاصله 5 کیلومتری مرکز شهرستان بندرلنگه قرار گرفته و بطور کلی یکی از بندر تاریخی و تجاری استان هرمزگان محسوب می شه. بندری زیبا در کنار ساحل نیلگون خلیج فارس، با مردمانی سخت کوش و صمیمی . 
در کنگ مساجد متعدد و مغازه‌های گوناگونی وجود داره، بيشتر اهل کنگ از پيروان امام شافعی هستند و به زبان فارسی تکلم می کنند، اما نوشته‌هاشون به زبان عربیه و نامه‌ها و سندها رو به زبان عربی تدوين می کنند. 

کجا اقامت کنم؟ ویرایش مطلب

یکی از پیشنهاد های خیلی جالب برای اقامت در بندرکنگ، اقامت در خانه هائیست، که به صورت محلی دارای بادگیر های بومی بوده، تا لذت یه هوایی پاک و نسیم دریایی رو تجربه کنید . ولی اگه اقامت در مهمانسرا یا هتل رو ترجیح می دین ما بهتون هتل گردشگری بومی بندر کنگ رو پیشنهاد می کنیم. 

چی بخورم؟ کجا بخورم؟ ویرایش مطلب

 مسلما یکی از بهترین گزینه های سفر خوردن غذا های محلی اون شهر هستش. غذا های محلی بندرکنگ با ادویه های جنوبی یه طمع خیلی خاصی رو به سفر شما می ده.
یکی از غذا هایی که انتظار میره در کنار دریا سرو کرد، غذا های دریاییه، که داخل این بندر به راحتی در هر رستوران و آشپزخانه ای میشه پیدا کرد .
اما غذاهای محلی که مختص این محل هستن شامل گوبولی گوشت، برنج دوشاب، بریانی میگو، سمبوسه، نان لیتک یا رگاگ و شاورما کنگی می شه.  از شرینی های جالب این بندر هم می شه به گریصات، خبیس، خاکو، عصید، شکلمه، رنگینک، خمفروش و حلوا شکری ارده ای اشاره کرد.
رستوران فردوس و کبابی عارف بهترین رستورانای این بندر محسوب می شن، ولی اگه هوس فست فود کردین می تونین یه سری به فست فود ستاره یا فست فود دلفین بزنین.  

نوشیدنی ها

قهوه محلی یکی از نوشیدنی های محلی مورد استقبال این مکان هست که به صورت عربی سرو می شه و نوشیدن اون خالی از لطف نیست. علاوه بر اون تو هوای شرجی و گرم این بندر به خصوص تو فصل تابستون بستنی خیلی مزه میده، پس پیشنهاد می کنیم یه سری به آیس پک بندرکنگ بزنین و لذت ببرین. 

چی بخرم؟ ویرایش مطلب

اگه تو ایام نوروز به این شهر سفر میکنین، یه گزینه جالبی که پیش روی شماست، دیدن کردن از نمایشگاه های محلی و بومی این بندره. علاوه بر اون می تونین سری هم به بازار های سنتی و مدرن این شهر، مثل بازار بندرکنگ، بازار ماهی فروشی و مجتمع تجاری بادگیر بزنین و صنایع دستی این منطقه مثل رودوزی های سنتی رو به عنوان سوغات تهیه کنین. 

محصولات و سوغاتی ها
سلامت و درمان ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

کجاها برم؟ ویرایش مطلب

وقتی به یک شهر تاریخی سفر می کنین، حتما علاقمند هستید که بیشتر در مورد گدشته اون شهر بدونین، واسه همین یکی از جاهایی که ما به شما پیشنهاد میکنیم موزه مردم شناسی بندرکنگ هستش، که میتونه خیلی خوب شما رو با این شهر آشنا کنه.
علاوه بر اون بازدید از قلعه لشتان که عده ای معتقدند بیش از 2000 سال قدمت داره، قلعه پرتغالیها که از زمان تسلط پرتغالی ها بر خلیج فارس به جا مونده، برکه دریا دولت که به خاطر وسعت بیش از حدش این نام رو روی اون گذاشتند، لنج بوم مسی، خانه گلبتان، میدان ناخدا و پارک شهدای خلیج فارس رو از دست ندید.
اگه هم اهل تفریح هستید، می تونین علاوه بر ساحل بسیار زیبای این بندر سری به پارک جنگلی کوهین بندرکنگ بزنین یا به مرکز لنج سازی این بندر برین و با کشتی تفریحی در دریا دقایق مفرحی رو برای خودتون رقم بزنید.  
تجربه های جدید و آشنا شدن با اداب و رسوم دیرینه این شهر، میتونه برای شما که برای اولین بار به این شهر سفر میکنید جذاب باشه . 

نقشه بندرکنگ
در چه فصلی برم؟ ویرایش مطلب

بهترین فصل برای مسافرت به این شهر در فصل زمستان و بهاره، که هوای مطلوبی داره. 

22 °C
17 °C
35 °C
20 °C
23 °C
15 °C
20 °C
14 °C
چجوری برم؟ ویرایش مطلب

بندرکنگ در مسیر بندر عباس به بوشهر و در فاصله ۲۰۰ کیلومتری بندرعباس و در مجاورت بندرلنگه قرار داره، این بندر از سه مسیر خاکی که به صورت جاده از بندر عباس به بندرلنگه بوده و مسیر هوایی که به فرودگاه بندرلنگه بوده و مسیر دریایی قابل دسترسی هستش.  

پیشنهاد ویژه ویرایش مطلب

پیشنهاد ویژه ما برای شما شرکت در تور های کوتاه مدت و روزانه شهر بوده که با سفر به نقاط بکر، جزیره های مجاور و تور های دریایی این شهر، ساعات بسیار خوشی رو برای خودتون رقم میزنین. 

خروج از بندرکنگ ویرایش مطلب

جزیره های زیبای کیش و قشم می تونن مقاصد بعدی گردشگری شما رو تشکیل بدن. 

اطلاعات ضروری ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

ویزا ایران
فاصله

فاصله بندرکنگ تا تهران 1,457 کیلومتر

فاصله بندرکنگ تا مشهد 1,562 کیلومتر

فاصله بندرکنگ تا تبریز 1,971 کیلومتر

فاصله بندرکنگ تا اصفهان 1,046 کیلومتر

فاصله بندرکنگ تا شیراز 623 کیلومتر

فاصله بندرکنگ تا بندرعباس 180 کیلومتر

فاصله بندرکنگ تا اهواز 965 کیلومتر

فاصله بندرکنگ تا زاهدان 916 کیلومتر

x