عظیم ترین مجسمه های بودا در جهان

چهارشنبه 20 بهمن 1395 - گردشگری,جهان گردی

دین بودا یکی از کهن ترین دین های تاریخ بشری است. این دین که اکثر طرفداران خودش را در ناحیه ی آسیای میانه و خاور دور و همچنین کشورهای همجوار چون چین و هندوستان متمرکز کرده است با بیش از 350 پیرو از دین های مطرح و اصلی در جهان محسوب می شود. در این پست قصد داریم با سفری به اقصی نقاط آسیا مروری داشته باشیم بر عظیم ترین مجسمه های بودا در این قاره ی کهن. با ما همراه باشید.

بودا

1) مجسمه ی Hussain Sagar

این مسجمه ی عظیم الجثه که در مرکز دریاچه ای مصنوعی در شهر حیدرآباد هندوستان بنا شده، مهم ترین و معروف ترین مجسمه ی بودا در جهان است. این مجسمه با ارتفاع 17 متر و وزن 320 تن بزرگ ترین مجسمه ی بودا در هندوستان محسوب می شود. گروهی از هنرمندان بودایی این مجسمه را از قطعه سنگی واحد تراشیدند و در مرکز دریاچه قرار دادند. اگرچه نصب این مجسمه ی عظیم سنگی به مرگ 8 تن از کارگران این پروژه منتهی شد اما می توان این مجسمه را به عنوان یکی از سنبل های حیدرآباد به حساب آورد که هر روزه مورد بازدید جمعیت قابل توجهی از مسافرین تورهای مسافرتی خارجی قرار می گیرد و همچنین آن را جزو لیست پر بازدیدترین تورهای آژانس های مسافرتی به شمار آورد.

بودا

بودا

2) مجسمه ی Tian Tan

این مجسمه  که لقب بودای بزرگ را به خود اختصاص داده، در جزیره ی فوق العاده زیبای لانتائو در هنگ کنگ واقع شده است. بودای بزرگ که از جنس سنگ و با تزئینات برنز در سال 1993 در این منطقه نصب شد، از منحصر به فرد ترین مجسمه های مذهبی دنیا محسوب می شود. این مجسمه ی بودا سنبلی است از هماهنگی بین انسان، طبیعت، مردم و دین. مجسمه ی بودا در این پروژه در وسط یک گل نیلوفر آبی قرار گرفته است و همین جریان، جلوه ای زیبا و فوق العاده به مجسمه داده است. این بودای سنگی که با برنز تزئین شده، در حدود 34 متر ارتفاع دارد و یکی از اصلی ترین جاذبه های گردشگری جزیره به حساب می آید که سیل عظیمی از گردشگران تورهای مسافرتی را به خود جذب می کند. از جهت دیگر، جزیره بنابر موقعیت جغرافیایی خاصش طبیعتی فوق العاده را در دسترس گردشگران تورهای طبیعت گردی چند روزه نیز قرار می دهد.

بودا

بودا

3) مجسمه ی Monywa

مونیوا که شهری در مرکز کشور میانمار می باشد، در کناره ی رودخانه ی Chindwin واقع شده است. می توانید مجسمه ی غول آسای Monywa را بر روی تپه ی هم جوار با این شهر به عینه مشاهده کنید. این دو مجسمه از بزرگترین مجسمه های بودا در جهان به شمار می آیند و جلوه ای خاص و زیبا را به منطقه منتقل کرده اند. این مجسمه های فوق العاده در سال 1991 در این محل ساخته شدند. راهرویی که در طول بدنه ی مجسمه ها ساخته شده به تماشاگران و گردشگران تورهای مسافرتی این امکان را داده که بتوانند در طول مجسمه که از سر آن شروع می شود و به پاهای مجسمه می رسد، فاصله ای را قدم بزنند. در طول این راهرو تصاویری از زندگی بودا نصب شده، به این ترتیب گردشگران تورهای مسافرتی خارجی می توانند با مهم ترین رخدادهای زندگی بودا آشنا شوند. این مجسمه ها از مهم ترین جذابیت های میانمار به شمار می آیند و روزانه توسط گردشگران تورهای مسافرتی مورد بازدید قرار می گیرند.

بودا

بودا

شما هم میتوانید نویسنده مجله همگردی باشید

همرسانی کنید:

پست های مرتبط

تعداد نظرات کاربران
0
مرتب سازی بر اساس:
    تا کنون نظری ثبت نشده است.
گروهها
پربازدیدترین های ماه
x