ساحلی شیشه ای | مقایسه هنر انسان و طبیعت

این روزها اینترنت پر شده از ساحلی شیشه ای که لا به لای شن های خودش، سنگ هایی شفاف داره، اون هم به هزار رنگ! ساحلی که این روزها تبدیل به یکی از جاذبه ای گردشگری روسیه شده. خانواده ها همراه با فرزندان خودشون به اینجا میان، تفریح می کنن و خاطره ای جادویی رو تو ذهن بچه ها ثبت. توریست ها هم دوربین به دست میشن و مشغول عکاسی و سلفی. افراد زیادی به خلیج " Ussuri Bay " میان، طلوع یا غروب رو تماشا می کنن، تنی به آب می زنن و حسابی از این منظره زیبا لذت می برن اما هیچ کدوم درسی که باید رو یاد نمی گیرن! درسی که طبیعت به ما میده، درس هنرمندی و سخاوتمند رو !
برای بهتر متوجه شدن ماجرا باید این فیلم جذاب رو کمی زد عقب، تا اونجایی که شهرداری روسیه تصمیم گرفت زباله های شیشه ای رو نزدیک خلیج تخلیه کنه. این طوری بود که منظره زیبای ساحل تبدیل به زمینی پر از آشغال و زباله شد! اقیانوس هم که طاقت دیدن این منظره رو نداشت، خودش رو به زمین و زمان کوبید و امواجش رو فرستاد تا زباله ها رو ببلعن. اقیانوس به دستور مادر زمین دست به یه خودکشی خطرناک زد تا بار دیگه ساحل رو زیبا کنه و زمین رو نجات بده. تکه های برنده شیشه رو با هنرمندی صیقل داد و با سخاوت به ما هدیه کرد تا پای بچه های زخم نشه، تا تصویری جادویی از زمین تو ذهنشون بمونه و در نهایت شاید، بزرگ تر که شدن، کمی بیشتر مسئولینت پذیر باشن. طبیعت هنرمنده و سخاوتمند. هنرمنده چون هر روز برای ما طلوع و غروبی زیبا کنار گذاشته، لحظاتی سحرآمیز، پر از رنگ و نور! و سخاوتمند هست چون بدترین هدیه های ما رو برای ما تبدیل به بهترین ها میکنه! خلیجی که زمانی از طرف مقامات روسیه خطرناک اعلام شده بود این روزها افراد زیادی رو از سراسر دنیا به سمت خودش میکشه.
درآخر کافیه تا چند لحظه عمیق تر و جدی تر تماشا کرد و کمی تامل تا فرق بین هنر انسان و طبیعت رو متوجه شد، چون این روزها هنر یکی نابودی شده و هنر دیگری زایندگی برای جبران از دست رفتن ها ...

شما هم میتوانید نویسنده مجله همگردی باشید

همرسانی کنید:

پست های مرتبط

تعداد نظرات کاربران
0
مرتب سازی بر اساس:
    تا کنون نظری ثبت نشده است.
گروهها
پربازدیدترین های ماه