آشنایی با علی آباد کتول ویرایش مطلب
علی آباد کتول / Aliabad

علی آباد کتول، مرکز شهرستان علی آباد و یکی از شهرهای استان گلستانه، که در 40 کیلومتری شرق مرکز استان، یعنی شهر گرگان واقع شده. این شهر چون در تو یه منطقه جلگه‌ای و پست و بین کوه‌ها قرار گرفته یه آب و هوای منحصر بفرد داره و از معتدل‌ترین شهرهای ایران به حساب میاد. در مورد پیشینه تاریخیش می شه گفت، طبق نظر کارشناسان میراث فرهنگی و با توجه به آثار باستانی این شهر حدودا 7000 سال از عمرش می‌گذره. 

کجا اقامت کنم؟ ویرایش مطلب

برای اقامت تو این شهر می‌تونین از هتل پارمیس یا هتل کانیار استفاده کنین، که هردوتاشون هتل های خوبین و تو بلوار امام رضا قرار گرفتن.

چی بخورم؟ کجا بخورم؟ ویرایش مطلب

آش ترشو، سلف خورشت، ماش پلو، باقلا پته، حلیم بادمجان، ترشه پلو و ... از غذاهای خوشمزه محلی این شهر هستن که پیشنهاد میشه در سفر حتما امتحانشون کنین. یکی از رستوران های معروف این شهر رستوران حاج علی هست که می تونین در سفر به این شهر امتحانش کنین.

نوشیدنی ها
چی بخرم؟ ویرایش مطلب

از صنایع دستی این شهر میشه به قالی بافی، نمدمالی، آجیده دوزی، ساخت ساز سنتی، بافت پارچه های ابریشمی، چادر شب بافی، سوزن دوزی، نوار بافی و لباس های محلی اشاره کرد.

سلامت و درمان ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

کجاها برم؟ ویرایش مطلب

این شهر، طبیعت و سرسبز و زیبا و جاهای دیدنی‌ای مثل آبشار کبودوال،‌ که تنها آبشار تمام خزه ایرانه و فضایی بکر و عالی داره، روستای جنگلی افراتخته، که از بکرترین روستاهای ایران، با درختان جنگلی انبوه و چند هزار ساله‌ست، موزه تاریخی طبیعی کبودوال و آبشار چلم زرین گل، داره که تماشاشون خالی از لطف نیست.

نقشه علی آباد کتول
در چه فصلی برم؟ ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

چجوری برم؟ ویرایش مطلب

برای سفر به این شهر، یا باید زمینی مسیر 450 کیلومتری رو تفریبا تو 6 ساعت طی کنین، یا با هواپیما یه ساعته برین گرگان،‌بهد ار اونجا، نیم ساعته زمینی برین علی آباد کتول.

پیشنهاد ویژه ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

خروج از علی آباد کتول ویرایش مطلب

بعد از گشت و گذار تو این شهر سرسبز و زیبا،‌شهرهای گرگان، گنبد کاووس،‌مینودشت، روستای زیارت، گنبد کاووس و جنگل کبودوال می‌تونن انتخابای مناسبی برای مقاصد بعدی سفر شما باشن.

اطلاعات ضروری ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

ویزا ایران
فاصله

فاصله علی آباد کتول تا تهران 450 کیلومتر

فاصله علی آباد کتول تا مشهد 572 کیلومتر

فاصله علی آباد کتول تا تبریز 1,072 کیلومتر

فاصله علی آباد کتول تا اصفهان 771 کیلومتر

فاصله علی آباد کتول تا شیراز 1,152 کیلومتر

فاصله علی آباد کتول تا بندرعباس 1,399 کیلومتر

فاصله علی آباد کتول تا اهواز 1,225 کیلومتر

فاصله علی آباد کتول تا زاهدان 1,266 کیلومتر