چگونه با اضطراب ارثی مبارزه کنیم | ترفندهای مدیریت اضطراب

در این مطلب از اضطراب ارثی، مدیریت اضطراب و درمان اضطراب برایتان می گوییم. اضطراب احساس ناخوشایندی است که باعث ایجاد دلهره و نگرانی در فرد شده و یک حس عدم اطمینان را در وی به وجود می آورد. همه انسان ها در بخش های از زندگیشان این حس را تجربه کرده اند. اما در برخی از افراد اضطراب به حدی بالاست که ممکن است باعث اختلال در کارهایشان شود و نتیجه نامطلوبی را برایشان ایجاد کند. در این بخش قصد داریم در مورد اضطراب و راهکارهایی برای کاهش آن صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

ترفندهای مدیریت اضطراب

مبارزه با اضطراب ارثی و مدیریت اضطراب

ترسی که از این حس برای ما ایجاد می شود، خیلی هم بد نیست و گاهی باعث ایجاد یک تلنگر برای انجام کارهای مهم می باشد که بتوانیم مسئولیت ها و تعهدهایمان را با دقت و توجه بیشتری انجام دهیم. حتی ممکن است برخی اوقات باعث ایجاد انگیزه و پیشرفت برای ما شود. اما اگر این احساس بیش از حد شود، می تواند مشکلات و ناهنجاری هایی بسیاری را در زندگی افراد به وجود آورد. در این مواقع باید بتوانیم اضطرابمان را کنترل کنیم. اما چگونه می توان اضطراب را کنترل کرد؟ اگر تا امروز فکر می کردید دغدغه های زندگی، مسئولیت ها و تعهدهایتان، شغل پرتنش و یا رفتارهای اطرافیانتان دلیل اضطراب بیش از حد شماست، اشتباه می کردید. بر اساس گزارش انجمن اضطراب و افسردگی آمریکا، میزان استرس در افراد بیشتر به وراثت مرتبط است. طبق مطالعاتی که در سال 2014 منتشر شد، ژن هایی که از والدین خود به ارث می بریم و ناهنجاری های اجتماعی به هم مرتبط هستند. این ارتباط چیزی مانند به ارث بردن رنگ مو و چشم می باشد. در نتیجه والدین مضطرب موجب تولد فرزندانی مضطرب می شوند. اگر اضطراب شما ارثی باشد، قطعا با عوارض این ناهنجاری مانند سردرد، اختلال در خواب، مشکلاتی در میل جنسی و ... نیز مواجه هستید. البته این مسئله به این معنی نیست شما نمی توانید بر اضطراب خود غلبه کنید. در این بخش راهکارهایی را برای مقابله مدیریت اضطراب و درمان اضطراب به شما معرفی خواهیم کرد.
اضطراب

روبرو شدن با ترس ها

یکی از کلیدی ترین راهکارها برای مدیریت اضطراب و درمان اضطراب، روبرو شدن با ترس هایی است که ما را دچار استرس می کند. در حقیقت می توان گفت اضطراب در اثر ترسی که برای شما ایجاد شده و عدم توانایی شما برای غلبه بر آن ترس، به وجود می آید. پس سعی کنید هرچه سریع تر خود را در مواجهه با ترس هایتان قرار دهید و با آن ها مقابله کنید.

نفس عمیق

زمانی که حس کردید اضطراب دارید، اندکی مکث کنید و نفس عمیق بکشید. به خودتان فرصت دهید، چند دقیقه ای مدیتیشن کنید، ذهن خود را از موضوع منحرف و پاکسازی نمایید. این حرکات می تواند تاثیر فوق العاده ای در کاهش اضطراب شما داشته باشد.

اضطراب 1

خواب خوب

بر اساس تحقیقاتی که در دانشگاه برکلی کالیفرنیا صورت گرفت، کم خوابی می توان باعث تشدید اضطراب ارثی گردد. وقتی کمبود خواب داشته باشید، مغز این احساس را در بخش های مختلف ایجاد می کند که موضوعی برای نگرانی وجود دارد. از این رو 7 تا 9 ساعت خواب خوب شبانه می تواند اضطراب ارثی شما را کم کند. این مسئله برای افراد نگران نیز به همین شکل است. بنابراین یکی از راه های مقابله، مدیریت اضطراب و درمان اضطراب است.

مهار کردن خواسته های درونی

کنترل همه چیز در دستان شما نیست. پس زمانی که نمی توانید شرایطی را کنترل کنید، آن را رها کنید. سعی کنید روی نتایجی تمرکز داشته باشید که تحت کنترل شما هستند. وقتی به نتیجه ای که نفوذی در آن ندارید فکر می کنید، حس اضطراب در شما ایجاد می شود. بنابراین رها کردن نیز، یکی از راه های مدیریت اضطراب و درمان اضطراب است.
اضطراب 2

نوشیدن قهوه ممنوع

زمانی که با اضطراب شدیدی روبرو هستید و نمی توانید آن را کنترل نمایید، شاید به تنها چیزی که در آن لحظه فکر می کنید نوشیدن یک فنجان قهوه است. اما باید بدانید طبق تحقیقات انجام شده مصرف کافئین زیاد باعث افزایش اضطراب ارثی شده و باعث ایجاد افسردگی در این افراد می شود. پس نوشیدن قهوه راهی برای آرام شدن نیست. سعی کنید در طول روز بیشتر از یک فنجان قهوه ننوشید.

از خود بپرسید

یکی از بهترین و معروف ترین تکنیک هایی که برای کاهش اضطراب ارثی و کنترل احساسات منفی در انسان مورد استفاده قرار می گیرد، پرسیدن است. از خود بپرسید: "از چه چیزی بیشتر می ترسید؟"، "تا چه اندازه احتمال دارد که این اتفاق رخ دهد؟"، "در صورت رخ دادن این اتفاق چگونه می توانید با آن برخورد کنید؟" در پاسخ به این سوالات به بدترین مواردی که ممکن است برای شما رخ دهد فکر کنید. این کار می تواند تا حدود زیادی به شما کمک کند که واقعیت ها را کنترل نمایید.
اضطراب 3

شما هم میتوانید نویسنده مجله همگردی باشید

همرسانی کنید:

پست های مرتبط

تعداد نظرات کاربران
0
مرتب سازی بر اساس:
    تا کنون نظری ثبت نشده است.
گروهها
پربازدیدترین های ماه