بیس جامپینگ در ایران | حوادث ناگوار در پی انجام این ورزش

ورزش بیس جامپینگ یکی از خطرناک ترین فعالیت های ورزشی محسوب میشه و در سال های مختلف هم افراد بسیاری رو به کام مرگ کشونده. در 2016 طی تحقیقاتی که انجام شد، نشون داد که نمیتوان به طور دقیق میزان مرگ و میر ها رو مشخص کرد و در بعضی از سایت ها هم افرادی هستن که از پرش خودشون بصورت آنلاین فیلم گرفته اند و وقتی که دچار حادثه میشوند و میمیرند تعداد زیادی شاهد این صحنه هستن. ورزش بیس جامپینگ در ایران هم تلفات داشته. در ادامه بیشتر با این ورزش و خاطرات اون آشنا خواهیم شد...

بیس جامپینگ

بیس جامپینگ در ایران 

این ورزش در ایران توسط قهرمان نامدار مهدی حبیبی و رکورد دار پرش هوایی آسیا ، انجام میشده که طی سانحه ای که در کشور سوئیس برایش رخ داد جانش رو از دست داد. او در رشته پرش با لباس های بالدار شهرت بسیاری داشته و توانسته با 3643 متر پرواز و 310 کیلومتر سرعت در مسابقات جهانی آمریکا، رکورد آسیا رو به نام خودش ثبت کنه. گزارش هایی که در این زمینه ثبت شده گفته شده که او برای انجام تمیرینات بیشتر، محل اقامت خود در کانادا رو ترک کرده و به سوئیس رفته و در حال آماده سازی برای پرش در اثر برخورد با یک صخره از ارتفاع 600 متری سقوط کرده. نظریه این فرد قبل از مرگش این بوده که “ترجیح می دهم در جوانی زمان انجام آن چه عاشقش هستم بمیرم، تا این که بعد از یک زندگی کسالت بار هنگام پیری دنیا را ترک کنم.” روحش شاد و یادش گرامی ..

بیس جامپینگ

دو روز و دو حادثه در بیس جامپینگ

در 26 اگوست 2016 فردی بصورت آنلاین تصمیم گرفت تا از پرش خودش فیلم بگیره و این فیلم هم با تصویر مردی شروع شد که با وینگ سوییتی بر تنش به سمت دوربین دست تکون میده و آماده پرش هست و به زبان آلمانی میگوید که تو امروز با من به پرواز در میای، سپس صدای باد به گوش میرسه و صحنه ی یکی از کوهستان های اروپا هم به نمایش درمیاد. بعد از سکوت طولانی مدت صدای ناله او به گوش میرسه که بعد از اون هم پایان زندگیش حس میشه. در حادثه ی بعدی هم در روز 9 سپتامبر هم یک بیس جامپر کانادایی و51 ساله از ارتفاع ۳۸۴۲ متری کوه Aiguille du Midi در یکی از مناطق فرانسه با برخورد به کوه کشته شد و جسد وی در ساعاتی بعد توسط گروه امداد پیدا شد.

بیس

پرواز کن و زنده بمان  

در زمان فرارسیدن مرگ همه چیز متفاوت هست و بیس جامپینگ نمیتونه دلیل بر نزدیک شدن به مرگ باشه، شاید با رعایت نکات و کسب آموزش های درست و بر پایه میتونین از هر خطری جلوگیری کنین و اگر شما هم قصد انجام این ورزش خطرناک رو دارین توصیه میشه تا به آمادگی کامل نرسیدین از انجام اون پرهیز کنین.ضمنا در این مقاله هم میتونین هیجان انگیز ترین جاهای دنیا برای بیس جامپینگ رو ببینین.

بیس جامپینگ

شما هم میتوانید نویسنده مجله همگردی باشید

همرسانی کنید:

پست های مرتبط

تعداد نظرات کاربران
0
مرتب سازی بر اساس:
    تا کنون نظری ثبت نشده است.
گروهها
پربازدیدترین های ماه