موزه های عجیب و غریب ژاپن | تماشای آثار عجیب در موزه های ژاپن

پنجشنبه 20 مهر 1396 - جهان گردی,اماکن دیدنی,گردشگری

ژاپن یکی از کشورهای آسیای شرقی است که در میان آب های اقیانوس آرام واقع شده است. این کشور پیشرفته دارای جذابیت ها و موزه های جالب فراوانی است که آن را در بین گردشگران محبوب کرده است. موزه های جالب ژاپن بسیار زیاد ر این کشور وجود دارند که تماشای آن های خالی از لطف نیست. اما ما در این بخش قصد داریم عجیب ترین موزه های ژاپن را به شما معرفی کنیم. این موزه های شگفت انگیز در شهر توکیو پایتخت کشور ژاپن قرار دارند. با ما در ادامه ی این مطلب با موزه های عجیب و غریب ژاپن همراه باشید.

موزه ترفندهای هنری

در این موزه های ژاپن آثار هنری و نقاشی های سه بعدی برای علاقه مندان به نمایش گذاشته شده است. در موزه ی جالب ژاپن ترفندهای شما تصاویر سه بعدی جذابی را تماشا کرده و خود را در میان آن نقاشی ها تصور خواهید کرد. شما می توانید در کنار این نقاشی های سه بعدی ایستاده و در حالی که وانمود می کنید بخشی از آن ها هستید، با این نقاشی ها عکس بیندازید و تصاویر جالبی را ثبت نمایید.در این موزه تصویرهای سه بعدی و توهم های نوری در پنج محوطه نمایش داده شده اند. از این 5 محوطه می توان به خانه ی نینجا یا محوطه ی ادو یکی از موزه های عجیب و غریب ژاپن اشاره کرد. در این محوطه ها شما می توانید در زمان سفر کنید و لحظات جذابی را بگذرانید.

موزه ی ترفندهای هنری

موزه ی ترفندهای هنری 1

موزه ی ترفندهای هنری 2

موزه تنباکو و نمک

تنباکو و نمک محصولاتی هستند که تاریخ صنعت و فرهنگ ژاپن را شکل داده اند. از این رو موزه ای از مجموعه موزه های جالب ژاپن برای این دو محصول راه اندازی شده است. بازدیدکنندگان در این موزه می توانند چاپ های چوبی اوکی یوئه، انواع پیپ و تمام وسایلی که به دخانیات ربط پیدا می کند را مشاهده نمایند.

موزه تنباکو و نمک

موزه تنباکو و نمک 1

موزه بادبادک

بادبادک یکی از اصلی ترین سرگرمی های کودکان ژاپنی در قدیم بوده و در فستیوال های این کشور نیز نقش اساسی داشته است. از نمونه موزه های عجیب و غریب با نام موزه ی بادبادک در توکیو راه اندازی شده است. در این موزه انواع بادبادک های ژاپنی و دیگر کشورها در اندازه ها و شکل های گوناگون به نمایش گذاشته شده است. موزه ی بادبادک از موزه های جالب ژاپن در طبقه ی پنجم رستوران مشهور تای می کن (Taimeiken) قرار دارد. بازدیدکنندگان می توانند بادبادک های دست ساز و کمیاب را از این موزه خریداری نمایند.

موزه بادبادک

موزه بادبادک 1

موزه بادبادک 2

موزه شیتاماچی

شیتاماچی، نام منطقه ای در توکیو است که در قرن 19 و 20 شهروندان عادی این شهر در آن زندگی می کردند. موزه ی شیتاماچی از موزه های ژاپن و شاید یکی از موزه های عجیب و غریب ژاپن بخشی از زندگی این مردم را به نمایش گذاشته است. پس اگر دوست دارید تا با زندگی مردم قدیم ژاپن آشنا شوید می توانید از این موزه بازدید نمایید.

