آشنایی با الیگودرز ویرایش مطلب
الیگودرز / Aligoodarz

الیگودرز که شرق استان لرستان قرار گرفته چون تو ناحیه کوهستانی واقع شده، آب و هوای خیلی سردی داره و کلا از شهر های سردسیر و مرتفع ایرانه. از لحاظ جغرافیایی، از شمال با شهرهای خمین، محلات، اراک و از جنوب با شهرهای دزفول، فریدون شهر و کوهرنگ، از شرق با شهرهای داران، گلپایگان و خوانسار و از غرب و شمال غربی هم با شهرهای ازنا، دورود، شازند، بروجرد و خرم اباد در ارتباطه.

چی بخورم؟ کجا بخورم؟ ویرایش مطلب

از اونجایی که الیگودرز در منطقه کوهستانی قرار داره پخت انواع آش در این شهر خیلی رواج داره. یکی از این آش ها که در این منطقه طرفدارای خیلی زیادی داره آش کلونک هست که فقط توی فصل بهار طبخ می شه. علاوه بر آش حتما تعریف کباب های استان لرستان رو هم شنیدید که معروفترینشون رو بروجرد داره اما توی الیگودرز یه کبابی خوب به اسم کبابی گلپایگانی وجود داره که می تونین خوشمزه ترین کباب ها رو نوش جان کنین.البته از رستوران بختياری و كباب دارابی هم میتوانید استفاده کنید.

نوشیدنی ها
چی بخرم؟ ویرایش مطلب

اگه دنبال سوغات ناب الیگودرز هستین حتما سراغ عسل این شهر رو بگیرین که از بهترین و طبیعی‌ترین عسل های ایران به شمار میاد. هنرهای سرامیکی، قالیبافی، منبت کاری، سیم بافی، معرق‌کاری، گلیم بافی و جاجیم بافی هم از صنایع دستی شهر به حساب میان.

سلامت و درمان ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

کجاها برم؟ ویرایش مطلب

مهم‌ترین جاذبه گردشگری این شهر دشت لاله‌های واژگونشه که همه ساله گردشگرای زیادی رو از سراسر کشور به خودش جذب می‌کنه. از جاذبه‌ های دیگه ش که دیدنشون خالی از لطف نیست می‌شه به آبشار آب سفید که یکی از زیباترین آبشارهای ایرانه، آبشار تله زنگ، که خیلیا اون رو بلندترین آبشار ایران می دونن، قالی کوه، تالاب گهر کوچک و قلعه باجول اشاره کرد.

نقشه الیگودرز
در چه فصلی برم؟ ویرایش مطلب

با توجه به اینکه الیگودرز از شهرهای مرتفع و بسیار سرد ایرانه، فصل تابستون مناسب‌ ترین فصل برای سفر به این منطقه‌ست.

- °C
- °C
- °C
- °C
- °C
- °C
- °C
- °C
چجوری برم؟ ویرایش مطلب

برای سفر به شهر الیگودرز از طریق زمینی با ماشین یا اتوبوس، باید مسافت جاده‌ای 386 کیلومتری رو طی کنین. اگه بخواین با قطار برین نزدیک‌ترین ایستگاه راه آهن به الیگودرز تو شهر ازناست. برای سفر با هواپیما هم باید با هواپیما تا خرم آباد رو برین، از اونجا زمینی برین الیگودرز.

پیشنهاد ویژه ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

خروج از الیگودرز ویرایش مطلب

بعد از تماشای شهر زیبای الیگودرز شهرهای ازنا و گلپایگان، منطقه سفید کوه کوچک و منطقه حفاظت شده اشترانکوه، می‌تونن انتخابای مناسبی برای مقاصد بعدی گردشگری شما باشن.

اطلاعات ضروری ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

ویزا ایران
فاصله

فاصله الیگودرز تا تهران 398 کیلومتر

فاصله الیگودرز تا مشهد 1,197 کیلومتر

فاصله الیگودرز تا تبریز 854 کیلومتر

فاصله الیگودرز تا اصفهان 230 کیلومتر

فاصله الیگودرز تا شیراز 689 کیلومتر

فاصله الیگودرز تا بندرعباس 1,177 کیلومتر

فاصله الیگودرز تا اهواز 485 کیلومتر

فاصله الیگودرز تا زاهدان 1,420 کیلومتر