آشنایی با پرتلیج کمپینگ یا چادر زدن بین زمین و هوا

سه شنبه 21 شهریور 1396 - جهان گردی,سفر,گردشگری,مقالات آموزشی

شاید تا کنون چیزهایی راجع به چادر زدن بین زمین و هوا یا پرتلیج کمپینگ (portaledge camping) شنیده باشید، این کار تجربه خوابیدن و کمپینگ در حالی که از دیواره ی صخره یا درخت آویزان هستید، را برایتان به ارمغان خواهد آورد. کوهنوردان، صخره نوردان و ماجراجویان در سنگ نوردی های شان برای استراحت از این شیوه ی چادر زدن استفاده می کنند. در واقع پرتلیج نوعی چادر و تجهیزات همراه آن است که برای استراحت شبانه صخره نوردان نه چندان حرفه ای آن هم میان زمین و آسمان کاربرد دارد. شاید در نگاه اول این کار خطرناک بنظر آید ، اما برای این افراد که از ارتفاع لذت می برند، می تواند بسیار هیجان انگیز باشد. پس اگر مشتاق شده اید تا در مورد جزییات و کیفیت این روش اردو زدن بیشتر بدانید ، بهتر است تا پایان این مطلب با ما و همگردی همراه باشید.
پرتلیج کمپینگ

چادر زدن در منطقه مونلایت باترس (Moonlight Buttress)، یوتا

اگر عاشق پرتلیج کمپینگ، تماشای طلوع زیبای خورشید در صبحگاه هستید ، بهترین مکانی که می شود به شما پیشنهاد اتراق داد، در دیواره ی شمالی صخره مونلایت باترس است. این صخره که ر پارک ملی زیون در ایالت یوتا واقع شده است، میتواندتجربه ای تکرار نشدنی برای تان به ارمغان بیاورد.

پرتلیج کمپینگ 1

پرتلیج کمپینگ در منطقه قله ی مرو (Meru) در کشور هند

آیا نام قله ی مرو در کوه های هیمالیا را شنیه اید؟ به عقیده هندو ها این قله مرکز جهان است. البته قضاوت درستی و یا نادرستی این حرف را می توانید با چادر زدن بین زمین و هوا و یا همان پرتلیج روی صخره های این کوه انجام دهید. پس اگر طالب پرتلیج کمپینگو این کار هستید وسایلتان را همین الان جمع کنید.

پرتلیج کمپینگ 2

پرتلیج کمپینگ 3

پرتلیج کمپینگ در منطقه ال کاپیتان (El Capitan)، یوسمیتی

حال وقت آن رسیده که به چادر زدن در منطقه و صخره ای بپردازیم که خود شما هم می توانید در ان جا کمپ زده و چادر پرتلیج تان را از ارتفاعات آن آویزان کنید. این صخره که ال کاپیتان نام داشته و به آن ال کپ مشهور است ، سال هاست که از محبوب ترین مقصدها برای کوه نوردان است. در واقع این منطقه که یکی از متمایزترین مناطق یوسمیتی است، چشم انداز فوق العاده زیبایی دارد که می تواند برای بسیاری از شما خالی از هیجان نباشد. پس اگر طالب هیجان هستید، این صخره را به هیچ وجه از دست ندهید.

پرتلیج کمپینگ 4

پرتلیج کمپینگ 5

کمپینگ در منطقه کوه لوکینگ گلس (Looking Glass)، کارولینای شمالی

برای چادر زدن بین زمین و هوا یکی دیگر از مناظری که می توان به شما توصیه کرد، لوکینگ گلس واقع در کارولینا شمالی است. این صخره زیبا که در رشته کوه های آپالیشین (Appalachian) قرار دارد، می تواند تجربه بسیار خوبی را هنگام آویزان بودن از صخره برایتان به ارمغان آورد. پس فرصت را از دست ندهید.

