آشنایی با اندیمشک ویرایش مطلب
اندیمشک / Andimeshk

اندیمشک، از شهرهای شمالی استان خوزستانه، که در 720 کیلومتری تهران و 120 کیلومتری اهواز قرار گرفته. از نظر جغرافیایی، این شهر از شمال به خرم اباد، از شرق به دزفول، از جنوب به شوش و از غرب به دهلران محدود می‌شه. از لحاظ آب و هوایی، چون تو دامنه های سرسبز زاگرس قرار گرفته، تابستونای معتدل و زمستونای سرد و برفی داره. این شهر درکنار خرابه های شهرهای تاریخی قدیم لور و اری ترین قرار گرفته.

کجا اقامت کنم؟ ویرایش مطلب

واسه اقامت تو شهر اندیمشک، می‌تونین از هتل بزرگ اندیمشک، در ابتدای جاده کمربندی استفاده کنید. 

چی بخورم؟ کجا بخورم؟ ویرایش مطلب

اکثر ما در سفر به هر شهری، ترجیح میدیم که غذاهای محلی اون شهر رو تست کنیم، اما جالبه که بدونین بیشتر مردمان اندیمشک، به خصوص جوانان فست فود رو بیشتر از هر چیزی ترجیح میدن، طوری که به وفور میشه فست فودهای جورواجوری رو در شهر دید. جنوب ایران و خصوصا استان خوزستان , غذاهای محلی زیادی داره که با توجه به مقتضیات آب و هوایی و نوع مواد غذایی که در این منطقه موجوده این نوع غذاها در طی سالهای متمادی شکل گرفتن. شاید " ماهی صبور " مشهورترین  غذای این استان به حساب بیاد که غذای سالم ساده و خیلی مقوی هست. از غذاهای دیگه ای که میشه اشاره کرد قلیه ماهی و فلافل خوزستان هست که می تونین اونا رو در اندیمشک هم تست کنین.

نوشیدنی ها
چی بخرم؟ ویرایش مطلب

 برای هر کسی شناختن سوغات شهری که به اون سفر می کنه، جذابه. اگه به اندیمشک سفر کردین و خواستین برای آشنایانتون سوغاتی بخرین، سراغ صنایع دستی كپو بافی، فرش ‌بافی، گبه‌ بافی، گليم ‌بافی، چوغا‌بافی، لباس محلی، گيوه‌ بافی، گلدوزی، معرق‌كاری و خراطی رو بگیرین که از سوغات این شهر به حساب میان.

سلامت و درمان ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

کجاها برم؟ ویرایش مطلب

این شهر جاذبه های گردشگری زیادی نداره، ولی از مهم‌ترین جاذبه های گردشگریش می‌شه به پل بالارود و روستای تله زنگ اشارخ کرد.

نقشه اندیمشک
در چه فصلی برم؟ ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

چجوری برم؟ ویرایش مطلب

مسافت جادهای تهران تا اندیمشک حدودا 666 کیلومتره، که اگه نخوایم زمینی بریم، می‌تونیم با هواپیما تا دزفول رو بریم، بعد از اونجا بریم اندیشه، شهر اندیشه چسبیده به شهر دزفوله.

پیشنهاد ویژه ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

خروج از اندیمشک ویرایش مطلب

بعد از تماشای شهر اندیمشک، شهرهای دزفول، شوش، شوشتر، دریاچه سد دز و جنگل های پشتکوه، می‌تونن انتخابای مناسبی برای مقاصد بعدی گردشگری شما باشن.

اطلاعات ضروری ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

ویزا ایران
فاصله

فاصله اندیمشک تا تهران 675 کیلومتر

فاصله اندیمشک تا مشهد 1,474 کیلومتر

فاصله اندیمشک تا تبریز 978 کیلومتر

فاصله اندیمشک تا اصفهان 558 کیلومتر

فاصله اندیمشک تا شیراز 649 کیلومتر

فاصله اندیمشک تا بندرعباس 1,286 کیلومتر

فاصله اندیمشک تا اهواز 154 کیلومتر

فاصله اندیمشک تا زاهدان 1,749 کیلومتر

x