آشنایی با ابرکوه ویرایش مطلب
ابرکوه / شهر افسانه‌ای / Abarkooh

ابرکوه، یکی از شهر‌های استان یزد و مرکز شهرستان ابرکوهه، این شهر در مسیر اتوبان، یزد-اقلید-یاسوج قرار گرفته، و حدودا دو ساعت با یزد فاصله داره. یه شهر افسانه ای 4000 ساله‌ست، که با خونه‌های کاهگلی زیبا و مردم مهربونش، هر گردشگری رو می‌تونه به خودش جذب کنه.

کجا اقامت کنم؟ ویرایش مطلب

واسه اقامت تو شهر تاریخی ابرکوه، اگه دوست یا خویشاوند یا آشنایی ندارین می‌تونین تو هتل پویا، کنار بزرگراه ابرکوه سورمق، در نزدیکی یخچال خشتی ابرکوه اقامت کنین. 

چی بخورم؟ کجا بخورم؟ ویرایش مطلب

مردم این شهر مثل اکثر شهرهای ایران در هر فصلی غذاهای به خصوصی دارن. آبگوشت چغاله زردآلو یکی از این غذاهای محلیه که در بهار و در فصل چغاله زرآلو هست، تهیه می شه. قرمه زردک هم یکی دیگه از غذاهای محلی ابرکوه هست که در فصل پاییز تهیه می شه.فراموش نکنین که در سفر به این شهر، آش محلی اردکان رو هم حتما امتحان کنین.

نوشیدنی ها
چی بخرم؟ ویرایش مطلب

معروفترین و رایج ترین سوغات این شهر، قالی بافی هست که جنبه صادراتی داره و بیشتر به کشور آلمان صادر می شن. كرباس‌بافی، گلیم‌بافی، گیوه ‌دوزی، صابون شیری، کاشیکاری، قلمزنی روی مس، دوخت‌های سنتی، مینیاتور، خاتم‌کاری، معرق چوب و چرم‌ دوزی صنایع دستی دیگه ابرکوه به حساب میان.  در زمینه کشاورزی، عمده ‌ترین سطح زیر کشت ابرکوه مربوط به گندم و پسته میشه و از محصولات باغی این شهر می شه زردآلو ، انار و انگور رو نام برد.

سلامت و درمان ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

کجاها برم؟ ویرایش مطلب

از مه‌ترین جاذبه های گردشگری ابرکوه، می‌شه به،‌ سرو 4000 ساله ابرکوه، که دومین جاندار زنده جهان به حساب میاد، یخچال خشتی ابرکوه، که معماری جالبی از دوران قاجاریه داره، قلعه رباط، گنبد عالی،‌ موزه مردم شناسی،‌ سر در نظام‌الملکی ، محله درب قلعه، که قدمت خونه‌های دست کندش حتی به قبل از اسلام می رسه و مسجد جامع ابرکوه اشاره کرد.

نقشه ابرکوه
در چه فصلی برم؟ ویرایش مطلب

بهار و پاییز، فصول مناسب‌تری برای سفر به شهر تاریخی ابرکوه هستن. 

- °C
- °C
- °C
- °C
- °C
- °C
- °C
- °C
چجوری برم؟ ویرایش مطلب

درحال حاضر وارد شدن به شهر ابرکوه از سه مسیر جداگانه یزد، از شمال شرق با مسافت 150 کیلومتر، شیراز از جنوب با مسافت 300 کیلومتر و اصفهان از شمال. با 270 کیلومتر امکان پذیره.

پیشنهاد ویژه ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

خروج از ابرکوه ویرایش مطلب

بعد از گشت و گذار و تماشای شهر تاریخی ابرکوه، شهرهای تفت،‌ یزد، مهریز، اقلید و اردکان،‌ می‌تونن انتخابای مناسبی برای مقاصد بعدی گردشگری شما باشن.

اطلاعات ضروری ویرایش مطلب

اطلاعاتی وجود ندارد

ویزا ایران
فاصله

فاصله ابرکوه تا تهران 739 کیلومتر

فاصله ابرکوه تا مشهد 1,058 کیلومتر

فاصله ابرکوه تا تبریز 1,178 کیلومتر

فاصله ابرکوه تا اصفهان 278 کیلومتر

فاصله ابرکوه تا شیراز 288 کیلومتر

فاصله ابرکوه تا بندرعباس 776 کیلومتر

فاصله ابرکوه تا اهواز 618 کیلومتر

فاصله ابرکوه تا زاهدان 996 کیلومتر