معروف ترین تالاب های جهان | آب های راکدی که جادو می کنند

چهارشنبه 27 بهمن 1395 - جهان گردی,گردشگری

تالاب‌ها یکی از زیباترین مناظری هستند که در هر محدوده‌ای ممکن است با آنها برخورد داشت. این زمین‌های مرطوب که اکثرا در کناره‌ی حاشیه‌ی رودخانه‌ها، دریا‌ها و یا دریاچه‌ها ایجاد می‌شوند، زمین‌هایی حاصلخیز را به وجود می آورند، از این گذشته، تالاب ها اصولا به دلیل برخورداری از شرایط مطلوب، زیستگاه‌های فوق العاده‌ای برای گونه‌های گیاهی و جانوری به شمار می‌آیند. در ادامه به معروف ترین تالاب‌های دنیا اشاره خواهیم کرد. با همگردی همراه باشید.

تالاب

 1) Pantanal

می‌توان گفت که Pantanal وسیع ترین تالاب در دنیا است، که در محدوده‌ی غربی برزیل واقع شده. این تالاب با وسعت خود توانسته تا مرز بولیوی و پاراگوئه نیز ادامه پیدا کند. یکی از عوامل به شهرت رسیدن پانتانال، حیات وحش فوق العاده‌ی آن است. از جهت دیگر، زیبایی‌ها و جذابیت منحصر به فرد این تالاب، آن را به یکی از معروف‌ترین جذابیت های طبیعی ناحیه مبدل کرده که هر روزه مورد بازدید گردشگران تور مسافرتی و تور طبیعت گردی قرار می گیرد.

تالاب

 2) Okavango Delta

بوتسوآنا یکی دیگر از کشورهایی است که یکی از معروف ترین تالاب های دنیا و سومین تالاب معروف جهان را در خود جای داده. این تالاب فوق العاده در حاشیه‌ی رودخانه‌ی اوکاوانگو ایجاد شده. این تالاب به رغم داشتن حیات وحشی بی نظیر در جهان به شهرت رسیده است. تنوع زیستی در این تالاب به حدی بالاست که می‌توان گونه‌هایی فوق العاده از فیل، تمساح، شیر، زرافه و قوچ را در آن مشاهده کرد، همین مساله باعث شده که این تالاب هرساله توسط گردشگران تورطبیعت گردی منطقه مورد بازدید قرار بگیرد و از جاذبه های توریستی محبوب گردشگران تورمسافرتی بوتسوآنا محسوب شود.

تالاب

 3) Kerala backwaters

یکی دیگر از معروف ‌ترین تالاب‌هایی که می‌توان در آسیا با آن مواجه شد، تالاب فوق العاده زیبا و دیدنی کرلاست که در حاشیه ی دریای عرب تشکیل شده. کرلا یکی از استان‌های حاصلخیز در جنوب کشور هندوستان است. این بخش به دلیل وسعت رودخانه‌ها و همچنین دریاچه‌های فعال، یکی از حاصلخیز‌ترین زمین‌های دنیا را در خود جای داده است. از جهت دیگر، تنوع گونه‌های حیوانی و جانوری موجب به شهرت رسیدن تالاب کرلا شده است. می‌توانید در طی یک تور طبیعت گردی یک روزه با انواع پرنده‌ها، حیوانات و خزندگان مواجه شوید. سفر به تالاب کرلا از طریق قایق‌های کوچک محلی امکان پذیر است. این قایق‌ها با فرم و سبک خاص خود تور یک روزه ی فوق‌العاده ای را برای گردشگران تورهای مسافرتی فراهم می‌کنند.

تالاب

 4) Kakadu Wetlands

پارک ملی کاکادو که وسعتی فوق العاده دارد در جنوب استرالیا واقع شده است. این تالاب زیبا و دیدنی با حیات وحش خاص خود توانسته مجموعه‌ای از جذابیت‌های فوق العاده را در برای گردشگران تور طبیعت گردی فراهم کند و به عنوان مقصدی خاص برای گردشگران توریک روزه به شمار بیاید. یکی از عمده عوامل شهرت این تالاب به ناحیه ی آب زرد مربوط می‌شود که زیستگاه گونه‌هایی چون تمساح، اسب های وحشی و بوفالو است. همین جریان موجب شده که اکثر گردشگران تورمسافرتی و تورطبیعت گردی برای مشاهده ی این حیوانات از نزدیک به مرداب کاکادو سفر کنند.

تالاب

شما هم میتوانید نویسنده مجله همگردی باشید

همرسانی کنید:

پست های مرتبط

تعداد نظرات کاربران
0
مرتب سازی بر اساس:
    تا کنون نظری ثبت نشده است.
گروهها
پربازدیدترین های ماه