زیباترین سالن های اپرا در جهان که جاذبه ای توریستی شدند !

چهارشنبه 20 بهمن 1395 - اماکن دیدنی,گردشگری

به طور حتم می توان چنین گفت که میزان اهمیت سالن های اپرا در دوران کلاسیک بسیار بالا بوده، چراکه این اماکن جدای از بحث هنری کاربردهای دیگری نیز داشته اند در واقع می توان چنین گفت که سالن های اپرا در قرون گذشته نشانگر فرهنگ، هنر، قدرت و مهارت آن مردم در هنر معماری و ساختمان سازی بوده است. به همین جهت هر کشوری تلاش می کرده که با حد اکثر توان خود در ساخت و توسعه ی بهترین و زیباترین سالن اپرا اقدام کند. به گونه ای که این سالن جزوی از شهرت آن منطقه محسوب شود و سنبلی باشد برای نشان دادن درجه ی هنر و فرهنگ آن ملت. در این پست به برترین سالن های اپرا در جهان اشاره خواهیم کرد با ما همراه باشید.

1) Bolshoi Theatre

این سالن فوق العاده طی سالیان مورد بازسازی های متعددی قرار گرفته است این بنای سنگی منحصر به فرد در سال 1790 در شهر مسکو احداث شد. اگرچه بنای کنونی پس از بازسازی هایی که در سال 1824 بر روی آن صورت گرفت طراحی متفاوتی را از بنای سابق به نمایش می گذارد اما کلیت بنا با طراحی فوق العاده، تزئینات داخلی اشرافی، پرده های ابریشمی و صندلی های خاص به عنوان یکی از خارق العاده ترین سالن های اپرا در دنیا شناخته می شود و روزانه مورد بازدید تورهای مسافرتی قرار می گیرد. و یکی از سنبل های تاریخیی مسکو است که بین گردشگران تورهای  یک روزه  محبوبیتی خاص پیدا کرده.

2) Hungarian State Opera House

پروژه ی ساخت این سالن فوق العاده زیبا در سال 1884 به اتمام رسید و آن را به عنوان یکی از خاص ترین سالن های اپرا در دنیا و به ویژه در بوداپست معرفی کرد. این سالن با انواع تابلوهای نقاشی نفیس تزئین شده و در طراحی آن از آثار هنرمندان معروف بهره گرفته شده .این سالن اپرا به دلیل عایق بندی صوتی فوق العاده و طراحی داخلی و خارجی به عنوان یکی از برجسته ترین ها همواره مورد بازدید تورهای مسافرتی داخلی و تورهای مسافرتی خارجی قرار می گیرد و یکی از معروف ترین مقاصد برای گردشگران تورهای یک روزه درر بوداپست به شمار می آید.

3) Teatro Colon

این سالن منحصر به فرد که در سال 1908 در بوینس آیرس احداث شد یکی از خاص ترین طراحی های داخلی سالن های اپرا را به دید علاقه مندان به این هنر قرار داد. این سالن وسیع با بیش از 2500 صندلی و فضای خالی برای بیش از 1000 نفر یکی از مجلل ترین و کاربردی ترین سالن های اپرای ساخته شده در دنیا لقب گرفته است. این سالن خاص تا قبل از ساخت سالن اپرای سیدنی در سال 1973 به عنوان بزرگترین سالن در جهان محسوب می شد و به خاطر سبک معماری خاص مورد بازدید گردشگران تورهای مسافرتی و آژانس های مسافرتی بین المللی قرار می گیرد.

4) Teatro di San Carlo

سالن اپرای ناپلی به عنوان یکی از قدیمی ترین سالن های پابرجا و فعال در دنیا محسوب می شود. فضای قرمز و طلایی این سالن جایگاه خاص سلطنتی آن این سالن را در گروه خاص ترین ها قرار داده است. سالن اپرای سن کارلو در سال 1737 بنا شد و تحت آخرین استاندارد های معماری و ساختمان سازی آن دوران احداث شده است و امروزه به عنوان یکی از قطب های گردشگری مورد بازدید تورهای مسافرتی داخلی و خارجی قرار می گیرد.

شما هم میتوانید نویسنده مجله همگردی باشید

همرسانی کنید:

پست های مرتبط

تعداد نظرات کاربران
0
مرتب سازی بر اساس:
    تا کنون نظری ثبت نشده است.
گروهها
پربازدیدترین های ماه