پرتلیج کمپینگ 6

پرتلیج کمپینگ 7

چادر زدن در منطقه الک (Elk)، کالیفرنیا

حال برسیم به بحث شیرین کمپینگ و یا چادر زدن بین زمین و هوا و آویزان شدن از درخت که می تواند در این منطقه به راحتی صورت گیرد ، چرا که الک کالیفرنیا دارای درختان استوار زیادی است که می تواند خوراک کمپ درختی (tree camping) و ایجاد ننوهای درختی همراه با پتو، بالش و پشه بند باشد. پس اگر توصیف این شرایط اختیار از کفتان برده است، همین حالا اقدام کنید.

پرتلیج کمپینگ 8

پرتلیج کمپینگ 9

چادر زدن در منطقه داون وال، یوسمیتی (The Dawn Wall, Yosemite)

اگر اخبار جهان را دنبال می کنید، شاید نام های تام کالدول و کوین جورگسون، برای تان آشنا باشند. در واقع دلیل به شهرت رسیدن این دو که دو سنگ نورد آمریکایی مشهور هستند صعود تاریخی شان به دیواره ی ال کاپیتان بوده است. آنها مسیر دشوار داون وال را طی مدت 19 روز طی کرده و خود را بعنوان اولین سنگ نوردان آزادی در دنیا مطرح کردند. صعودی که باعث شد حتی اراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا تبریکی با این پیام برای شان فرستاد که : این دو نفر به ما ثابت کردند که هیچ غیرممکنی وجود ندارد. پس احتمالا دیگر برای تان مشخص شده است که اردوگاه شبانگاهی و پرتلیج چقدر در این صعود تاریخی نقش داشته است.

کمپینگ

پرتلیج کمپینگ 10

کمپینگ 1

چادر زدن در منطقه موآب (Moab)، یوتا

اگر فکر زدن چنین چادری و یاپرتلیج کمپینگ در این منطقه به سرتان زده است، باید بگویم نفر، این چادر در ارتفاع 420 فوتی (128 متری) سطح زمین و در مدت 24 ساعت در صحرای یوتا بنا کرده اند. پس اگر همچنان دوست دارید این کار را انجام دهید، 10 نفر دیگر را با خود همراه کرده و از الان شروع کنید.

 کمپینگ 3

چادر زدن در منطقه انگلسی (Anglesey) در کشور ولز

شاید اگر شما هم بخواهید شبی را به صورت معلق بر فراز صخره های دریایی سپری کرده و هیجانی وصف نشدنی را تجربه کنید، حضر باشید پول زیادی را برای آن پرداخت کنید. این تجربه هیجان انگیز را می توانید با پرداخت در هتل پرتلیج منطقه گوگارت (Gogarth) در جزیره هالی کسب کنید.

پرتلیج کمپینگ چادر زدن

پرتلیج

چادر زدن در منطقه شامونی (Chamonix)، در کشور فرانسه

شاید خیلی از شما دوست داشته باشید شبی را در یکی از هتل های لوکس شامونی که یکی شهرهای اقامتی معروف فرانسه است بگذرانید و از اسکی و سایر فعالیت های زمستانی این منطقه لذت برید . اما ما راه دیگری را برای این کار به شما توصیه می کنیم که هم پولتان را نگه دارید و هم تجربه اردو روی صخره ی کوه و پرتلیج کمپینگ را برایتان به ارمغان بیاورد. در واقع فقط کافی است روی صخره ی کوه اردو بزنید. به همین سادگی!

پرتلیج 1

پرتلیج کمپینگ 11

چادر زدن در جزیره ی بافین (Baffin) در کشور کانادا

اگر خیلی از سرما گریزان نباشید احتمالا بتانید سردی محیط قطبی جزیره ی بافین و البته سختی کوهنوردی و اردو زدن در آن را تحمل کنید، چرا که قرار است شاهد منظره هایی باشید که ارزش این کار ها را دارد.

پرتلیج کمپینگ 12

شما هم میتوانید نویسنده مجله همگردی باشید

همرسانی کنید:

پست های مرتبط

تعداد نظرات کاربران
0
مرتب سازی بر اساس:
    تا کنون نظری ثبت نشده است.
گروهها
پربازدیدترین های ماه