آشنایی با ابهر ویرایش مطلب
ابهر / ابر / Abhar

ابهر یکی از شهرهای استان زنجان و مرکز شهرستان زنجانه. این شهر دومین شهر پر جمعیت استان زنجانه و در 85 کیلومتری جنوب شرقی زنجان واقع شده. در مورد وجه تسمیه‌ش می‌شه گفت، ابهر در قدیم اوهر نامیده می‌شده‌. مردم محلی به آن اَبر می‌گن. نام ابهر از آب+هر تشکیل شده و در زبان تاتی به معنی آب آسیابه. ریزابه‌های ابهررود، از قدیم آسیاب‌های زیادی رو به چرخش در آورده که امروزه هم همینطوره. این شهر جاذبه های تاریخی زیادی داره که دیدنشون خالی از لطف نیست.

کجا اقامت کنم؟ ویرایش مطلب

واسه اقامت تو این شهر، می‌تونین از هتل آپارتمان البرز، تو بلوار انقلاب، نرسیده به پمپ بنزین، استفاده کنین.

چی بخورم؟ کجا بخورم؟ ویرایش مطلب

علم سلات یکی از غذاهای محلی ابهر هست که پخت اون خیلی زیاد نیست. طعم این غذا شيرينه و در زمستان به جای صبحانه میل میشه. خوراک شش انداز یکی از غذاهای معروف استان زنجان به حساب میاد که پخت اون بیشتر در شب چهارشنبه سوری مرسومه. در استان زنجان پخت انواع آش رواج داره که لذیذترینشون آش ترش هست. برای خوردن یه وعده غذایی خوب هم رستوران میلاد انتخاب خوبیه و کبابهای خوشمزه ای داره.

نوشیدنی ها
چی بخرم؟ ویرایش مطلب

رایج ترین سوغاتی ابهر شامل چاقو، قالی بافی و گلیم بافیه میشه. اگر هم دوست دارین گشتی در بازار شهر بزنین خوبه که بدونین کل بازار ابهر در محدوده میدان اسیاب (مخابرات ) تا کوچه مسجد نور قرار داره.

سلامت و درمان ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

کجاها برم؟ ویرایش مطلب

از جاذبه های گردشگری شهر ابهر که نباید دیدنشون رو از دست داد، می‌شه به امامزاده زیدالکبیر، که بنایی زیبا با تزئینات فیروزه‌ای داره، روستای تاریخی قروه، که 3000 سال قدمت داره، مسجد جامع قروه، که مسجدی تاریخی و زیبا از دوران سلجوقیه‌ست، آبشار گله خانه و آرامگاه پیر زهرنوش اشاره کرد.

نقشه ابهر
در چه فصلی برم؟ ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

چجوری برم؟ ویرایش مطلب

برای ورود به این شهر اگه بخواین سفر هوایی داشته باشین، نزدیک ترین فرودگاه به ابهر فرودگاه زنجانه که در 90 کیلومتری ابهر قرار داره. اگه بخواین با قطار برین که ایستگاه راه اهن خرم دره در شمال شهر ابهر قرار داره و ابهر رو به راه اهن شمال غرب متصل می‌کنه. برای سفر با اتوبوس یا ماشین شخصی هم که باید مسافت جاده ای 247 کیلومتری رو طی کنین.

پیشنهاد ویژه ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

خروج از ابهر ویرایش مطلب

بعد از گشتن تو شهر ابهر، شهر‌های سلطانیه و زنجان، می‌تونن انتخابای مناسبی برای مقاصد بعدی گردشگری شما باشن.

اطلاعات ضروری ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

ویزا ایران
فاصله

فاصله ابهر تا تهران 248 کیلومتر

فاصله ابهر تا مشهد 1,139 کیلومتر

فاصله ابهر تا تبریز 394 کیلومتر

فاصله ابهر تا اصفهان 517 کیلومتر

فاصله ابهر تا شیراز 1,000 کیلومتر

فاصله ابهر تا بندرعباس 1,455 کیلومتر

فاصله ابهر تا اهواز 794 کیلومتر

فاصله ابهر تا زاهدان 1,623 کیلومتر