آشنایی با بافق ویرایش مطلب
بافق / Bafq

بافق، مرکز شهرستان بافق و یکی از شهرهای استان یزده، که از لحاظ جغرافیایی، در فاصله 120 کیلومتری جنوب شرقی شهر یزد قرار گرفته، از نظر آب و هوایی، به دو قسمت تقسیم می شه، قسمت شرقی، چون تو منطقه کوهستانی قرار گرفتن، آب و هوای ممعتدل و کوهستانی داره،‌ولی قسمت غربیش، چون تو منطقه کویری قرار گرفته، آب و هوای گرم و خشک بیابونی داره. این شهر، یکی از قطب های معدنی کشور به حساب میاد و همچنین زادگاه شاعر معروف،‌وحشی بافقی هم بوده.

چی بخورم؟ کجا بخورم؟ ویرایش مطلب

"آش توکی" از غذاهای محلیه که نیم قرنه در رسوم مردم بافق جای گرفته و معمولا در ایامی مثل عید نوروز که خانواده ها دور هم جمع میشن، طبخ میشه و از سنت های دیرینه بافق به حساب میاد. از غذاهای محلی دیگه این شهر میشه پلو توکی، اشکنه، کله جوش، شولی، کماج، خمیر جوشی که به آن سیرو هم میگن رو نام برد.  

نوشیدنی ها

اطلاعاتی وجود ندارد

چی بخرم؟ ویرایش مطلب

توی این شهر با وجود بیشتر از 400 هزار درخت خرما، در كنار استفاده از محصول خرما،اهالی بافق از الیاف و شاخه های این درخت انواع پادری، بادبزن، كلاه حصیری، ریسمان(سازو) و سایر صنایع دستی وابسته به نخل رو میسازن که می تونین اونا رو به عنوان سوغات این شهر خریداری کنین.

سلامت و درمان ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

کجاها برم؟ ویرایش مطلب

از مهم ترین جاذبه های گردشگری این شهر می‌شه، تپه های شنی صادق آباد، روستای قطرم، که یه روستا با کلی جاذبه تاریخیه، برج هادرباش،‌ که برج مراقبتی در مقابل سارقین و حیوانات وحشی بوده، منطقه حفاظت شده بافق، دره سنگاب بیشه در و نخلستان های زیبای بافق اشاره کرد.

نقشه بافق
در چه فصلی برم؟ ویرایش مطلب

اواخر فصل پاییز، بهترین زمان برای سفر به شهر بافقه.

- °C
- °C
- °C
- °C
- °C
- °C
- °C
- °C
چجوری برم؟ ویرایش مطلب

مسافت جاده ای تهران تا بافق، 747 کیلومتره، که می‌تونین با ماشین شخصی یا اتوبوس طی کنین. با قطار هم می‌تونین برین، چون این شهر به خط راه آهن کشور وصله. ولی برای سفر با هواپیما، باید برین یزد بعد از اونجا زمینی برین بافق. 

پیشنهاد ویژه ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

خروج از بافق ویرایش مطلب

بعد از تماشای شهر بافق،‌ شهرهای یزد، مهریز، تفت، میبد، اردکان و پناهگاه حیات وحش نایبندان، می‌تونن انتخابای مناسبی برای مقاصد بعدی گردشگری شما باشن.

 

 

اطلاعات ضروری ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

ویزا ایران
فاصله

فاصله بافق تا تهران 752 کیلومتر

فاصله بافق تا مشهد 971 کیلومتر

فاصله بافق تا تبریز 1,266 کیلومتر

فاصله بافق تا اصفهان 434 کیلومتر

فاصله بافق تا شیراز 543 کیلومتر

فاصله بافق تا بندرعباس 640 کیلومتر

فاصله بافق تا اهواز 873 کیلومتر

فاصله بافق تا زاهدان 760 کیلومتر