آشنایی با طبیعت مسحور کننده کشور مراکش

دوشنبه 18 بهمن 1395

گاهی حضور در یک محیط ،مناظرش، ساکنین صمیمی اش و بوی ادویه جاتی که از آشپزخانه ها بلند می شود برای گردشگر خود لذت است .مراکش جزو آن دسته کشورهایی است که حالُ هوایی دیگر را به گردشگران تورهای مسافرتی منتقل می کند. این کشور محل سکوت است و آرامش .می شود در طی اقامتی چند روزه در آن انرژی از دست رفته را باز بدست آورد و مملوء شد از حس های خوب و بی نظیر. در این پست به بهترین و فوق العاده ترین تورهای یک روزه در مراکش اشاره خواهیم کرد . با همگردی همراه باشید.

1) آبشار Ouzoud

این آبشار دیدنی در ارتفاعات سلسله کوهستان های اطلس واقع شده و در حدود 110 متر ارتفاع دارد. اگر در جنوب مراکش ساکن هستید می توانید با همراهی یک تور طبیعت گردی یک روزه از این آبشار فوق العاده دیدن کنید و اگر خوش شانس باشید رنگین کمان های چذاب و منحصر به فردی را که در دو زاویه ی کوهستان تشکیل می شوند را هم تماشا کنید. Ouzoud در زبان محلی مراکشی ها به معنی ی زیتون است .که صد البته انتخاب این نام برای آبشار منطقی به نظر می رسد، چراکه برای رسیدن به آن می بایست از وسط باغ های زیتون گذشت و بوی مست کننده ی برگ های سبز آن را استشمام کرد.

2) شهر Essaouira

این شهر بندری یکی از زیباترین های مراکش است. اگرچه باد شدید اجازه نمی دهد که در تمام طول سال از آفتاب ساحلی در این ناحیه بهره مند باشیم و یا بتوانیم بی دغدغه در ساحل آن افتاب بگیریم ،اما در هر صورت این بندر زیبایی های خاص خودش را دارد و همواره مد نظر تورهای طبیعت گردی یک روزه و یا تور مسافرتی است .محلی ها این منطقه را به دلیل وزش بادهای شدید به نام شهر باد می شناسند. شما می توانید در کوچه پس کوچه های سنتی شهر قدم بزنید، و از معماری قرن 18 اروپایی این بندر زیبا لذت ببرید و یا با خرید صنایع دستی چوبی ظریف و زیبای آن خودتان را مشغول کنید. از دیگر جذابیت های این شهر بندری فستیوال های موسیقی فوق العاده ای است که در آن برگزار می شود.

3) شهر Ouarzazate

اگر فیلم های پرنس عربستان  Game of Thrones و یا Gladiator را دیده باشید به طور حتم در صحنه هایی با این بنای فوق العاده زیبا نیز روبه رو شده اید. این بنای زیبا و با قدمت به دلیل طراحی بی نظیرش در اکثر فیلم های مطرح مورد استفاده قرار گرفته است. قرار گرفتن این بنا در میانه ی کوهستان و صحرا از دیگر جذابیت های آن محسوب می شود و همین مساله موجب شده که هر ساله مورد بازدید اکثر تورهای مسافرتی و همچنین تورهای طبیعت گردی یک روزه در مراکش قرار بگیرد. می توانید با صرف مدت زمانی در شهر از جذابیت های بصری آن لذت ببرید. می توانید کمی در فضای بیابان قدم بزنید و تور یک روزه ی خود را به بهترین شکل در این ناحیه بگذرانید.

4) روستا Imlil

اگر جزو آن دسته گردشگرانی هستید که به کوهنوردی علاقه مندند .بازدید از این روستای فوق العاده موقعیت بی نظیری را برای کوهنوردی در اختیار شما قرار می دهد. این روستای زیبا که در دره ای از سلسله کوهستان های اطلس واقع شده یکی از جذابیت های خاص طبیعت مراکش به حساب می آید .این روستا در 60 کیلومتری جنوب مراکش واقع شده به همین دلیل می توانید با همراهی یکی از تورهای طبیعت گردی یک روزه به آن سفر کنید و زندگی محلی را با تمام جوانب خاصش در این روستا مشاهده کنید. از خانه های گلی فوق العاده ی روستان گرفته تا ظرف شستن زنان محلی در رودخانه . شما می توانید در طول تور یک روزه ی خود از فروشگاه های محلی روستا دیدن کنید، صنایع دستی خریداری کنید، از مناظر زیبا عکاسی کنید و از تک تک لحظات این تورمسافرتی لذت ببرید.

شما هم میتوانید نویسنده مجله همگردی باشید

همرسانی کنید:

پست های مرتبط

تعداد نظرات کاربران
0
مرتب سازی بر اساس:
    تا کنون نظری ثبت نشده است.
گروهها
پربازدیدترین های ماه