گرون ترین رستوران های دنیا | غذاهای لوکس (قسمت دوم)

همون طور که با هم در بخش اول گرون ترین رستوران های دنیا خوندیم، رستوران هایی رو شناختیم که غذاهایی سرو میکنن با قیمت های نجومی. سرآشپزهای مشهور دنیا که برای خوردن یک وعده غذا در رستورانشون باید از مدت ها قبل جا رزرو کنین. البته غذاهای این گرون ترین رستوران های دنیا به جز طعم، ظاهری بی نظیر دارن که فک کنم هر آدمی در ابتدا محو زیبایی اون ها میشه. برای خیلی از ماها و دیگر آدم های دنیا شاید غذا خوردن توی این گران ترین رستوران های دنیا غیر ممکن باشه چون باید برای یک بار غذا خوردن حدودا هفت میلیون تومن پرداخت کنین! اما خب آدم هایی هم هستن که عاشق رستوران گردی و امتحان کردن غذاهای مختلفن. قیمت این غذاها برای دو نفر حساب شده البته بدون حساب کردن انعام و سرویس های دیگه. این لیست که آماده کردیم از ارزون ترین رستوران ها در بین این گران ترین رستوران های دنیا شروع میشه و به گرونترین رستوران دنیا ختم میشه. برای شناخت گرون ترین رستوران های دنیا با ما باشین. البته غذا که چه عرض کنم، اثر هنری که شکل خوراکی به خودش گرفته.

فرانسه

Per Se | نیویورک

رستوران per se نفیس ترین منو غذا رو در آمریکا ارائه میده که برای دو نفر حدودا باید 620 دلار پرداخت کنین تا منوی این رستوران رو که شامل 10 خوراکی میشه رو تست کنین. البته فقط خوراک این رستوران نیست که خاص و عالیه بلکه سرویس دهی بی نقصی هم دارن و روزانه بر اساس تازه ترین مواد منو رو عوض میکنن. البته این خرچنگ اسکوشیا پخته شده در کره اس که توسط سرآشپز Thomas Keller تهیه شده و باعث میشه که مشتریان چندین بار به این رستوران بیان.

نیویورک

le pre catelan | پاریس، فرانسه

۶۳۲ دلار برای دو نفر، شامل ۷ خوراکی در رستوران Le Pre Catelann. غذاهایی که این جا میل میکنین توسط سرآشپز Frederic Anton آماده میشن و به زیباترین شکل ممکن هم تزئین میشن. شما غذاهایی میل میکنین  که شامل خرچنگ دریایی راویولی، کرم Foie Gras و شربت با طراوت ریحان هستش. سرو پنج غذا در این رستوران برای هر نفر ۴۹۶ دلار خرج بر می داره.

 فرانسه

ithaa undersea restaurant | مالدیو

برای سرو غذا توی ithaa که زیر آب های خروشان دریا قرار داره باید مبلغ 640 دلار برای 6 نوع غذا پرداخت کنین. دلیلی که این مکان در لیست گرون ترین رستوران های دنیا قرار داره اینه که در زیر دریاس و دور شما رو با شیشه پوشوندن و می تونین به تماشای زیبایی های اقیانوس مشغول بشین و از منوی خوردن غذاتون لذت ببرین. از غذاهای این رستوران میشه به خرچنگ دریایی Carpaccio و ماهی‌های مخصوص اشاره کرد. یک منو غذایی کوچیک هم وجود داره که شامل 4 نوع غذا میشه و 195 دلار برای هر فرد باید پرداخت کنین.

مالدیو

Le louis XV ،Monte Carlo | موناکو

۶۹۹ دلار برای دو نفر، شامل ۶ خوراکی یکی از رستوران‌های موسسه Alain Ducasse رستوران Le Louis XV نام داره که  ۲۵ سالِ که در هتل Monte Carlo فرانسه اقامت داره. این رستوران به خوبی سزاوار ستاره‌هایی هستش که بهش اعطا شده و غذاهای مدیترانه‌ای در این مکان سرو می‌شن که میشه به بره بو داده و Rum Babas با عرق نیشکر و کرم Whipped اشاره کرد.

موناکو

Maison Pic ،Drome | فرانسه

۷۲۲ دلار برای دو نفر، شامل ۹ بشقاب غذا سرآشپز Anne-Sophie Picc یکی از معدود زنانی هستش که تونسته به عنوان آشپز در رستوران سه ستاره Michelin فعالیت کنه. منو Maison Pic از هشت بشقاب غذای ساده اما مدرن تشکیل شد که برای مثال می‌تونیم به یک سوپ رقیق که از موم پاناکوتا عسل وحشی و گیاهان مختلف تشکیل شده اشاره کنیم. در میز‌های گرد و صندلی‌های بزرگ این رستوران می‌تونین یک فضای رومانتیک و آروم رو تجربه کنین.

