گرافیتی، دنیایی رنگارنگ از هنرهای خیابانی بر روی دیوارهای شهر

کلمه گرافیتی یا دیوارنگاری از واژه ی گرافیو به معنای اثر گذاری بی وقفه یا خط خطی است که از زبان ایتالیایی گرفته شده و هم اکنون جزو شاخه ای از هنر به حساب می آید. نقاشی دیواری ها از هنرهای خیابانی و یکی از عناصر اصلی فرهنگ هیپ هاپ ها محسوب می شود. نقاشی های خیابانی بیشتر مفاهیم اجتماعی یا تبلیغاتی را به بازدید کنندگان القا می کند. هنر خیابانی تاریخچه ای کهن دارد که از زمان زندگی در غارها و نقاشی های کتیبه های باستانی آغاز شده و تا امروزه که بر روی دیواره های شهر شکل گرفتند، قابل مشاهده است. این نقاشی که به هنر گرافیتی شناخته شده، سبک های متعددی دارند که به صورت هنرمندانه و با دقت طراحی می شوند و گاهی به صورت سه بعدی بر کف خیابان ها نقش می گیرند. هنریست که به سرعت در دنیای مدرن شناخته شده و طرفداران زیادی هم مخصوصا در بین نوجوانان دارد. شکل های گوناگون و طرح متفاوت آن تلاش می کند تا در حین رساندن پیام اجتماعی، سبک و روش هنرمندان هم معرفی می کند. برای اطلاعات بیشتراز هنر گرافیتی، نقاشی دیواری در کشورهای مختلف و انواع نقاشی های خیابانی با همگردی همراه باشید.
هنر گرافتی

لندن، انگلیس

همیشه نقاشی های خیابانی و هنر خیابانی سرشار از رازهای ناگفته ای به سبک طرح های نامفهوم و گنگ است. جالب است بدانیم محل تجمع مشهورترین هنرمندان گرافیستی در پایتخت انگلیس، شهر لندن است که آثار آن ها بر روی دیوارهای شهر قابل مشاهده است. اگر روزی روزگاری مسافر شهر زیبای لندن بودید به منطقه ی شوردیچ بروید و قدم در دنیای رنگارنگ بگذارید و یا چه بهتر با تورهای گردشگری و جهانگردی به صورت پیاده یا با دوچرخه به صورت گروهی برای دیدن این دنیای رنگارنگ همراه شوید.
گرافیتی لندن

پرو، لیما

هنر خیابانی و نقاشی دیواری هایی که منعکس کننده فرهنگ غنی آن شهر می باشد. آثار هنری چیچا که در دنیا مشهور است در شهر لیما می باشد. لیما شهریست که اتفاق های سیاسی و اجتماعی اش بر روی دیوارهای شهر رنگ آمیزی شده، نقاشی دیواری و نقاشی های خیابانی آن بازگو کننده سرنوشت کشور است. البته خیلی از این نقاشی ها در سال 2015 از بین رفته اند اما هنوز این شهر خانه ی آثار منحصر به فرد گرافیتی است که گردشگران زیادی را مجذوب دنیای رنگارنگ می کند. به پرو بروید، لیما را از نزدیک ببینید که دیوارهایش تاریخ و سرنوشت کشورش را به نمایش گذاشته است.
گرافیتی پرو

لس آنجلس، آمریکا

لس آنجلس شهریست که با هر قدم با صحنه ای جذاب از هنر خیابانی و هنر گرافیتی مواجه می شوید. مجموعه گالری روباز شاندر من بر روی دیوارهای همین شهر نمایان است. 1600 نقاشی دیواری دارد که فضایی جذابی در شهر به وجود آورده و تماشاگران را  از این همه هنر و رنگ به وجد می آورد. دیوار بزرگی که نوازش دست های بسیاری از هنرمندان این شهر بر روی آن به چشم می خورد و دنیایی متفاوت از ذهن هایی متفاوت را در دل رنگارنگ نقاشی ها جای داده شده اند، قابل مشاهده است.
گرافیتی لس آنجلس

