x
x
آشنایی با آمل ویرایش مطلب
آمل / شهر هزار سنگر / Amol

آمل یکی از شهرهای تاریخی ایرانِ که در استان مازندران واقع شده و از لحاظ جغرافیایی با شهر بابل از شرق، از شمال با محمود آباد و دریای خزر و از غرب با چمستان همجواره. از لحاظ قدمت و پیشینه این شهر رو می‌شه یکی از قدیمی ترین شهرهای ایران معرفی کرد که قدمتش به قبل از اسلام می‌رسه. آمل زمانی پایتخت رسمی اشکانیان بوده و همچنین مورد علاقه شاه های صفویه. بطوریکه بهش لقب پایتخت دنیای مسکون رو دادن. این شهر جاذبه های گردشگری فراوونی از جمله قله دماوند که بلندترین قله ایران و خاورمیانه‌ست رو داره.

کجا اقامت کنم؟ ویرایش مطلب

واسه اقامت تو شهر آمل بسته به سلیقتون هم می‌تونین ویلا شخصی اجاره کنین هم تو هتل اقامت کنین. هتل شهر تو خیابون انقلاب و هتل نیلوفر تو کیلومتر ۴ بزرگراه آمل به محمودآباد، از هتل های خوب این شهر هستن و اقامت راحت و آرومی رو برای شما و نزدیکانتون فراهم می کنن. 

چی بخورم؟ کجا بخورم؟ ویرایش مطلب

مازندران بيشتر از 50 نوع غذای محلی داره که در بین اونا شکم پر آملی، کتلت، کته آملی، پلو زعفرانی، خورش مرغ ترش، اردک جوجه، سبزی‌پلون، نازخاتون و اسفناج پته از مهمترین غذاهای محلی و ملی آمل هستن. اگه دلتون یه وعده غذایی خوشمزه مثل مرغ ترش خواست رستوران حاج محسن، رستوران لاله زار و رستوران اکبرجوجه جزء بهترین انتخاب ها هستن.
رستوران دربند،  رستوران حاتم نور،  رستوران دهکده شاندیز،  رستوران پوریا و  رستوران تاتلی هم از رستوران های شناخته شده ای هستن و غذاهای باکیفیت و درجه یکی سرو می کنن. اگر هوس غذاهای فست فودی هم کردین می تونین به بهترین های آمل مثل  فست فود نارنجستان،  فست فود پوآ، فست فود بوف،  پیتزا تنوری آویشن،  فست فود وارلی و  فست فود تشریفات سر بزنین و برگر و پیتزاهای فوق العاده نوش جان کنین. 

نوشیدنی ها

برای نشستن و گپ زدن با دوستان و آشناهاتون کافه های زیادی وجود داره که هم فضای راحت و دنجی دارن هم منوی کاملی از نوشیدنی ها و خوراکی های تازه و خوشمزه. کافه هایی مثل کافه گالری کامو، کافه بستنی کاله، کافه الی و کافه پازل که محیط خوبی دارن و برای نوشیدن قهوه های فوق العاده پیشنهاد میشن. 

چی بخرم؟ ویرایش مطلب

سفال، گلیم، انواع ترشی و مرباجات محلی، برنج و ماهی از مهمترین سوغاتی های آمل هستن که می تونین اونا رو از بازار قدیمی آمل که ساختش به زمان ساسانیان بر می گرده تهیه کنین. البته فروشگاه های زیادی هم نرسیده به آمل هستن که تمام این سوغاتی هارو تازه ی تازه به فروش می رسونن. 

سلامت و درمان ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

کجاها برم؟ ویرایش مطلب

بدون اغراق می‌شه گفت آمل دنیایی از جاذبه گردشگری به خصوص جاذبه طبیعیه که ما چند تا از مهم‌ترین هارو بهتون معرفی می‌کنیم.
  قله دماوند که بلندترین قله ایران و خاورمیانه‌ست، روستای فیلبند که همچون بهشتی بر فراز ابرهای مازندران جلوه‌گری می‌کنه، آبشار یخی که بجز یکی دو ماه کل ایام سال یخ زده‌ست، جنگل های هیرکانی که از منحصر بفرد ترین جنگل های دنیاست، جنگل الیمستان  که طبیعت بکرش غیر قابل وصفه، آبشار شاهاندشت، پارک جنگلی میرزا کوچک خان، آتشکده آمل، غارهای سنگی کافرکلی، قلعه ملک بهمن، منطقه حفاظت شده هراز و دشت لار از زیبایی هایی آمل هستن و حتما باید تو لیست گردشگری شما قرار بگیرن. 

نقشه آمل
در چه فصلی برم؟ ویرایش مطلب

بهترین فصل سفر به این شهر اوایل بهار و اوایل پاییزه که زیبایی های طبیعی فوق العاده ای داره.

- °C
- °C
- °C
- °C
- °C
- °C
- °C
- °C
چجوری برم؟ ویرایش مطلب

مسافت جاده ای تهران تا آمل 185 کیلومتره (جاده هراز) که می تونیم از اتوبوس یا ماشین شخصی استفاده کنیم و با طی کردن حدود 3 ساعت به شهر آمل برسیم. این شهر راه آهن نداره و فرودگاهش هم در حال راه اندازیه. 

پیشنهاد ویژه ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

خروج از آمل ویرایش مطلب

بعد از گشت و گذار تو این شهر زیبا شهرهای ساری، قائم شهر، بابل، فریدونکنار، پارک ملی لار و جنگل اورست، می‌تونن انتخابای مناسبی برای مقاصد بعدی گردشگری شما باشن.

اطلاعات ضروری ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

ویزا ایران