آشنایی با مهم ترین معابد ژاپن | عبادتگاه های دیدنی

مردم ژاپن بسیار معتقد و مذهبی هستند. آن ها جهت نیایش به معبدهای ژاپن رفته و برای موفقیت در بخش های مختلف زندگی به دعا می پردازند. از این رو این کشور پر از معبدهایی است که برای عبادت و دعای ژاپنی ها ساخته شده است. این معابد به قدری باشکوه و زیبا هستند که به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری ژاپن مورد استقبال گردشگران و تویست ها قرار می گیرند. در این بخش قصد داریم تا شما را با تعدادی از مهم ترین معابد ژاپن آشنا کنیم. با همگردی همراه باشید.

معابد ژاپن

معبد کیومیزو- درا در کیوتو

یکی از بزرگ ترین و باشکوه ترین معابد ژاپن، معبد کیومیزو- درا (Kiyomizu-dera) به معنای آب پاک می باشد که در شهر کیوتو واقع شده است. این معبد قدیمی در سال 798 ساخته شده و 1200 سال قدمت دارد. معبد چوبی کیومیزو- درا با معماری زیبای خود یکی از جاذبه های گردشگری کیوتو است که توریست های بسیاری از سراسر دنیا برای دیدن آن به این جا می آیند. این معبد بودایی در فهرست جهانی یونسکو نیز به ثبت رسیده است.

معبد کیومیزو- درا در کیوتو

معبد گینکاکو- جی در کیوتو

گینکاکو- جی (Ginkaku-ji) یکی دیگر از معابد قدیمی کیوتو می باشد که به معبد پاویلیون طلایی نیز مشهور است. این معبد که یکی از پربازدید ترین و مهم ترین معابد ژاپن محسوب می گردد، در یک مکان سرسبز و پر از درخت ساخته شده است. معبد گینکاکو در سال 1482 توسط آشیگاکا یوشیماسا که یکی از فرمانداران ژاپنی است، به تقلید از ویلای جدش ساخته شد و بیش از 500 سال قدمت دارد.

معبد گینکاکو- جی در کیوتو

معبد سانجوسانگندو در کیوتو

معبد سانجوسانگندو (Sanjusangendo) در بخش شرقی کیوتو قرار دارد. این معبد در سال 1164 ساخته شده و پس از آتش سوزی در سال 1264 مورد بازسازی قرار گرفت. شهرت معبد سانجوسانگندو به دلیل داشتن 1001 مجسمه، کانون خدای بخشش می باشد. این معبد، یکی از مهم ترین معابد ژاپن به شمار می آید.

معبد سانجوسانگندو در کیوتو

معبد دایگو- جی (Daigo-ji) در کیوتو

معبد دایگو- جی (Daigo-ji) از سه بخش سامبو-این (Sambo-in)، شیم- دایگو (Shimo-Daigo) و کامی- دایگو (Kami-Daigo) تشکیل شده است. شیم- دایگو معبد پایینی است و رسیدن به آن بسیار راحت می باشد. سامبو-این مقداری بالاتر از شیم- دایگو قرار گرفته و کامی- دایگو یا معبد بالایی در بالای کوه واقع شده که برای رسیدن به آن باید یک مسیر طولانی را پیاده روی کرد. تماشای این معبد در پاییز یکی از زیباترین منظره های دنیاست.

معبد دایگو- جی (Daigo-ji) در کیوتو

معبد یاکوشیجی در نارا

معبد یاکوشیجی (yakushiji) در شهر نارا قرار دارد و اکنون به عنوان مرکز تجمع سران مکتب بودیسم ژاپنی هوسو مورد استفاده قرار می گیرد. این معبد یکی از 7 معبد تاریخی نانتو و یکی از مهم ترین معابد ژاپن بوده و در فهرست جهانی یونسکو ثبت شده است.

معبد یاکوشیجی در نارا

معبد تودای- جی در نارا

معبد تودای- جی (Todai-ji) به معنای معبد بزرگ شرقی در سال 728 میلادی در شهر نارا افتتاح شد. بزرگ ترین مجسمه بودای جهان در این معبد قرار دارد. سر این مجسمه بودا در سال 855 بر اثر زلزله جدا شد و به زمین افتاد و بعدها تعمیر شد. بزرگ ترین تالار بودای جهان نیز در مجتمع بزرگ تودای- جی واقع شده است. این تالار نیز در اثر رعد و برق و آتش سوزی دچار آسیب شد. در سال 1180 نیز بخش های زیادی از این مجتمع چوبی در اثر حمله ی تایرا در آتش سوخت. معبد تودای- جی از جمله معابدی است که در فهرست جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.

معبد تودای- جی در نارا

معبد ریوآنجی در کیوتو

معبد ریوآنجی (Ryoanji) به معنای اژدهای آرام در سال 1450 در بخش شمال غربی شهر کیوتو ساخته شد. این معبد بخشی از مدرسه میوشین- جی (Myoshin-ji) بوده و متعلق به آیین بودایی ذن می باشد. باغ ذن یا باغ سنگی این معبد بسیار مشهور است و یکی از جاذبه های دیدنی کیوتو محسوب می گردد.