نیویورک سیتی، نیویورک

هنرمندان آثار زیادی در این شهر خلق کردند، آن قدر زیاد است که نمی توان از تماشای تک تک آن ها لذت برد. به علت تعداد زیادشان فقط به بهترین ها بسنده کنید. بروکلین و بوشوک کالکتیو از بهترین منطقه هایست که نقاشی های جذاب و رنگارنگ اش چشم ها را نوازش می کند. اگر به دنبال شاهکارهای منحصر به فرد هستید در بووری قدم بزنید و چشمانتان را به نقاشی های پرمعنا بدوزید تا شاید از معنا و مفهوم آن چیزی متوجه شدید.
گرافیتی نیویورک سیتی

مسکو، روسیه

هنرمندانی که این چندسال اخیر پایتخت روسیه را به مرکز تجمع هنرمندان خیابانی تبدیل کرده اند، جذابیت فراوانی برای مردم شهر و گردشگران پیدا کرده. P183 نان مستعار یکی از هنرمندان خیابانی مسکو است که آثار های زیادی با مفهوم و معنای گنگ در کوچه پس کوچه های مسکو طراحی کرده. مسکو نمایشی از دست هنرمندانه ی نقاشان را بر روی دیوارهای شهر به یادگار دارد که برای گردشگران بحث برانگیز و جذاب است.
گرافیتی مسکو

لیسبون، پرتغال

لیسبون، شهریست که هنرمندان در آن جمع شدند و نقاشی های عجیب غریبی بر روی دیوارها کشیده اند. در کوچه پس کوچه های شهر قدم بزنید و از منحصر به فرد ترین نقاشی های دیواری و هنرهای گرافیتی لذت ببرید که از بهترین ها در دنیا می باشند. کرنو یکی از پروژه های خیابانی در این شهر بود که هنرمندان تلاش کردند با تنوع بخشیدن به نقاشی ها مخاطبان بیشتری را جذب کنند.
گرافیتی لیسبون

کیپ تاون، آفریقای جنوبی

کیپ تاون از شهر هاییست که دیوارهای آن بازگو کننده اخطارهای اجتماعی و... برای مردم شهر است. ووداستاک یکی از محله های پرطرفدار نقاشی های خیابانی است که گردشگران زیادی برای تماشای این هنر گرافیتی هنرمندان بین المللی می روند.
گرافیتی کیپ تاون

میامی، فلوریدا

اگر به دنبال موزه خیابانی از طرح های گرافیتی هستید، میامی بهترین منطقه برای بازدید از این آثار است که روی دیوارهای وینوود آثار دست هنرمندان به خوبی نمایان است. 
گرافیتی میامی

برایتون، انگلیس

برایتون و دیوارهایش یکی از زیباترین نقاشی دیوارهای دنیاست. آثار دست هنرمندانی همچون بنکسی بر روی دیوارهای این شهر  خودنمایی می کند. از زیباترین محله های که حتما باید بروید برای تماشای نقاشی های دیواری سنت ژرژ میوز است. قدم زنان بروید، تماشا کنید و لذت ببرید.
گرافیتی برایتون

ملبورن، استرالیا

در سفر به ملبورن با تورهای هنری همراه شوید و از شنیدن توضیحات لیدرهای هنرمند درباره ی موضوعات نقاشی های دیواری لذت ببرید. شهرت ملبورن در بین جوانان و هنرمندان به دلیل همین هنرهای گرافیتی می باشد که هنرمندان خوش ذوقی از گوشه و کنار دنیا برای شرکت در این همایش هنری به این شهر سفر می کنند.
گرافیتی ملبورن

برلین، آلمان

این شهر در بین هنرمندان به پایتخت هنر مشهور است. گالری شرقی که در دنیا شناخته شده به مجموعه آثار هنرمندان بر روی دیوار برلینگفته می شود که 118 هنرمند با موضوع آزادی، هنر دستتان خود را به رخ بازدید کنندگان کشیدند و هم اکنون به موزه ی بین المللی نقاشی های دیواری تبدیل شده که از زیباترین مقاصد گردشگری این شهرست که توریست های زیادی مجذوب این دنیای رنگارنگ و هنر گرافیتی هنرمندان این شهر می شوند.
گرافیتی برلین

شما هم میتوانید نویسنده مجله همگردی باشید

همرسانی کنید:

پست های مرتبط

تعداد نظرات کاربران
0
مرتب سازی بر اساس:
    تا کنون نظری ثبت نشده است.
گروهها
پربازدیدترین های ماه