نکاتی که در سفر با همسرتان باید بدانید!!

اگر تا به امروز تنها به مسافرت می رفتید یا با دوستان خود و از سفر خود لذت می بردید و سفر دو نفره یا همان سفر با همسر را تجربه نکرده اید، بهتر است بدانید که لذتی که در سفر کردن با همسر و شریک زندگیتان است، با هیچ کس دیگری نیست و تجربه ای که در سفر دو نفره خواهید کرد، تجربه ای سرشار از شور و هیجان خواهد بود که هیچ وقت فراموشتان نخواهد شد. سفر کردن جزو کارهایی است که همه ی ما دوست داریم و علاوه بر این که در روح و روان ما تاثیر مفیدی می گذارد می تواند به سلامت جسمی ما هم کمک شایانی کند. همچنین سفر با همسر و یا با اعضای خانواده می تواند باعث بهبود روابط خانوادگی و استحکام و دوام آن شود. البته به جز این همه جذابیت و زیبایی هایی که در سفر وجود دارد، ممکن است سفر کردن برخی مشکلات هم داشته باشد. ما امروز در مجله همگردی تصمیم داریم تا شما را با نکاتی آشنا کنیم که با رعایت آن می توانید، سفری خوب و خاطره انگیز را تجربه کنید. نکات سفر با همسرتان.

درضمن اگر به دنبال مقاصدی زیبا و رویایی برای سفر با همسرتان هستید به مقاله های زیر مراجعه کنید:

عاشقانه ترین مناطق توریستی دنیا را بشناسید ! و رومانتیک ترین مقاصد توریستی جهان برای سفرهای عاشقانه.

سفر با همسر

1. تقسیم وظیفه

نه تنها در سفر دو نفره بلکه در هر کار گروهی، اگر اعضای گروه هر کدام وظایف خود را بدانند و تقسیم کار کنند، مطمئنا خیلی از مشکلات رایجی که برای اکثر مردم پیش می آید، یا اصلا پیش نخواهد آمد و یا می توان خیلی راحت آن مشکل را بر طرف کرد. بهتر است که شما قبل از سفر کارها را بین خودتان تقسیم کنید. برای مثال، یکی مسئول اقامت و یا وسیله نقلیه باشد، یک نفر مسئول تهیه غذا و از این قبیل کارها ... و مطمئن باشید که اگر وظایفتان را به درستی بین یکدیگر تقسیم کنید، سفری خوب و بدون هیچ گونه دغدغه خواهید داشت.

نکاتی که در سفر با همسرتان باید بدانید!

2. آداب دعوا را رعایت کنید !

دعوا کردن جزو کارهایی است که نمی توان از آن پرهیز کرد، اما کمی باید خویشتندار بود، علی الخصوص در سفر با همسر، معمولا سر برخی چیز ها اختلاف نظر پیش می آید، اما در سفر دو نفره توجه داشته باشید که سر هر چیز کوچکی نیاز نیست که با هم دعوا کنید، چون که شما ممکن است سفری 18 یا 20 ساعته داشته باشید. فرض کنید که در این سفر، اگر بر سر هرچیزی بخواهید درگیر شوید، حتی ممکن است زندگیتان به خطر بیفتد و واقعا ارزشش را ندارد. مثلا اگر به یک کشور خارجی سفر کردید، مطمئنا در آنجا دعوایتان کمتر خواهد بود، چون که همزبان دیگری غیر از همراهتان با شما نیست و این خودش در کاهش دعوا موثر است. حتی می توانید برای پرهیز از این کار حرف را عوض کنید.

نکات سفر با همسر

3. با همسرتان تشکیل یک تیم دهید

از دیگر نکات سفر با همسر این است که سعی کنید، مثل یک تیم به صورت گروهی عمل کنید، به طرف مقابلتان اطمینان داشته باشید، به توانایی های او اعتماد کنید و بدانید که برخی از کارها را همراهتان بهتر از شما انجام خواهد داد و این کار سبب می شود که بار مسئولیت شما کم شود. سعی نکنید که تمام کارها را خودتان انجام بدهید و به هیچ کس اعتماد نداشته باشید، بلکه همیشه همراهتان را در کارهایی که انجام می دهید، شریک کنید.

