تصاویر گورستان گواتمالا | قبرستانی شاد و رنگارنگ

شنبه 23 اردیبهشت 1396 - جهان گردی,اماکن دیدنی,گردشگری

تصویری که از اسم گورستان در ذهن هر فردی می آید، غم انگیز و ناراحت کننده است، اما در کشور گواتمالا گورستان هایی با قبرهای رنگارنگ وجود دارد که آنها را تبدیل به یک مکان گردشگری و جالب کرده است. مردم بومی این کشور معتقد هستند که رنگ کردن قبرها به رنگی که فرد فوت شده علاقه داشته است، احترام به او است و روح او شاد می شود. این گورستان رنگارنگ هم یکی از جالب ترین اماکن دیدنی گواتمالا محسوب میشود. در ادامه تصاویر گورستان گواتمالا و مطالبی رو با هم میبینیم...

گورستان های رنگارنگ گواتمالا

زندگی بعد از مرگ مقدس است ...

زندگی بعد از مرگ در فرهنگ این کشور مورد احترام مردم آن است و این موضوع را می توان به راحتی در گورستان های این کشور دید. در حومه گواتمالا گورستان ها پراکنده است و تا جایی که امکان دارد رنگی هستند. افراد نزدیک به فرد فوت شده، مانند خانواده و دوستان او، قبر او را رنگ می کنند و این کار را احترامی به او می دانند و می خواهند که یاد او را زنده نگه دارند. گورستان هایی در منطقه سولالو، چیچیکاستنانگو و زلا و مانند این ها، جز مناطق گردشگری این کشور به حساب می آیند.تصاویر گورستان گواتمالا نشان دهنده ی این هست که اونها برای مردگانشون هرگز غم و افسرده شدن رو نمیپسندن و حتی به زندگی شاد بعد از مرگ هم اعتقاد دارند.

گورستان های رنگارنگ گواتمالا

سنت در میان افراد گواتمالا ...

اول نوامبر در گواتمالا روز تمام مقدسین مسیحی به حساب می آید، در این روز، روز مردگان نیز جشن گرفته می شود و برای رفتگان مراسم دعا و نماز در همین گورستان ها بر گزار می شود. در این روز افراد بومی، لباس های رنگی می پوشند و با گل قبرها را آراسته می کنند و آنها را تمیز می کنند و به آنها رسیدگی می کنند، همچنین آنها به همراه خانواده فرد فوت شده در این روز به تفریح می پردازند. از دیگر سنت های مرسوم مردم این کشور ، ساختن بادبادک های رنگارنگ با رنگ های شاد و بزرگ و به هوا فرستادن آنها است. مردم بومی این کشور می گویند با هوا کردن بادبادک هایی که پیام هایی برای مردگان نوشته اند، می توانند با آنها به گفتگو بپردازند.این قبرستان هم جزو اماکن دیدنی گواتمالا محسوب میشود.

گورستان های رنگارنگ گواتمالا

شما هم میتوانید نویسنده مجله همگردی باشید

همرسانی کنید:

پست های مرتبط

تعداد نظرات کاربران
0
مرتب سازی بر اساس:
    تا کنون نظری ثبت نشده است.
گروهها
پربازدیدترین های ماه