x
x
آشنایی با اهواز ویرایش مطلب
اهواز / شهر پل ها، شهر کارون / Ahvaz

اهواز، مرکز استان خوزستان و دومین شهر گرم ایرانه. رودخونه کارون، که پرآب ترین رودخونه ایران و تنها رودیه که بخشی از اون قابل کشتی رانیه،‌ با ورود به اهواز، شهر رو به دو بخش شرقی و غربی تقسیم کرده و جلوه زیبایی به شهر داده‌. این شهر از از شهرهای مهم صنعتی ایرانه،‌ بطوریکه برخی از بزرگترین کارخانه های مادر کشور و 51 ٪ نفت شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب، در اهواز تولید می‌شه. از نظر جغرافیایی بین شهرهای شادگان، هویزه و ملاثانی قرار گرفته. این شهر به خاطر 8 پل تاریخی که داره به شهر پل‌ها لقب گرفته.

کجا اقامت کنم؟ ویرایش مطلب

این شهر، هتل و مهمانپذیر‌های زیادی داره، که به راحتی‌ می‌تونین محل اقامت خودتونو انتخاب کنین. هتل پارس ، بهترین و گرونترین هتل اهواز و هتل پرشیا ، ارزون‌ ترین هتل این شهره. هتل نادری  و هتل اکسین هم از جمله هتل های تمیز شهر هستن که می‌تونین در اونها اقامت کنین.

رزرو آنلاین هتل های اهواز

چی بخورم؟ کجا بخورم؟ ویرایش مطلب

یکی از مهم‌ترین و شاید بهترین تجربه‌های هر سفر، خوردن و چشیدن غذاها و خوراکی‌های یه شهر یا یک منطقه‌ست. از غذاهای محلی اهواز می‌شه به ماهی زبيدی (حلوا سفيد)، ماهی شوريده و بنی، ميگو، قليه ماهی، فلافل و سمبوسه اشاره کرد. مفطح هم یکی دیگه از غذاهای محلی این شهره که از برنج و گوشت به همراه سبزیجات و سایر مخلفات درست می‌شه. بــرای خوردن این غذاها  با كيفيت مناسب می‌تونین سری به رستوران گردان امپراطور بزنين يــا اینکه به چایخانه‌ها و سفره‌خونه‌های سنتی کیانپارس که منطقه اعیان نشین اهوازه سری بزنین چون در پخت غذاهای سنتی مشهورن. رستوران کاکتوس سبز هم یه انتخاب خوب تو شهر اهوازه که هم غذاهای ایرانی سرو می کنه، هم فرنگی.
اگه هوس فست فود یا غذاهای ایتالیایی کردین، فست فود آترین و رستوران ایتالیایی سزار بهترین انتخابند.
راستی فراموش نکنین که حتما یه وعده از غذاتون رو در بازار فلافل لشکرآباد بگذرونین و فلافل و سمبوسه‌های بی‌نظیرش رو امتحان کنین.

نوشیدنی ها

اکثر کافه های خوب این شهر تو محدوده کیانپارس که بهترین منطقه اهواز محسوب می شه، قرار گرفته. ولی اگه بخوایم به طور کلی چند تا از بهترین کافه های اهواز رو به کافه گردامون معرفی کنیم، شامل کافه من، کافه لنترن، کافه برج، کافه هنر و کافه کوچه می شه. 
اگه وقت کردین حتما یه سری هم به بستنی مجید تو بلوار گلستان بزنین، چون بستنی هاش رو با شیر تازه گاومیش درست می کنه و یه طعم فراموش نشدنی رو تو هوای گرم اهواز بهتون هدیه می ده. 

چی بخرم؟ ویرایش مطلب

 همیشه قسمت خرید سوغاتی توی هر سفری هیجان انگیزه، اگه به ماهی و خرما علاقه داشته باشید حتما از سوغاتی های اهواز خوشتون میاد. سوغاتی های این شهر شامل خرما، کلوچه های خرمایی، ماهی، لباس‌های محلی، وسایل تزئینی دریایی و ... می شن که می تونین اونا رو از بازارهای شهر تهیه کنین. یکی از این بازارها که اکثر نیازهاتون رو برطرف می‌کنه، بازار کاوهست که هم به رودخانه كارون نزديكه، هم بازار پوشاكه و خوراكیه که توش می‌تونین انواع ماهی‌ ها و سوغاتی‌های اهواز رو تهیه کنین، درضمن اینجا سمبوسه و فلافل كنار خيابونی خوشمزه‌ای داره. اگر هم به گشت و گذار در مراکز خرید مدرن علاقه‌مندین، سیتی سنتر مهزیار ، مرکز خرید زهره، مرکز خرید زیتون و مرکز خرید کارون می‌تونن انتخابای خوبی باشن.

سلامت و درمان ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

کجاها برم؟ ویرایش مطلب

از مهم ترین اماکن گردشگری این شهر،‌که دیدنشون خالی از لطف نیست، می‌شه به به رودخانه کارون،‌ که پرآب ترین و طولانی ترین رود ایرانه، پل سیاه، که قدیمی‌ترین پل اهواز و تنها پلیه که روش ریل قطار داره،‌ پل سفید، که اولین پل معلق در ایرانه، آبشار اهواز،که طولانی ترین و قشنگ ترین آبشار مصنوعی خاورمیانه‌ست، میدان چهار شیر که به عنوان نمادی از شهر اهوازه، بازار معروف فلافل اهوازکه فلافل های بی نظیری داره و به عنوان یکی از جاذبه‌های توریستی اهواز به حساب میاد، عمارت سه گوش، موزه خراطی اهواز ، تالاب بام دژ و سرای معین التجار اشاره کرد.

نقشه اهواز
در چه فصلی برم؟ ویرایش مطلب

با توجه به اینکه شهر اهواز،‌ جزو گرم ترین شهر های ایرانه، سفر به این شهر تو فصل سرما مناسب تره.

43 °C
24 °C
49 °C
32 °C
27 °C
18 °C
17 °C
8 °C
چجوری برم؟ ویرایش مطلب

برای رفتن به اهواز هم مثل سایر شهرها راه‌های زیادی وجود داره که راحت ترینشون سفر با هواپیماست و یک ساعت و ده دقیقه زمان می‌بره. بعد از هواپیما، سفر با قطار گزینه خوبیه و در نهایت مسیر جاده‌ای تهران تا اهواز که 821 کیلومتره که می‌تونین با اتوبوس یا ماشین شخصی خودتون طی کنین.

پیشنهاد ویژه ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

خروج از اهواز ویرایش مطلب

بعد از گشت و کذار تو این شهر تاریخی، شهرهای دزفول، شوش و شوشتر در سمت شمال،‌ ایذه در شرق و هویزه در غرب، می‌تونن انتخابای مناسبی برای مقاصد بعدی گردشگری شما باشه.

اطلاعات ضروری ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

ویزا ایران
فاصله

فاصله اهواز تا تهران 834 کیلومتر

فاصله اهواز تا مشهد 1,632 کیلومتر

فاصله اهواز تا تبریز 1,137 کیلومتر

فاصله اهواز تا اصفهان 513 کیلومتر

فاصله اهواز تا شیراز 536 کیلومتر

فاصله اهواز تا بندرعباس 1,139 کیلومتر

فاصله اهواز تا اهواز 0 متر

فاصله اهواز تا زاهدان 1,596 کیلومتر