هویر | دریاچه تار هویــر، طبیعت بکر و نـــابِ دماوند

تهران شهر شلوغ و پر رفت و آمدیه که در کنار همه این مشکل ها جلوه های فوق العاده زیبایی داره، جاذبه های طبیعی شگفت انگیزی در طبیعت اطراف این شهر  پنهان شدن که بصورت گنجینه در دل کوه ها ساکن هستن. جلوه های شگفت انگیزی که این نمونه طبیعت های پنهان  دارند، میتونن خستگیهاتون رو بدزدند و در نهایت روزی خاطره انگیز رو برای شما بسازند. دریاچه تار هویر منطقه فوق العاده زیبا و پر آرامشیه که باید برای دیدن اون، تمام دلبستگی های شهری رو کنار بگذارید و راهی جاده بشید. دلتون رو به مسیرهای غریبه بسپرین و منتظر شین تا طبیعت رخ زیبای خودش رو بوسیله دریاچه هویر شما نمایان کنه. اینبار با ما همراه شین تا طبیعت شگفت انگیز هویر رو به شما نمایش بدیم...

دریاچه هویر

دریاچه تار و هویر، نگین طبیعت دماوند

بعد از طی کردن مسیر کوهستانی و سنگی، در نزدیکی دماوند به دریاچه ای میرسیم که  آب شیرین اون طعم تازه ای به جان طبیعت داده. نام این دریاچه تار هست و یکی از زیباترین جاذبه های طبیعی تهرانه. این دریاچه تو ارتفاع 2500 متری از سطح دریا قرار گرفته و از شمال غرب تا جنوب شرق کشیده شده. در بعضی از فصل های سال که پر آب هستن عمق دریاچه تار  به 50 متر میرسه ودر فصل های کم آب به 40 متر. بعد از طی کردن نیم ساعت پیاده روی از شرق دریاچه هویر، دریاچه ی دیگه ای با عمق 15 متر قرار گرفته که نام اون هویره. این دو دریاچه دو فرزند طبیعت هستن که فاصله ی اونها با هم حدود 500 متره و میهمان کوه های البرزهم هستن.

دریاچه هویر دماوند

دیدنی ها و تفریحات در هویر

تو سفرتون به هویر علاوه بر اینکه میتونین به تماشای زیبایی های این طبیعت بنشینین، فعالیت های دیگه ای رو هم میتونین انجام بدین تا بیشتر بهتون خوش بگذره :
1) ماهیگیری : تو این دریاچه تفریح لذت بخشیه که بسیاری از افراد رو به این منطقه میکشونه. شما میتونین به صید ماهی قزل آلا بپردازین و از انجام اینکار لذت ببرین. فقط به یاد داشته باشین که ماهیگیری تو این دریاچه مستلزم دریافت مجوز از حفاظت محیط زیست هست.
2) کوهنوردی :  کوه های قره داغ ارتفاعات بسیار بلندی رو دارن که در نزدیک  دریاچه تار هویر مقصد های بسیار مناسبی برای کوهنوردان محسوب میشن. کوهنوردان علاوه بر اینکه میتونن تجربه های لذت بخشی از طی کردن مسیرهای کوهستانی داشته باشن، به تماشای ارتفاعات فوق العاده طبیعت هویر بنشینن و از جلوه های مسحور کننده این طبیعت هم لذت ببرن.
3) قایقرانی، شنا و آب بازی:
تو تابستان ها هوای هویر بسیار خنک و دلچسب میشه و سلاح خوبی برای مقابله با گرمی هواست. شما میتونین تجربه آب بازی دلچسب رو تو دریاچه هویر داشته باشین. در اطراف این دریاچه امکانات برای قایقرانی وجود نداره اما با قایق های بادی میتونین روز آرامش بخشی رو برای خودتون بسازید.

دریاچه هویر

ویژگی دریاچه و حیوانات اطراف آن

آب دریاچه هویر از بخش های شمالی و ارتفاعات شمالی تامین میشه و برف ها بعد از ذوب شدن و یا بصورت بهمن های زمستانی به آب این دریاچه میریزن. چشمه های بسیاری که در کف دریاچه هستن نقش مهمی رو در تامین آب این قسمت دارن. کوه های سیاه چال و شاه نشین هم عوامل دیگه ی تامین آب  هستن. درون دریاچه تار هویر گیاهان آب دوست رشد کردن که پوشش گیاهی تراکم پایینی هم داره. قوچ، میش البرزی و کل بز نمونه حیوانات این منطقه هستن که در اطراف دریاچه و طبیعت هویر یافت میشن، همچنین نمونه آبزیانی که تو این دریاچه هستن، ماهی قزل آلای رنگین کمان زردپر، ماهی قزل آلای خال قرمز و ماهی زردکش هستن.

دریاچه هویر

آدرس هویر

آدرس هویر و دریاچه ی تار هویر : استان تهران، 30 کیلومتری شرق دماوند. برای رسیدن به دریاچه ی تار هویر هم به دماوند برید و مسیر رو به سمت آبادی چنار عربها ادامه دهید. بعد از آبادی وارد جاده ای موسوم به جاده معدن بشید و بعد از پشت سر گذاشتن جاده ای خاکی به دریاچه تار میرسید.

هویر

شما هم میتوانید نویسنده مجله همگردی باشید

همرسانی کنید:

پست های مرتبط

تعداد نظرات کاربران
1
مرتب سازی بر اساس:
گروهها
پربازدیدترین های ماه