آشنایی با آبدانان ویرایش مطلب
آبدانان / Abdanan

آبدانان، یکی از شهرهای استان ایلامه، که بین رشته کوه‌‌های زاگرس قرار گرفته. این شهر طبیعت بکر و زیبایی داره، که باعث می شه توفصول مختلف سال، علی الخصوص تعطیلات نوروز، گردشگرای زیادی رو از شهرهای مختلف به خودش جذب کنه. از لحاظ جغرافیایی، از شمال شرقی باشهرستان دره شهر، از شمال با شهرستان ملکشاهی و بخش میمه دهلران، از غرب و جنوب با شهرستان دهلران و از جنوب شرقی باشهرستان اندیمشک همسایه‌ست. جاده آبدانان مثل جاده چالوس می مونه از نظر پیچ و خم و زیبایی، واسه همین بهش خواهر جاده چالوس می گن. این شهر علاوه بر جاذبه های طبیعی، آثار تاریخی ارزشمندی هم داره، چون یکی از مناطق تاریخی و کهن ایرانه.

 

کجا اقامت کنم؟ ویرایش مطلب
چی بخورم؟ کجا بخورم؟ ویرایش مطلب

برنج و گوشت، نژی آو ، نخه ، تماته آو، خاینه، لوبیه پلو، حلوا، کشک دو، ماش آو، جوجگ آو، شله از غذاهای محلی استان ایلام هستن که اونا رو در آبدانان هم می تونین تست کنین.

نوشیدنی ها
چی بخرم؟ ویرایش مطلب

روغن حیوانی و كره محلی كشک، كنجدو گردو، شیرینی پژی بر ساق، شیرینی كله كنجی، شیرینی كاک، حلوائی بگل ،سقز محلی جاجیم، گلیم ، نمد ، گیوه از سوغات این شهر به حساب میان.  

سلامت و درمان ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

کجاها برم؟ ویرایش مطلب

از مهم‌ترین و زیباترین جاذبه های گردشگری این شهر، می شه به قلعه هزاردرب، کعه قدمتش به دوره ساسانی برمی‌گرده و معمری خاص داره، آبشار ماهوته، که یکی از جلوه‌های طبیعی و دیدنی استان ایلامه، دریاچه های دوقلوی سیاه گاو، دریاچه هایی زیبا و زلال،‌ که تا عمق 30 متریش رو می‌شه راحت دید و از شاهکارهای طبیعته، خانه فسیلی، که تماما با سنگ های زیبای فسیلی ساخته شده و جلوه‌ای بی نظیر داره، پشت قلعه آبدانان، آبشار له ریو و امامزاده سید صلاح الدین اشاره کرد.

نقشه آبدانان
در چه فصلی برم؟ ویرایش مطلب

بهترین فصل سفر به این شهر زیبا،‌فصل بهاره، چون طبیعتش فوق العادست.

- °C
- °C
- °C
- °C
- °C
- °C
- °C
- °C
چجوری برم؟ ویرایش مطلب

مسافت جاده‌ای تهران تا آبدانان 692 کیلومتره، که می‌تونیم این مسیر رو با ماشین شخصی یا اتوبوس طی کنین.

پیشنهاد ویژه ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

خروج از آبدانان ویرایش مطلب

بعد از تماشای این شهر،‌شهرهای دهلران، ایلام، خرم آباد، دزفول و دریاچه سد دز، می‌تونن انتخابای مناسبی برای مقاصد بعدی گردشگری شما باشن. این شهر خودش فرودگاه هم داره که می‌تونی بهش پرواز مستقیم داشته باشی.

اطلاعات ضروری ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

ویزا ایران
فاصله

فاصله آبدانان تا تهران 702 کیلومتر

فاصله آبدانان تا مشهد 1,501 کیلومتر

فاصله آبدانان تا تبریز 1,005 کیلومتر

فاصله آبدانان تا اصفهان 586 کیلومتر

فاصله آبدانان تا شیراز 805 کیلومتر

فاصله آبدانان تا بندرعباس 1,408 کیلومتر

فاصله آبدانان تا اهواز 275 کیلومتر

فاصله آبدانان تا زاهدان 1,776 کیلومتر