آشنایی با بم ویرایش مطلب
بم / پاریس ایران، دروازه شرق ایران / Bam

بم،‌یکی از شهرهای مهم ایرانه، که تو استان کرمان واقع شده، اهمیت تاریخی این شهر به قدری زیاده که عنوان تنها شهر ثبت شده در میراث جهانی یونسکو رو به یدک می‌کشه. این شهر، از لحاظ جغرافیایی، در 180 کیلومتری جنوب شرقی کرمان واقع شده. از لحاظ آب و هوایی، خیلی متغیره و ممکنه گرم‌ترین تابستون و سرد ترین زمستون رو داشته باشه. این شهر ارگ بزرگی داره، که اولین بنای خشتی جهان و از ارزشمند‌ترین بناهای تاریخی ایرانه و از لحاظ عظمت و زیبایی با دیوار بزرگ چین مقایسه می‌شه.

کجا اقامت کنم؟ ویرایش مطلب

واسه اقامتتون تو شهر تاریخی بم، بسته به بودجه و سلیقه شخصی‌تون، می‌تونین، تو یکی از هتل های کوروش،‌ جهانگردی، ارگ جدید و پارسیان آزادی اقامت کنین.

چی بخورم؟ کجا بخورم؟ ویرایش مطلب

اگه دلتون یه غذای محلی توی شهر بم خواست، بدونین که آب بنه، آش سبزی(يونجه)، چغوک بریزو، آب فلفلو(آب داغو) و ... از غذاهای محلی این شهر هستن.

نوشیدنی ها
چی بخرم؟ ویرایش مطلب

سوغات بم از جمله خرما و پرتقال از مهمترین توليداتیه که نه تنها در ایران بلکه در دنيا شناخته شده و همه مسافران و گردشگران داخلی و خارجی از این محصولات استقبال می کنن. سوغات این شهر رو می تونین از بازارچه صنایع دستی و سوغات شهر تهیه کنین.

سلامت و درمان ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

کجاها برم؟ ویرایش مطلب

مهم‌ترین جاذبه گردشگری و تاریخ یاین شهر ارگ تاریخی بم هستش،‌ که اولین شهر خشتی جهان و مستحکم ترین بنای خشتی ایرانه. عظمت ای بنا با دیوار چین مقایسه می‌شه. آبشار ده بکری هم طبیعت زیبایی داره، ولی متاسفانه به خاطر زمین لرزه بیشتر بناهاش از بین رفته.

نقشه بم
در چه فصلی برم؟ ویرایش مطلب

بهار فصل مناسبی برای سفر به این شهر تاریخی و زیباست.

- °C
- °C
- °C
- °C
- °C
- °C
- °C
- °C
چجوری برم؟ ویرایش مطلب

مسافت جاده ای تهران تا بم، 1164 کیلومتره، که سفر با ماشن یا اتوبوس ممکنه یه کم سخت و خسته کننده باشه،‌ برا همین شما می تونید پرواز مستقیم داشته باشین به این شهر،‌چون فرودگاه داره. با قطار هم می‌تونین برین، چون به خط راه آهن کشور وصله.

پیشنهاد ویژه ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

خروج از بم ویرایش مطلب

بعد از اینکه یه دل سیر، تاریخ این شهر رو تماشا کردین و ازش لذت بردین، شهرهای جیرفت، بافت، فهرج و منطقه حفاظت شده کوه ببرک، می‌تونن انتخابای مناسبی برای مقاصد بعدی گردشگری شما باشن.

اطلاعات ضروری ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

ویزا ایران
فاصله

فاصله بم تا تهران 1,168 کیلومتر

فاصله بم تا مشهد 1,099 کیلومتر

فاصله بم تا تبریز 1,682 کیلومتر

فاصله بم تا اصفهان 850 کیلومتر

فاصله بم تا شیراز 742 کیلومتر

فاصله بم تا بندرعباس 407 کیلومتر

فاصله بم تا اهواز 1,274 کیلومتر

فاصله بم تا زاهدان 323 کیلومتر

x