آشنایی با آستانه اشرفیه ویرایش مطلب
آستانه اشرفیه / Astaneh-e Ashrafiyyeh

آستانه اشرفیه، یکی از شهرهای استان گیلان و مرکز شهرستان آستانه اشرفیه ست، که از لحاظ جغرافیایی در 35 کیلومتری شهر رشت واقع شده و از شهر های خوش آب و هوا و حاصلخیز استان گیلان به حساب میاد، دلیلش هم رودخونه سفیدروده، که از دل این شهر عبور می‌کنه.

کجا اقامت کنم؟ ویرایش مطلب

بهترین هتل این شهر، هتل دهدار تو منطقه نیاکو هستش، ولی اگه هزینه کمتری می‌خواین بکنین، هتل فرخی هم گزینه مناسبی هستش.

چی بخورم؟ کجا بخورم؟ ویرایش مطلب

همونطور که می دونین گیلان متنوع ترین غذاها رو در کشور داره، پس در سفر به شهر آستانه اشرفیه با سفره ای از رنگ روبرو هستین.غذاهایی مثل ماهی مالاتا یا ماهی فیویج، کال‌کباب، بادنجان شکم ‌پر، مرغ ترش، ماهی شکم‌ پر، میرزا قاسمی، فسنجان، باقلاخورشت، قرابیج، ترش تره، گیج واش، خالی آوو، سیراویج، کوبیده و ...که از جمله غذاهای محلی آستانه اشرفیه هستن. رستوران باغچه سرا هم برای اونایی که دوست دارن یه وعده غذایی کباب ترش نوش جان کنن، پیشنهاد خوبیه.

نوشیدنی ها
چی بخرم؟ ویرایش مطلب

حتما تعریف بادام زمینی های این شهر رو شنیدین، جالبه که بدونین 90 درصد بادام های کشور در آستانه اشرفیه تولید میشن و درصد بالایی از مردمان این شهر از این طریق امرار معاش می کنن. علاوه بر بادام زمینی، هنرهای مختلفی مثل بامبو بافی ، مرواربافی و سبدبافی در آستانه اشرفیه رواج داره. برای خرید سوغاتی های این شهر می تونین به بازارهای روز مثل دوشنبه و پنجشنبه بازار سری بزنین.

سلامت و درمان ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

کجاها برم؟ ویرایش مطلب

مهم‌ترین جاذبه گردشگری این شهر، همونطور که از اسمش پیداست، آرامگاه سید جلال الدین اشرف یا همون پیلا آستانه هستش، که بزرگترین و مهم‌ترین زیارتگاه استان گیلانه، از جاذبه های دیگه‌ش می‌شه به پل خشتی نیاکو،‌ پل خشتی تجن گوکه،‌ پارک جنگلی آستانه اشرفیه، آرامگاه دکتر معین و روستای کیسم اشاره کرد.

نقشه آستانه اشرفیه
در چه فصلی برم؟ ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

چجوری برم؟ ویرایش مطلب

مسافت جاده ای تهران تا آستانه اشرفیه، 352 کیلومتره، که می‌تونین با ماشین شخصی یا اتوبوس برین، راه آهن نداره، برای سفر هوایی هم، می تونین با هواپیما برین تا رشت، از اونجا زمینی برین آستانه اشرفیه.

پیشنهاد ویژه ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

خروج از آستانه اشرفیه ویرایش مطلب

بعد از تماشای این شهر، شهرهای رشت، لاهیجان، بندر انزلی، رامسر و منطقه حفاظت شده رودبار، می‌تونن انتخابای مناسبی برای مقاصد بعدی گردشگری شما باشن.

اطلاعات ضروری ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

ویزا ایران
فاصله

فاصله آستانه اشرفیه تا تهران 348 کیلومتر

فاصله آستانه اشرفیه تا مشهد 1,057 کیلومتر

فاصله آستانه اشرفیه تا تبریز 510 کیلومتر

فاصله آستانه اشرفیه تا اصفهان 663 کیلومتر

فاصله آستانه اشرفیه تا شیراز 1,146 کیلومتر

فاصله آستانه اشرفیه تا بندرعباس 1,654 کیلومتر

فاصله آستانه اشرفیه تا اهواز 998 کیلومتر

فاصله آستانه اشرفیه تا زاهدان 1,822 کیلومتر