تئاتر خون در گلوی گربه در تئاتر باران به روی صحنه می رود !!

یکشنبه 08 مرداد 1396 - فرهنگ و هنر,تئاتر و نمایش

محسن معینی، کارگردان تئاتر کشورمان که تاکنون آثار متفاوتی را به روی صحنه برده، این بار با نمایشنامه ای از راینر ورنر فاسبیندر به تئاتر باران باز می گردد. این کارگردان که تحصیلات خود را در رشته فیلم، تئاتر و رسانه (TFM)، در مقطع دکترا در دانشگاه گوته فرانکفورت آلمان به اتمام رسانده، نمایش مذکور را از تاریخ دوشنبه، 9 مرداد و با تهیه کنندگی عطیه ناصرجوی به روی صحنه می برد. از نقاط قوت این نمایش، حضور بازیگرانی همچون مجید مشیری و رحیم نوروزی می باشد. این دو بازیگر ارزشمند تئاتر کشور به همراه مهدی مقدم از طریق ویدئویی در کار حضور دارند و افسانه میرباقری، سولماز نادری و مریم فتحی نیز از دیگر بازیگران این نمایش می باشند.

نمایش خون در گلوی گربه

ضد تئاتری به نام "خون در گلوی گربه"

معینی،کارگردان جوان و موفق کشورمان، پیشتر آثاری همچون "عقلِ دهم"، "خانه برنارد آلبا"، "مزامیر اکسدوس"، "بازیگر و زنش"، "آدم خوابش می گیره"، "آواز پر جبرئیل"، "شیر در زنجیر" و "بر فَرَس تندرو" را کارگردانی کرده بود که مورد قبول منتقدان واقع شده بود. او اکنون در کار جدیدش قصد دارد، نمایشنامه ای را کار کند که نویسنده اش، راینر ورنر فاسبیندر، یکی از کلیدی ترین نمایشنامه نویس ها، فیلم نامه نویس ها و کارگردان های سینمای نوین آلمان پس از جنگ جهانی دوم می باشد. معینی، در خلاصه ای از این نمایش آمده است: "فوئبه برای جستجوی آزادی و عشق به زمین آمده است". باید دید که این بار معینی چه چیزی در چنته دارد. او بیان می کند که قصد دارد تا یک "ضد تئاتر" را برای مردم به نمایش بگذارد. ضد تئاتر، لقبی است که اصولا به نمایشنامه ها و تئاترهای ساختارشکن می دهند که اصولا ساختارهای پیشین را شکسته، بر اساس تجربیات نوشته شده و پر از ترکیب ها، تناقض ها، تایید و انکار می باشد.
سایر عوامل نمایش عبارتند از: طراح صحنه: محسن معینی، طراح پوستر و بروشور: مهدیه فراهانی، عکاس: نفس وطن خواه، مدیر صحنه: مرضیه محمدپناه، ساخت تیزر: علی محمد کاهه، مدیر تولید: مهدی مطلبی.

تئاتر

تئاتر

شما هم میتوانید نویسنده مجله همگردی باشید

همرسانی کنید:

پست های مرتبط

تعداد نظرات کاربران
0
مرتب سازی بر اساس:
    تا کنون نظری ثبت نشده است.
گروهها
پربازدیدترین های ماه