معروف ترین اهرام باستانی و مدرن در جهان

ساخت هرم به عنوان آرامگاه و معبد در دوران باستان، رسمی متداول بوده است، به گونه ای که در هر گوشه از دنیا می‌توان ردپایی از این هرم‌های باستانی را مشاهده کرد. اما جدای از هرم‌هایی که قدمت تاریخی دارند، امروزه شاهد الگوبرداری معماران نوین از این سبک معماری باستانی هستیم. با این تفاوت که هرم‌های نوین با ارتفاع بیشتری و همچنین با مصالح متفاوتی ساخته می‌شوند و با طراحی خاص خود جذابیت‌هایی فوق‌العاده به شهرها می‌دهند. با ما در این پست همراه باشید.

اهرام

 1) Pyramids of Giza

اهرام ثلاثه‌ی مصر با شکوه و عظمت فوق العاده‌ی خود به عنوان یکی از عجایب دنیای باستان محسوب می‌شوند. این اهرام که ساخت آنها در طول سه نسل فرمانروایی حکام مصر به طول انجامید، از معروف ترین اهرام ساخته شده در طول تاریخ هستند. می‌توان گفت که هرم Khufu قدیمی‌ترین هرم ساخته شده در این مجموعه است و به عنوان یکی از عجایب هفت گانه‌ی دنیا شناخته می‌شود. این اهرام به دلیل ارزش و میزان اهمیت خود یکی از معتبرترین و مشهورترین سایت‌های گردشگری در دنیا محسوب می‌شوند که هر روزه شاهد ورود سیل عظیمی از تورهای طبیعت گردی و تورهای مسافرتی از نقاط مختلف دنیا هستند. این هرم فوق العاده که در حدود 139 متر ارتفاع دارد به عنوان بزرگترین هرم دنیا شناخته می‌شود و انقلابی در صنعت معماری جهان باستان محسوب می‌شده است.

اهرام

 2) Meroe

این مجموعه که جزو وسیع‌ترین اهرام موجود در دنیا محسوب می‌شود، در شمال شهر تاریخی خارطوم در سودان قرار گرفته است. قدیمی‌ترین هرم موجود در این مجموعه متعلق به قرن 5 و 6 است. گفته می‌شود که این هرم بیش از 600 سال به عنوان آرامگاه اصلی خانواده‌ی سلطنتی حکام وقت سودان مورد استفاده بوده است و مدفن بیش از 40 نسل از خانواده‌ی سلطنتی سودان است.

اهرام

 3) Luxor Hotel

ساختمان این هتل لوکس و مجلل که با اقتباس از اهرام مصر در لاس وگاس آمریکا ساخته شده، از مطرح‌ترین اهرام مدرن در دنیا شناخته می‌شود. این ساختمان در  سال 1990 در این منطقه بنا شد و هم اکنون به عنوان یکی از خاص‌ترین هتل‌های این شهر مورد توجه گردشگران تورهای مسافرتی قرار گرفته است و اقامتگاهی ویژه ای برای مسافرین لاس وگاس به حساب می‌آید. این هتل لوکس در حال حاضر با بهره‌مندی از 2526 اتاق از مجلل‌ترین هتل‌های شهر است و با انواع امکانات از مسافرین خود پذیرایی می‌کند. این هتل فوق العاده که در سایزی مشابه با اهرام مصر ساخته شده با استفاده از مصالحی چون شیشه و استیل در لاس وگاس احداث شده و به عنوان یکی از نقاط دیدنی شهر، مورد بازدید گردشگران تورهای مسافرتی قرار می‌گیرد.

اهرام

 4) Ryugyong Hotel

در سال 1987 دولت کره‌ی شمالی دستور به ساخت هتلی هرم مانند داد، اگرچه ساخت این هتل فوق العاده زیبا در ابتدا با مشکلاتی مواجه شد و به دلیل برخی مسائل مالی پروژه‌ی ساخت این هتل 5 سال به طول انجامید، اما در حال حاضر این هتل با ارتفاع بیش از 330 متر یکی از بلند‌ترین ساختمان‌های ساخته شده در این کشور است. این ساختمان بزرگترین بنا در کل کره‌ی شمالی است و بیست و چهارمین سازه‌ی مرتفع دنیا به شمار می‌آید. این هتل یکی از لوکس‌ترین هتل‌های کره‌ی شمالی است و همین جریان موجب شده است که از جانب گردشگران تورهای مسافرتی مورد توجه قرار بگیرد.

اهرام

شما هم میتوانید نویسنده مجله همگردی باشید

همرسانی کنید:

پست های مرتبط

تعداد نظرات کاربران
0
مرتب سازی بر اساس:
    تا کنون نظری ثبت نشده است.
گروهها
پربازدیدترین های ماه