معروف ترین جاذبه های گردشگری سبزوار

دوشنبه 18 بهمن 1395 - گردشگری,ایران گردی

سبزوار یکی از شهرهای دیدنی استان خراسان رضوی است و بنابر فاصله ی نزدیک تا مشهد یکی از مقاصد فوق العاده برای مسافرین تور مشهد محسوب می شود. این شهر به دلیل برخورداری از آب و هوای عالی و همچنین طبیعت ناب و منحصر به فرد به عنوان یکی از پربازدید ترین شهرهای منطقه شناخته می شود که هر روزه توسط تورهای یک روزه و یا تورهای طبیعت گردی چند روزه مورد بازدید قرار می گیرد. در ادامه به برخی از دیدنی های این شهر کوچک اشاره خواهیم کرد.

سبزوار

1. روستای بلاش آباد

این روستا از ییلاقات معروف شهر سبزوار محسوب می شود و بنابر طبیعت فوق العاده، پوشش گیاهی غنی و آب و ُهوای عالی، بهترین مکان برای گذراندن تعطیلات در منطقه است. مردم محلی و همچنین گردشگران تورهای مشهد در قالب تورهای طبیعت گردی یک روزه و یا تورهای طبیعت گردی چند روزه به منطقه سفر می کنند، ساعات لذت بخشی را در این ناحیه  سپری کرده و از طبیعت زیبا کمال استفاده را می برند. از دیدنی ترین مناطق این روستا می توان به سالن بهشت اشاره کرد. سالن بهشت به دره ای پر درخت و ییلاقی اطلاق می شود که که بنابر پوشش گیاهی فوق العاده بی نظیر و زیبایی های طبیعی همواره مد نظر گردشگران تورهای طبیعت گردی قرار گرفته است.

روستا

روستا

 2. امام زاده یحیی

این مرقد زیارتی از معروف ترین مناطق زیارتی منطقه بوده و در مرکز شهر سبزوار واقع شده است. قدمت ساختمان کنونی حرم به دوران قبل از انقلاب باز می گردد و از محبوب ترین اماکن زیارتی در منطقه به حساب آمده و هر روزه توسط مسافرین تورهای مشهد مورد زیارت قرار می گیرد. قدمت این آرامگاه تاریخی به قرن ششم هجری باز می گردد. این مکان زیارتی ابتدا از بنایی بسیار ساده با چهار غرفه تشکیل می شده، اما به مرور زمان با ساخت مناره و اتاق ها و همچنین ایوان و نصب کاشی کاری های مزین و گچ بری های زیبا به یک سایت زیارتی کامل بدل شده است.

امامزاده

امامزاده

 3. رودخانه ی دلبر

این رودخانه ی دیدنی در فاصله ی 27 کیلمتری شمال غربی سبزوار واقع شده است. این رود که 35 کیلومتر طول دارد از دامنه های غربی کوهستان میمستان سرچشمه گرفته و به سمت شیب جریان پیدا می کند و در مسیر خود دره ی فوق العاده ی دلبر را که دارای پوشش گیاهی زیبا می باشد، به وجود می آورد. پوشش گیاهی منطقه و همچنین طبیعت زیبای آن موجب شده که اکثر گردشگران، تورهای طبیعت گردی تور یک روزه ای را به بازدید از این رودخانه ی دیدنی اختصاص دهند.

رودخانه

 4. آبشار برغمد

اگرچه دسترسی به این آبشار نیاز به کمی کوهپیمایی دارد، اما به طور حتم زیبایی های بصری و طبیعت فوق العاده ی ناحیه ارزش کمی دشواری را خواهد داشت. اغلب طبیعت دوستان در قالب تورهای طبیعت گردی یک روزه به این ناحیه سفر می کنند و از منظره ی دیدنی آبشار لذت می برند. از جهت دیگر می بایست به تنوع گونه های جانوری منطقه اشاره کرد که زیست گاهی فوق العاده را به وجود آورده  است و اگر خوش شانس باشید می توانید برخی حیوانات منطقه را از فاصله ای نزدیک مشاهده کنید و لذتی چند برابر از طبیعت این ناحیه ببرید.

آبشار

شما هم میتوانید نویسنده مجله همگردی باشید

همرسانی کنید:

پست های مرتبط

تعداد نظرات کاربران
2
مرتب سازی بر اساس:
گروهها
پربازدیدترین های ماه