فرودگاه بین المللی اینچئون در سئول | پاکیزه ترین فرودگاه جهان

در کره جنوبی، فرودگاهی بین المللی وجود دارد به نام سئول یا فرودگاه بین المللی اینچئون که از پر تردد ترین فرودگاه های جهان و حتی بهترین فرودگاه شناخته شده است. فرودگاه اینچئون_سئول در سال 2005 به عنوان پاکیزه ترین فرودگاه بین المللی و در جهان به عنوان بزرگ ترین و بهترین فرودگاه بین المللی معرفی شد. باید گفت درست است که این فرودگاه به دلیل بزرگی، تردد، پاکیزگی و وجود پرواز های خارجی بین المللی، شناخته شده، اما بیشتر پرواز هایش داخلی است. در سال های گذشته، 49 میلیون مسافر از طریق فرودگاه سئول جابجا شده اند. این فرودگاه، جایگاه هشتم پرترددترین و شلوغ ترین فرودگاه را به خود اختصاص داد و از نظر شلوغی و ترافیک بار، جایگاه چهارم را در جهان از آن خود کرد. برای آشنایی با فرودگاه اینچئون با همگردی همراه باشید.

فرودگاه سئول

مشخصات فرودگاه بین المللی اینچئون

نوع فرودگاه: همگانی(مسافربری)

کد یاتا: Icn

ارتفاع از سطح دریا: هفت متر

قطب اصلی خطوط هوایی: ایشیانا ایرلاین و ججو ایر و کره این ایر و یولار ایر کارلو

فاصله هوایی از شهر تهران: هشت ساعت و چهل دقیقه، یعنی 6566 متر

فرودگاه بین المللی اینچئون

پایانه های فرودگاه بین المللی اینچئون-سئول

علاوه بر پایانه عظیمی که در فرودگاه موجود است، عملیات ساخت یک پایانه هم در سال 2017 به پایان خواهد رسید و آماده استفاده نیز می باشد که این پایانه دارای دو بخش پایانه 1 و پایانه 2 نیز می باشد. هم اکنون پایانه اصلی فرودگاه اینچئون دارای چهل و چهار باجه پر کار برای پذیرش مسافران است که در سال های اخیر به سیستم آنلاین مجهز شده و مسافرین شرکت هواپیمایی ایشیانا ایر لاین و چاینا ساترن و کره این ایر می توانند از این سیستم آنلاین استفاده کنند.این پایانه فرودگاه سئول دارای 120 باجه برای کنترل کردن گذرنامه ها و ورودی مسافرین می باشد و 50 باجه برای کنترل کارهای گمرکی، 250 باجه برای پذیرش مسافرین و 120 باجه برای کنترل کردن گذرنامه های خروجی و خدمات عالی دیگری مانند انجام امور بانکی و سونا و جکوزی و بخشی مخصوص برای افراد سیگاری، سالن سینما، پیست اسکیت، آتلیه عکاسی، موزه هایی برای آشنایی با فرهنگ کره، عینک فروشی، فضایی برای بازی کودکان، آرایشگاه، حمام، فروشگاه هایی برای خرید، اتاق استراحت، رستوران و کافه و بسیاری چیز های دیگر که برای بهتر شدن کیفیت سفر مسافرینی که در آن فرود گاه هستند و از طریق آن فرودگاه در رفت و آمد سفر هستند، ارائه شده است. یکی دیگر از کارهای اصولی این فرودگاه، مجزا بودن پرواز های داخلی از پرواز های خارجی و بین المللی است که در طبقه دوم این پایانه انجام می شود و دارای گیت هایی با شماره 101 تا 132 می باشد.

فرودگاه اینچئون-سئول

موقعیت جغرافیایی

فرودگاه سئول در 30 مایلی یا همان 48 کیلومتری غرب سئول قرار دارد و و لازم است بگوییم که سئول بزرگ ترین شهر و پایتخت کره جنوبی نیز هست.

راه های دسترسی به فرودگاه

اجاره کردن خودرو: فقط در صورتی که گواهینامه بین المللی دارید، می توانید به یکی از باجه هایی که خودرو کرایه می دهند، بروید و خودرویی را که باب پسندتان شده را انتخاب کنید و با توجه به نوع خودرو و مدت زمان اجاره، هزینه مورد نظر را پرداخت کنید و از آن تا زمانی که می خواهید، استفاده کنید.

اتوبوس: یکی دیگر از روش های تردد، اتوبوس است. اتوبوس ها در مقابل درب خروجی پروازهای داخلی قرار گرفته و برخی دیگر از این اتوبوس ها در مقابل درب خروجی طبقه سوم مستقر شده اند. این اتوبوس ها به چهار دسته اتوبوس های شهری، بین شهری، لیموزین (استاندارد) و لیموزین (لوکس) دسته بندی می شوند.

قطار ایر پورت اکسپرس: این قطارها در مدت زمان 45 دقیقه، مسافران را از فرودگاه اینچئون به ایستگاه قطار سئول منتقل می کنند. یک نوع دیگر هم قطار هست که به دلیل توقف های میان راه در مدت 50 الی 60 دقیقه طول می کشد تا مسافرانش را به مقصدش یعنی پایانه قطار برساند. درضمن از فرود گاه سئول تا شهر های دیگر کره، قطاری با نام (ktx) وجود دارد که سرعت بیشتری نسبت به باقی قطار ها دارد.

تاکسی ها: فرودگاه اینچئون از نظر سرویس دهی و خدمات تاکسی هایش هم بی نظیر است و تاکسی ها مسافرانش را به تمامی نقاط منتقل می کنند. تاکسی های بین المللی 4d، تاکسی های جمبو دلوکس 5c، تاکسی های سئول 7c، تاکسی های دلوکس 8C

سرویس های درون فرودگاه: این سرویس ها و خدمات برای انتقال مسافرین در داخل فرودگاه مستقر شده اند.

قایق: مسافران می توانند از طریق راه دریایی و قایق ها از فرودگاه برگردند به مقصدشان و این را هم باید بدانید که از فرودگاه سئول تا اسکله ها مسافت زیاد و قابل توجهی وجود دارد.

فرودگاه بین المللی سئول 1

اطلاعات پرواز

در حال حاضر هیچ یک از خطوط هوایی ایران و ایرلاین های داخلی به طور مستقیم به فرودگاه سئول هیچ پروازی نداشته و در لیست پروازهایش هیچ پروازی به سمت سئول ندارد. مسافران برای خرید بلیط رفتن به سئول باید از ایر لاین های خارجی مانند ایر آسیا و الاتحاد استفاده کنند.

فرودگاه سئول 1

شما هم میتوانید نویسنده مجله همگردی باشید

همرسانی کنید:

پست های مرتبط

تعداد نظرات کاربران
0
مرتب سازی بر اساس:
    تا کنون نظری ثبت نشده است.
گروهها
پربازدیدترین های ماه