فرانسه

L Arpege | پاریس، فرانسه

۷۶۶ دلار برای دو نفر، شامل ۱۲ بشقاب خوراکی این رستوران هستش که خودشون زمین کشاورزی دارن و مواد مورد نیاز اولیه شون رو از اونجا تامین میکنن. این رستوران سه ستاره دریافت کرده. یکی از معروف‌ترین غذاهای این رستوان زده تخم مرغ با کرم Fraiche تازه اس که شربت افرا، سرکه و ادویجات از ترکیبات اولیه این خوراکی هستن.

فرانسه

 de I Hotel de Ville ،Crissier | سوئیس

۷۷۳ دلار برای دو نفر، شامل ۱۰ بشقاب غذا این رستوران هستش که سرآشپز معروف Benio Violierr  تونسته  رتبه سه ستاره رو به دست بیاره. در غذاهای این مجموعهمیشه خاویار، ترشی صدف در زعفران، سوپ ماهی با دانه‌های رازیانه و دنده بره بو داده با خردل بنفش رو مشاهده کرد. یکی دیگر از خوراکی‌های این مجموعه هم ترکیبی از پنیر و کاراملِ که به همراه زردآلو منجمد و فندق سرو می‌شه.

سوئیس

Urasawa ،Beverly | کالیفورنیا

۷۹۰ دلار برای دو نفر، شامل ۳۰ بشقاب غذا سرآشپز Hiroyuki Urasawaa هستش که در زمینه تهیه سوشی مهارت بسیار زیادی داره و این رستوران تونسته ستاره Michelin رو دریافت کنه. در غذا‌های این رستوران ترکیب‌های بسیار مبتکرانه‌ای از مواد وجود داره که میشه به ترکیب Shabu Shabu با Foie gras، خرچنگ دریایی و گوش ماهی اشاره کرد. البته حضور تمام این مواد بستگی به تازه‌ترین عناصری داره که در دسترس این نمونه از گران ترین رستوران های دنیا هستن.

کالیفورنیا

Saison | سانفرانسیسکو، کالیفورنیا

۷۹۶ دلار برای دو نفر، شامل ۱۵ تا ۲۰ بشقاب غذا، ۲۴۸ دلار برای شراب هر نفر افزوده خواهد شد Saisonn منو‌های جالب و دوست داشتنی‌ای رو ارایه می‌ده و غذاها هم هر شب بر اساس مواد موجود و اون چه که در مزرعه‌ی خودشون وجود داره تغییر می‌کنه. برخی از غذاهایی که سرآشپز Joshua Skenes در این رستوران آماده می‌کنه تافی Foie Gras، Oyster Leaf به همراه صدف و ورقه‌های گوشت گاو که در کنار سرکه سویا سرو میشه هستن.

کالیفورنیا

Alain Ducasse au Plaza Athenee | پاریس، فرانسه

۸۵۶ دلار برای دو نفر، شامل ۵ بشقاب غذا Alain Ducasse au Plaza Atheneee یکی از بهترین رستوران‌های فرانسه اس که در تهیه خوراکی‌هاش از مواد فراموش نشدنی استفاده می‌کنه. از غذا‌های محبوب این رستوران میشه به Langoustines که به صورت سرد و به همراه خاویار و Foie Gras Ravioli سرو می‌شه اشاره کرد.

فرانسه

Le Meurice Alain Ducasse | پاریس، فرانسه

۸۵۶ دلار برای دو نفر، شامل ۶ بشقاب غذا رستوران Le Meurice Alain Ducasse که توسط سرآشپز Alain Ducassee هدایت میشه و تهیه مواد هم توسط سرآشپز Christophe Saintagne صورت می‌گیره. این مکان یکی از رستوران‌های معروف فرانسه اس. دکوراسیون این رستوران بسیار زیباس و شما رو به یاد آپارتمان‌های لوکس ورسای میندازه. این رستوران برای وعده‌های شام مجموعه‌ای از منو‌ها رو ارایه می‌ده که مواد تشکیل دهنده اون ها خرچنگ دریایی، سبزیجات پخته شده در نمک و مرغ مزرعه با قارچ‌های مختلف هستش.