سفر با همسر 1

4. سفر می کنید که خوش بگذرانید

این نکته را در نظر داشته باشید که شما سفر می کنید که خوش بگذرانید، نه این که درد بکشید. پس هر جای سفر احساس کردید که به شما سخت می گذرد، چند لحظه ای بایستید و سعی کنید از هر مکانی و هر زمانی که هستید، نهایت لذت را ببرید. به دور برتان خوب بنگرید. شاید منظره زیبایی یافتید و با یک عکس یادگاری و یا این قبیل کارها احساس خوبی به شما دست داد. حتما قرار نیست که از یک کوه بالا بروید و بعد در بالای قله ی کوه بایستید و آن وقت احساس کنید که به شما خوش می گذرد، بلکه گاهی اوقات صرف یک فنجان چای داغ کنار جاده یا یک خوش گذارنی عصر گاهی می تواند بسیار مفید باشد.

نکاتی که در سفر با همسرتان باید بدانید! 1

5. ترس از جدایی نداشته باشید

از مهم ترین نکات سفر با همسر این است که بدانید در سفر قرار نیست هر برنامه ریزی که قبل از سفر داشته اید، درست از آب دربیاید و بتوانید آن را مو به مو اجرا کنید. ممکن است یکی از شما بخواهد از یک مکان متفاوت دیدن کند که شما دوست ندارید آنجا را ببینید. در این مواقع با شجاعت کامل، هر کدامتان به مکان مورد نظر خود بروید و بعد که پیش هم برگشتید، بنشینید و برای هم از جزئیات چیزهایی که دیده اید، سخن بگویید و هیچ وقت از جدا شدن نترسید و فکر نکنید که اگر جدا شوید، آن وقت دیگر یک زوج نمونه نیستید. اصلا این طور نیست. خیالتان راحت باشد. ممکن است که یکی از شما دوست داشته باشد از فروشگاه عتیقه فروشی یا از پاساژ ها دیدن کند و دیگری دوست داشته باشد که از موزه جنگ بازدید نماید. هیچ مشکلی نیست. سعی کنید به علایق و سلایق یکدیگر احترام بگذارید.

نکاتی در سفر با همسرتان

6. از مهارت های به دست آمده استفاده کنید

از قدیم گفته اند که بسیار سفر باید تا پخته شود خامی. بنابراین سفر کردن، جدا از خوش گذرانی و تفریح چیزهای ارزشمندی را به انسان می آموزد که اگر آن ها را در زندگی روزمره خود به کار بگیریم، بسیاری از روابط می تواند بهتر و صمیمی تر شود و چه بسا مشکلات زیادی می تواند حل وفصل شود. سعی کنید که بعد از سفر از نکته هایی که در طول سفر آموخته اید، توشه ای برای ادامه زندگی در دنیای روزمره برای خود ذخیره کنید و به کار ببندید.

نکات سفر با همسفر 2

نکته آخر

سفر دو نفره با همسرتان می تواند ثمرات بسیرای داشته باشد. شما با سفر کردن با یکدیگر می توانید به هم نزدیک تر شوید، قلبتان بیشتر برای هم خواهد تپید. علی الخصوص به کسانی که تازه ازدواج کرده اند، توصیه می شود که حتما به مسافرت دو نفره بروند، چون تقسیم وظایف در سفر و گروهی کار کردن می تواند به شما کمک بیشتری نماید تا بتوانید کوله بار زندگی را با یکدیگر به دوش بکشید و یار وفادار هم تا ابد باقی بمانید.

شما هم میتوانید نویسنده مجله همگردی باشید

همرسانی کنید:

پست های مرتبط

تعداد نظرات کاربران
0
مرتب سازی بر اساس:
    تا کنون نظری ثبت نشده است.
گروهها
پربازدیدترین های ماه