موزه شیتاماچی

موزه شیتاماچی 1

موزه شیتاماچی 2

موزه انگل شناسی

یکی دیگر از موزه های عجیب و غریب ژاپن توکیو، موزه ی انگل آن می باشد. در این موزه بیش از 300 انگل برای نمایش عموم گذاشته شده است. از جمله مواردی که شما می توانید در این موزه مشاهده نمایید، یک کرم 8.8 متری است که از بدن یک مرد 40 ساله خارج شده است. این موزه از مجموعه موزه های ژاپن یکی از منحصربفردترین موزه های دنیاست و قطعا برای بازدیدکنندگان تجربه ی شگفت انگیزی خواهد بود. موزه ی انگل شناسی در منطقه ی مسکونی مگورو قرار دارد.

موزه انگل شناسی

موزه انگل شناسی 1

موزه بیس بال

اگر به بیس بال علاقه مندید، تماشای این موزه برای شما جذاب و دوست داشتنی خواهد بود. هر آن چه که در مورد بیس بال ژاپن بخواهید بدانید، در این موزه خواهید یافت. این موزه در توکیو دُم (ورزشگاه سرپوشیده توکیو) قرار دارد و یکی از محبوب ترین موزه ها در بین مردم بشمار می رود.

موزه بیس بال

موزه بیس بال 1

موزه بیس بال 2

موزه جرم

موزه دانشگاه میجی، بخش جنایی، موزه ایست که در آن می توانید سیر تاریخی جرم ها و مجازات آن ها را تماشا کنید. در این موزه وسایل و روش دستگیری مجرمان و همچنین وسایل شکنجه و اعدام آن ها به نمایش گذاشته شده است. در این موزه یک گیوتین فرانسوی نیز برای بازدید گذاشته شده است.

موزه جرم

موزه اوریگامی

اوریگامی یکی از هنرهای ژاپنی است که هم برای بچه ها و هم برای بزرگ تر ها جالب و لذت بخش می باشد. در این هنر با استفاده از تا کردن کاغذ شکل های متنوع و زیبایی ساخته می شود. این موزه شامل گالری، کارگاه و فروشگاه است که می توانید انواع اوریگامی های زیبا با کاغذهای رنگارنگ را در آن مشاهده نمایید. همچنین می توانید برخی از آن ها را به عنوان سوغاتی نیز خریداری نمایید.

موزه اوریگامی

موزه اوریگامی 1

موزه اوریگامی 2

موزه فاضلاب

اگر از شنیدن نام این موزه تعجیب کرده اید، حق دارید. این موزه سعی کرده تا چرخه ی فاضلاب را برای بازدیدکنندگانش به نمایش بگذارد. با تماشای این موزه شما می توانید گشت و گذاری در لوله ی فاضلاب داشته باشید. یکی از تصاویری که در این موزه مشاهده خواهید کرد، ماکت فردی است که روی توالت فرنگی نشسته و روزنامه می خواند.

موزه فاضلاب

موزه پلیس کلان شهری

هرچه که به قانون ژاپن و تاریخچه ی آن مربوط می شود، در این موزه به نمایش گذاشته شده است. کودکان می توانند در این موزه لباس پلیس به تن کنند و سوار هلیکوپتر شوند. این موزه به موزه ی متروپولیتن نیز معروف است.

موزه پلیس کلان شهری

موزه پلیس کلان شهری 1

موزه سامورایی

در موزه ی سامورایی توکیو شما می توانید لباس های تاریخی، کلاه خود و دیگر تجهیزات سامورایی ها از قبیل شمشیر و اسلحه ی آن ها را مشاهده نمایید. علاوه بر این ها شما می توانید لباس جنگ مورد علاقه ی خود را انتخاب کرده و با آن عکس یادگاری بیندازید.

موزه سامورایی

موزه سامورایی 1

موزه خوشنویسی ژاپنی

در این موزه 16 هزار اثر هنری از خوشنویسی ژاپنی و چینی به نمایش گذاشته شده است. اگر علاقه مند به هنر و خطوط ژاپنی هستید، بازدید از این موزه ی تماشایی را از دست ندهید.

موزه خوشنویسی ژاپنی

شما هم میتوانید نویسنده مجله همگردی باشید

همرسانی کنید:

پست های مرتبط

تعداد نظرات کاربران
0
مرتب سازی بر اساس:
    تا کنون نظری ثبت نشده است.
گروهها
پربازدیدترین های ماه