معبد ریوآنجی در کیوتو

معبد نیناجی در کیوتو

معبد نیناجی (Ninnaji) یک معبد 5 طبقه است که در شهر کیوتوی ژاپن قرار دارد. این معبد در بین درختان گیلاس واقع شده و دارای منظره ای فوق العاده زیبا و شگفت انگیز می باشد.

معبد نیناجی در کیوتو

معبد بیودو- این در هاوایی

معبد بیودو- این (Byodo-In) نمادی از فرهنگ زیبای ژاپنی است که در سال 1968 در اوآهو هاوایی ساخته شد. ساخت این معبد به دست گروهی از مهاجران ژاپنی انجام گرفت و باعث گسترش فرهنگ مردم این کشور در نقاط دیگر دنیا گردید.

معبد بیودو- این در هاوایی

منطقه هیرایزومی در ایواته

منطقه تاریخی هیرایزومی (Hiraizumi) مجموعه ای از معابد، باغ ها و مکان های باستان شناسی است که در استان ایواته قرار دارد. این منطقه نماینده کامل سرزمین بودایی است که خرابه ها و ساختمان های مقدس آن معروف هستند.

منطقه هیرایزومی در ایواته

معبد هوریو- جی در نارا

معبد هوریو- جی (Horyu-ji) به معنی تجلی قانون یکی از قدیمی ترین بناهای چوبی جهان است که در شهر نارای ژاپن واقع شده است.

معبد هوریو- جی در نارا

معبد تنریو- جی در کیوتو

معبد تنریو- جی (tenryu-ji) یکی از قدیمی ترین معبدهای ژاپن که در حومه شهر کیوتو قرار دارد، در طول عمر خود دچار 8 بار آتش سوزی شده است. این معبد آخرین بار در سال 1864 بازسازی شد. معبد تنریو- جی در یک مکان آرام واقع شده که برای رسیدن به آن باید از جنگل مشهور بامبو ساگانو عبور کرد. مکان آرام معبد تنریو- جی و جنگل بامبو از جمله جذابیت های فوق العاده ی این معبد می باشد.

معبد تنریو- جی در کیوتو

معبد سنسو- جی در توکیو

معبد سنسو- جی (Senso-ji)، یکی از پرطرفدارترین معبدهای ژاپن در سال 645 در توکیو پایتخت ژاپن ساخته شده است. بر اساس یک افسانه قدیمی، دو ماهی گیر، مجسمه کانون را در اطراف رودخانه سومیدا پیدا می کنند و آن را به دست کدخدای روستا می رسانند. کدخدا نیز مجسمه کانون را در خانه خود قرار داده و این مکان را به یکی از معبدهای ژاپن تبدیل می کند.

معبد سنسو- جی در توکیو

معبد کین کاکوجی در کیوتو

معبد کین کاکوجی (Kinkaku-ji) یا معبد طلایی یکی از زیباترین معابد ژاپن و کیوتو می باشد که با ورقه هایی از طلا پوشیده شده است. این معبد یکی از جذاب ترین بناها و معبدهای ژاپن است که نمای طلایی ساختمان و انعکاس زیبای آن در آب استخر منظره ای خیره کننده ایجاد کرده است. این معبد زیبا وابسته به فرقه ذن بوده و نمایش دهنده ی پیوند میان بهشت و زمین می باشد.

معبد کین کاکوجی در کیوتو

معبد توجی در کیوتو

معبد توجی (Toji) بلندترین معبد ژاپن است که در شهر کیوتو قرار دارد. این معبد که به شکل کلاه فرنگی ساخته شده و عنوان مرتغع ترین برج چوبی ژاپن را به خود اختصاص داده است. معبد 5 طبقه توجی دارای 55 متر ارتفاع می باشد.

معبد توجی در کیوتو

معبد نانزن- جی در کیوتو

معبد نانزن- جی (Nanzen-ji) یکی دیگر از معبدهای ژاپن و توکیو است که در طول حیات خود 3 بار در اثر آتش سوزی، تخریب و دوباره مورد بازسازی قرار گرفت. این معبد در سال 1291 میلادی ساخته شد و آخرین بار در سال 1957 بازسازی گردید. گفته می شود که بالغ بر 9 تا 12 معبد در این مجموعه وجود داشته است.

معبد نانزن- جی در کیوتو

معبد کوتوکو- این در کاماکورا

معبد کوتوکو- این (Kotoku-In) در بخش جنوبی توکیو قرار داشته و شهرت آن به دلیل وجود مجسمه بودای بزرگ در این معبد می باشد. این مجسمه برنزی، کاماکورا دیبوتسو نام داشته و داخل آن خالی می باشد. بازدید کنندگان می توانند از داخل این مجسمه بودا دیدن کنند.

معبد کوتوکو- این در کاماکورا

شما هم میتوانید نویسنده مجله همگردی باشید

همرسانی کنید:

پست های مرتبط

تعداد نظرات کاربران
0
مرتب سازی بر اساس:
    تا کنون نظری ثبت نشده است.
گروهها
پربازدیدترین های ماه