مهم ترین دیوارهای تاریخی جهان کدامند؟

دوشنبه 18 بهمن 1395 - گردشگری,جهان گردی

بنا کردن دیوارهای حفاظتی  دور شهرها و یا اماکن مهم از دیرباز مرسوم بوده و به همین دلیل است که امروزه با انواع و اقسام دیوارهای مهم و استراتژیک در دنیا روبه رو هستیم. یکی از مهم ترین دیوارهای محافظتی که امروزه به عنوان یکی از معروف ترین جذابیت های تاریخی گردشگری شناخته می شود، دیوار بزرگ چین است. جالب است بدانید از این دست دیوارها در دنیا کم نیست و می توان به نمونه های متعددی اشاره کرد. در این پست به برخی از مهم ترین دیوارهای دنیا اشاره خواهیم کرد. با همگردی همراه باشید.

دیوار

 1. دیوار سنگی کرواسی

این دیوار عظیم سنگی که از مجموعه دیوارهای کوچکتری ساخته شده در منطقه ی peninsula Peljesac در جنوب کرواسی بنا شده است. این دیوار 5.5 کیلومتری در قرن 15 میلادی بنا شد. دیوار سنگی از 40 برج نگهبانی و 5 دژ اصلی تشکیل شده است.این دیوار حفاظتی دومین دیوار بلند در کل اروپا است و یکی از جاذبه های گردشگری کرواسی محسوب می شود . این دیوار هر روزه توسط تورهای مسافرتی و همچنین تورهای طبیعت گردی یک روزه مورد بازدید قرار می گیرد.

کرواسی

کرواسی

2. دیوار Troy

تروی از شهرهای فوق العاده معروف و افسانه ای می باشد که در حال حاضر در شمال غربی ترکیه قرار گرفته است. این شهر که شهرت خودش را مدیون مجموعه اشعار افسانه ای هومر است، امروزه از نقاط پر بازدید منطقه محسوب می شود و هر روزه مورد بازدید گردشگران تورهای مسافرتی داخلی و بین المللی قرار می گیرد. این منطقه، محلی است که جنگ تروجان در آن اتفاق افتاد. بقایای این دیوار که قدمت آن به قرن 13 میلادی باز می گردد، امروزه یکی از سایت های پربازدید تورهای طبیعت گردی و آژانس های مسافرتی محسوب می شود.

تروی

تروی

 3. دیوار Great Zimbabwe

دیوار بزرگ زیمبابوه یک دیوار عظیم سنگی است که بخش قابل توجهی از کشور را از دیگر نواحی جدا می کند. این دیوار عظیم در قرن 11 میلادی بنا شد و ساخت آن در حدود 300 سال به طول انجامید. این دیوار با ارتفاع 11 متر و طول 250 متر یکی از عظیم ترین دیوارهای باستانی در منطقه است که در جنوب بیابان Sahara بنا شده است. این بنا در حال حاضر یه عنوان یکی از سایت های تاریخی مورد بازدید گردشگران تورهای طبیعت گردی و تورهای مسافرتی قرار می گیرد و از جاذبه های تاریخی منطقه به شمار می رود.

زیمبابوه

زیمبابوه

4. دیوار چین

دیوار بزرگ چین در قرن 5 برای حفاظت از بخش شمالی امپراتوری چین احداث شد. در قرن 16 بازسازی شد و امروزه می توان نمای کاملی از آن را در منطقه مشاهده کرد. اگر چه قبل و بعد از ساخت این دیوار، دیوارهای مختلفی با عنوان دیوار بزرگ چین در منطقه ساخته شدند، اما هیچ کدام در استحکام و اقتدار به پای دیوار اصلی چین نرسیده اند. امروزه دیوار چین به عنوان یکی از اصلی ترین جذابیت های توریستی این کشور مورد توجه خاص گردشگران تورهای مسافرتی قرار گرفته و هر روزه تورهای یک روزه ای برای بازدید گردشگران از این دیوار در منطقه تشکیل می شوند.
این دیوار فوق العاده در حدود 8,851 کیلومتر طول دارد و گردشگران می توانند از جاذبه های فوق العاده ی آن دیدن نمایند. اگرچه بخش هایی از این دیوار آسیب دیده است، اما همواره بازسازی هایی بر روی آن اعمال می شود که در حفظ دیوار بزرگ چین حائز اهمیت می باشد.

دیوار چین

دیوار چین

شما هم میتوانید نویسنده مجله همگردی باشید

همرسانی کنید:

پست های مرتبط

تعداد نظرات کاربران
0
مرتب سازی بر اساس:
    تا کنون نظری ثبت نشده است.
گروهها
پربازدیدترین های ماه