آشنایی با اهر ویرایش مطلب
اهر / Ahar

اهر، یکی از شهرهای شمالی استان آذربایجان شرقی و مرکز شهرستان اهر هستش. این شهر، از شهرهای تاریخی ایرانه و در کوه های اطرافش بازمانده هایی پیدا شده، که مربوط به دوران پیش از اسلام، به خصوص ساسانیانه. اهر، در منطقه کوهستانی واقع شده و کوه‌ها و رودخونه‌ها اون رو احاطه کردن.

کجا اقامت کنم؟ ویرایش مطلب

نزدیک‌ترین هتل به این منطقه هتل بابک، تو منطقه حفاظت شده قره داغه. می‌تونین از این هتل برای اقامتتون استفاده کنین.

 

چی بخورم؟ کجا بخورم؟ ویرایش مطلب

شاید کمتر کسی از غذاهای محلی اهر شنیده باشه اما این شهر در استانی قرار داره که تنوع غذایی زیادی داره و می تونین خوشمزه ترین غذاها رو مثل خورش مطنجن، آش قیش، کوفته و ... در اون نوش جان کنین. قویماق یا همون کاچی از جمله غذاهای سنتی آذربایجانه که بیشتر به عنوان صبحانه سرو میشه.

نوشیدنی ها

اگه دوست دارین در سفر به اهر نوشیدنی های محلی استان رو هم امتحان کنین، سراغ آیران، شووه رن و گلین چایی رو بگیرین.

چی بخرم؟ ویرایش مطلب

در آذربایجان شرقی، وجود تنوع آب و هوایی و خاک حاصلخیز شهرستان باعث شده توی هر منطقه میوه خاصی پرورش پیدا کنه، که گیلاس افیل، سیب قره قرمز، گردو و توت و سماق هوراند از محصولات اهر به حساب میان. از سوغات دیگه اهرمی شه به عسل، لبنیات مرغوب، تخم مرغ محلی و رشته پلویی دیزبین، شیرینی اهری، نان یوخا و نان یدی قات اشاره کرد.

فراموش نکنین که برای گشت و گذار در شهر حتما از بازار تاریخی اهر هم دیدن کنین که هم دیدنش خیلی لذت بخشه و هم می تونین سوغات مورد نظرتون رو ازش تهیه کنین.

محصولات و سوغاتی ها
سلامت و درمان ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

کجاها برم؟ ویرایش مطلب

از مهم‌ترین جاذبه های گردشگری این شهر می‌شه به بازار تاریخی اهر، که یکی از بازارهای سنتی و تاریخی زیبای ایرانه، پل خداآفرین، که اولین پل منسوب به دوران سلجوقیه‌ست، منطقه حفاظت شده ارسباران، که به بهشت گمشده آذربایجان معروفه، جنگل پیر داوود، آرامگاه شیخ شهاب الدین اهری ، تفرجگاه اقیل شامی و موزه شیخ شهاب الدین اشاره کرد.

نقشه اهر
در چه فصلی برم؟ ویرایش مطلب

بهترین فصل های سفر به اهر بهار و پاییزه.

- °C
- °C
- °C
- °C
- °C
- °C
- °C
- °C
چجوری برم؟ ویرایش مطلب

مسافت جاده ای تهران تا اهر 679 کیلومتره، که می‌تونین با اتوبوس یا ماشین شخصی طی کنین، ولی اگه بخواین سفر هوایی داشته باشین، می‌تونین با هواپیما برین تا تبریز، بعد از اونجا زمینی برین اهر.

پیشنهاد ویژه ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

خروج از اهر ویرایش مطلب

بعد از تماشای شهر اهر، شهر تبریز، منطقه حفاظت شده دیزمار، منطقه حفاظت شده یاری قاری و پارک ملی کنتال، می‌تونن انتخابای مناسبی برای مقاصد بعدی گردشگری شما باشن.

اطلاعات ضروری ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

ویزا ایران
فاصله

فاصله اهر تا تهران 701 کیلومتر

فاصله اهر تا مشهد 1,591 کیلومتر

فاصله اهر تا تبریز 114 کیلومتر

فاصله اهر تا اصفهان 975 کیلومتر

فاصله اهر تا شیراز 1,458 کیلومتر

فاصله اهر تا بندرعباس 1,912 کیلومتر

فاصله اهر تا اهواز 1,208 کیلومتر

فاصله اهر تا زاهدان 2,080 کیلومتر

x