 پاریس، فرانسه

Joel Robuchon | لاس وگاس، نوادا

۸۹۰ دلار برای دو نفر، شامل ۱۸ بشقاب غذا شما در رستوران Joel Robuchonn می‌تونین از مزه جوانه‌هایی که با کره پخته شدن لذت ببرین. در این رستوران تمام بشقاب‌ها توسط سرآشپز Robuchon تهیه می‌شن که در اون ها می‌‌تونین تضاد‌های بسیار ماهرانه‌ای رو  مشاهده کنین. از غذا‌های محبوب رستوران Joel Robuchon میشه به Le Caviar و خاویار Osetra که به همراه سس گل کلم و ژله سبز مارچوبه سرو می‌شه اشره کرد.

نوادا

Masa | نیویورک

۹۰۰ دلار برای دو نفر، شامل ۲۰ تا ۲۵ خوراکی Masa Takayamaa یک سرآشپز مشهور در زمینه سوشی هستش که در این رستوران نیویورکی فعالیت می‌کنه و می‌‌تونین غذاهای ژاپنی رو با بالاترین کیفیتی که مشتریان آمریکایی دوست دارن تست کنین. اگر می‌خواهید که به این رستوران سفر کنین حتما به بخش بار برید و از اون جا فعالیت های این سرآشپز رو در حین کار از نزدیک نگاه کنین.

Masa، نیویورک

Kitcho Arashiyama Honten | کیوتو، ژاپن

۹۰۵ دلار برای دو نفر، شامل ۱۲ بشقاب غذا Kitcho توسط سرآشپز Kunio Tokuakaa هدایت می‌شه که تمام بشقاب‌ها رو همانند یک اثر هنری تهیه می‌کنه. تمام غذا‌ها توسط قاشق چنگال‌های عتیقه سرو میشن و در تهیه مواد غذایی هم محصولات فصلی مورد استفاده قرار می‌گیره. در این رستوران می‌تونین از منظره زیبای اطراف که شامل رودخانه و تپه‌ها می‌شه لذت ببرین. درون رستوران Kitcho چندین اتاق خصوصی Tatami به همراه محیط‌های سرسبز وجود داره که می‌تونین یک وعده شام بسیار صمیمی در اون جا داشته باشین.

کیوتو، ژاپن

Guy Savoy | پاریس، فرانسه

۱۱۰۴ دلار برای دو نفر، شامل ۱۸ بشقاب غذا رستوران Guy Savoyy بر روی تمام جزییات حساس هستش و سرویس‌های بسیار مناسبی رو هم  ارایه میده. در این مکان می‌تونین خوراکی‌های گران قیمتی رو میل کنین. در منو‌‌های غذایی این مجموعه می‌شه نوآوری و الهام رو  مشاهده کرد که شامل ۱۸ بشقاب غذاس و ۴۹۰ یورو قیمت داره. از خوراکی‌های این رستوران میشه به سوپ قارچ دنبلان سیاه به همراه کنگر فرنگی اشاره کرد.

پاریس، فرانسه

Ultraviolet | شانگهای، چین

۱۲۵۴ دلار هزینه ای هستش که برای غذا خوردن دو نفر در یکی دیگه از گران ترین رستوران های دنیا به نام  Ultraviolet پرداخت کنین که توسط سرآشپز بزرگ Paul Pairett هدایت میشه و در اون جا می تونین در طول 4 ساعت صرف غذاهای لذیذ از شنیدن صدای قطرات بارون و موسیقی عالی لذت ببرین.

شانگهای

Sublimotion ،Ibiza، اسپانیا

و در انتهای لیست گران ترین غذاهای دنیا، رستوران Sublimotion در هتل Hard Rock در Ibiza قرار گرفته که برای دو نفر و منویی که شامل 20 نوع غذا میشه باید 3377 دلار پرداخت کنین. تست خوراکی های این جا برای دو نفر 3 ساعت طول می کشه و 25 نفر هم برای ارائه بهترین شام به شما تلاش میکنن. در این محیط میهمانان مکان‌های مختلفی رو تجربه می کنن که برای مثال میشه به مزرعه، زیر دریا، پارک بازی و... اشاره کرد و البته در بخش‌هایی از اون هم باید از هدست واقعیت مجازی سامسونگ استفاده کنین.

اسپانیا

شما هم میتوانید نویسنده مجله همگردی باشید

همرسانی کنید:

پست های مرتبط

تعداد نظرات کاربران
0
مرتب سازی بر اساس:
    تا کنون نظری ثبت نشده است.
گروهها
پربازدیدترین های ماه