آشنایی با بابل ویرایش مطلب
بابل / شهر بهارنارنج / Babol

بابل، کی از شهرهای استان مازندران و یکی از هشت مرکز مخابراتی ایرانه، که از نظر جغرافیایی، در حد فاصل دریای مازندران و رشته کوه البرز و در فاصله ۱۵ کیلومتری دریای مازندران و ۲۱۰ کیلومتری شمال شرقی تهران، واقع شده‌. این شهر، چون بین کوه و دریا قرار گرفته آب و هوای معتدل و مرطوب داره. این شهر جاذبه های تاریخی و طبیعی فراوانی داره اون رو به یه شهر گردشگرپذیر تبدیل کرده.

کجا اقامت کنم؟ ویرایش مطلب

واسه اقامتتون تو شهر بابل، می‌تونین از هتل های این شهر،‌مثل هتل مرجان تو بلوار شهید کشری، یا هتل رضا تو میدون 17 شهریور استفاده کنین.

سلامت و درمان ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

کجاها برم؟ ویرایش مطلب

از مهم ترین جاذبه های گردشگری این شهر، می شه به دهکده کندلوس، که یه کلکسیون زیبا از طبیعت و تاریخه، موزه بابل، که معماریش، تلفیقی از نئو کلاسیک ااروپا و ایران باستانه، تالاب مرزن آباد، دریاچه سد شیاده، امامزاده سلطان محمد طاهر، کاخ سلطنتی بابل، پل محمد حسن خوان، آبشار دراز کش و آبشار تیرکن اشاره کرد.

نقشه بابل
در چه فصلی برم؟ ویرایش مطلب

بابل هم مثل همه شهرهای شهر های شمالی ایران، تو فصل بهار طبیعت سرسبز و زیباتری داره، پس فصل بهار بهترین زمان برای سفر به این شهر هستش.

- °C
- °C
- °C
- °C
- °C
- °C
- °C
- °C
چجوری برم؟ ویرایش مطلب

برای رفتن به بابل باید از مسیر جاده هراز بریم و مسافت 214 کیلومتر رو طی کنیم که هم می تونیم با ماشین بریم هم اتوبوس. اکه هم با هواپیما سفر کنین، نزدیک‌ترین شهری که فرودگاه داره ساری هستش.

پیشنهاد ویژه ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

خروج از بابل ویرایش مطلب

بعد از تماشای شهر زیبای بابلل، شهرهای آمل، قائم شهر، ساری، بابلسر، فریدونکنار و محمودآباد، می‌تونن انتخابای مناسبی برای مقاصد بعدی گردشگری شما باشن.

اطلاعات ضروری ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

ویزا ایران
فاصله

فاصله بابل تا تهران 214 کیلومتر

فاصله بابل تا مشهد 771 کیلومتر

فاصله بابل تا تبریز 836 کیلومتر

فاصله بابل تا اصفهان 656 کیلومتر

فاصله بابل تا شیراز 1,139 کیلومتر

فاصله بابل تا بندرعباس 1,455 کیلومتر

فاصله بابل تا اهواز 1,025 کیلومتر

فاصله بابل تا زاهدان 1,465 کیلومتر