7 جاذبه گردشگری ترکیه، قبرس و یونان | کشورهای شرق دریای مدیترانه

یکشنبه 19 شهریور 1396 - جهان گردی,اماکن دیدنی,گردشگری

کشورهایی که در قسمت شرقی دریای مدیترانه واقع شده اند، نظیر ترکیه، قبرس و یونان، همه از مقاصد گردشگری و دارای جاذبه های توریستی زیادی می باشند. پس با همگردی همراه شوید تا با 7 جاذبه گردشگری خارق العاده در کرانه شرقی این دریای پهناور آشنا شوید. جاهای دیدنی ترکیه، جاهای دیدنی قبرس و جاهای دیدنی یونان، مواردی است که امروز با آن ها بیشتر آشنا خواهیم شد.
جاذبه های گردشگری شرق مدیترانه

غروب سنتورینی (Santorini) در یونان

برای تماشای غروب خورشید، نقاط و مکان های مختلفی در جهان وجود دارند که می توان پدیده غروب را در چشم شما چشم نواز و در ذهنتان ماندگار کنند که یکی از برجسته ترین این مکان ها، سنتورینی یونان است! جزیره سنتورینی قطعا یکی از دوست داشتنی ترین جزایر و چشم نوازترین جاهای دیدنی یونان است که در اثر زمین لرزه ای بسیار شدید که در قرن 16 اتفاق افتاد، شکل گرفته است و از آن روزگار تا کنون شکل و شمایل خود را حفظ نموده است. جزیره سنتورینی از جاذبه های تفریحی و گردشگری بسیاری برخوردار است که شاید به نظاره نشستن غروب خورشید در آن، بیشترین لذت را برای گردشگران فراهم آورد. البته ناگفته نماند که برای تماشای پدیده خارق العاده غروب خورشید می توانید به شهرهای فیرا، فیروستفانی و اویا نیز بروید.

غروب سنتورینی (Santorini)
غروب سنتورینی

غار دروگاراتی (Drogarati Cave) در کفالونیا یونان

یکی از عجیب ترین جاهای دیدنی یونان، غار فوق العاده زیبای درگاراتی می باشد که طی گذشت 150 سال به وجود آمده است که البته این جاذبه گردشگری خیلی دیر در یونان کشف شد (در حدود 300 سال گذشته این غار کشف شده است)! قسمت های سقفی غار دروگاراتی از استالاکتیت هایی که بیش از یک میلیون سال قدمت دارند، تشکیل شده است. غار دروگاراتی از سال 1963 برای میزبانی از عموم مردم یونان آماده پذیرایی شد و درب های آن بر روی مردم از این سال گشوده شد تا آنان نیز از این جواهر طبیعی فوق العاده ای که در کشورشان وجود دارد، نهایت لذت را ببرند.

جاذبه های گردشگری شرق مدیترانه 1
غار دروگاراتی(Drogarati Cave)

شهر قرون وسطی رودس (Rhodes) در یونان

با رفتن به شهر قدیمی رودس که درست در قلب جزیره رودس کشور یونان واقع شده است، شاهد ساختمان ها و مناظری خواهید بود که تاریخچه آنان بر می گردد به عصر قرون وسطا در قاره سبز (اروپا)! پس اصلا تعجب نکنید که چرا سازمان جهانی یونسکو نام این شهر قدیمی و باستانی را در فهرست میراث جهانی خود قرار داده است.
شهر قدیمی رودس

رودس

شهر غرق شده در جزیره ککوا در ترکیه

برای تماشای شهر غرق شده در جزیره ککوا که از جذاب ترین جاهای دیدنی ترکیه است، باید به روستای ککوا در نزدیکی آنتالیا سفر کنید. این شهر غرق شده در قرن 2 میلادی به سبب بروز یه زمین لرزه سنگین به زیر آب رفته است و تا به امروز نیز در همان زیر باقی مانده است! امروزه تماشای این شهر برای اغلب گردشگران و توریست های کشور ترکیه بسیار جذاب و ایده آل شده قلمداد شده و آنان با کرایه قایق هایی بر روی آب، بر روی بقایای این شهر، قایق سواری می کنند.

شهر غرق شده در جزیره ککوا

شهر غرق شده در جزیره ککوا 1

شهر باستانی افسوس (Ephesus) در ترکیه

شهر باستانی افسوس در قرن دهم میلادی به دست یونانیان ساخته و نهایتا در زمان رومیان نیز به سبب سیلی عظیم که در آن رخ داد، نابود شد که البته هنوز که هنوز است، مقدار کمی از آثار این شهر باستانی در شهر سلجوک ترکیه واقع شده است. شهر باستانی افسوس در حوالی شهرهای کوشی آداسی و ازمیر قرار گرفته است و یکی از مهمترین جاذبه های توریستی و گردشگری آن، فضای بزرگ آمفی تئاتر می باشد که بزرگ ترین آمفی تئاتر دوران باستان با گنجایش 25000 نیز بوده است.

شهر باستانی افسوس (Ephesus)

شهر باستانی افسوس

پاموکاله (Pamukkale) در ترکیه

پاموکاله یکی از زیباترین جاهای دیدنی ترکیه است که تماشای آن از نزدیک نمی تواند خالی از لطف باشد! پاموکاله یکی از معدودترین تراسه های آب معدنی در دنیا می باشد که البته از جذابیت های بصری فوق العاده ای نیز بهره می برد. این جاذبه طبیعی، شکل پلکانی سفید رنگی دارد که به همین منظور به آن، قلعه پنبه ای نیز گفته می شود.

پاموکاله (Pamukkale)

پاموکاله

مجموعه غارهای دریایی کیپ گرکو (Cape Greco) در قبرس

و بالاخره کشور قبرس. آخرین مکان خارق العاده شرق مدیترانه و از جذاب ترین جاهای دیدنی قبرس، مجموعه غارهای دریایی کیپ گرکو در ساحل چشم نواز و رویایی کیپ گرکو (در جنوب شرقی قبرس - آیا پانا)  قرار گرفته است که علاوه بر جذابیت های بصری  زیبا خود، می تواند یک گزینه ایده آل برای تفریحات آبی نظیر شنا و غواصی در قبرس نیز به حساب بیاید، البته جاهای دیدنی قبرس زیاد است که ما در این مقاله، تنها به یکی از آن ها اشاره نمودیم.

مجموعه غارهای دریایی کیپ گرکو (Cape Greco)

قبرس

کلام آخر

لازم به یادآوری است که تمام نقاط گفته شده، تنها بخشی از جاذبه های موجود در شرق دریای مدیترانه می باشند و لزوما تمام موارد گردشگری و توریستی این نواحی، به این 7 مکان ذکر شده، ختم نمی شوند!!

شما هم میتوانید نویسنده مجله همگردی باشید

همرسانی کنید:

پست های مرتبط

تعداد نظرات کاربران
0
مرتب سازی بر اساس:
    تا کنون نظری ثبت نشده است.
گروهها
پربازدیدترین های ماه