زیباترین پل های اسکاتلند

دوشنبه 18 بهمن 1395 - جهان گردی,گردشگری

اسکاتلند یکی از زیباترین کشورهایی است که می توانید به عنوان مقصد تورهای نوروزی تان از آن بازدید نمائید. طبیعت فوق العاده ی این کشور کوچک در کنار اسکاتلندی های صمیمی، مجموعه ای عالی و جالب را برای گردشگران تورهای مسافرتی فراهم آورده است. از جهت دیگر این امکان در اختیار توریست ها قرار داده شده که با ثبت نام در تورهای طبیعت گردی یک روزه و یا تورهای طبیعت گردی چند روزه ای که در داخل اسکاتلند توسط آژانس های مسافرتی ارائه می شود، سفری فوق العاده دیدنی و لذت بخش را تجربه کنند. در این پست می خواهیم به زیباترین پل های اسکاتلند اشاره داشته باشیم. با ما همراه باشید.

پل

 1. CLACHAN ،ISLE OF SEIL

منظره ی منحصر به فرد این پل و همچنین طبیعت اطراف آن چهره ای خاص و زیبا به این منطقه بخشیده است. بهترین زمان برای بازدید از این پل در تابستان است. اغلب عکاسان طبیعت در این فصل برای عکاسی از زیبایی های منطقه به این ناحیه سفر می کنند. شما می توانید از طریق اتوبوس و یا به همراهی تورهای طبیعت گردی به این ناحیه دست رسی پیدا کنید . این پل تاریخی در سال 1792 در این منطقه ساخته شده و از بناهای تاریخی و با قدمت این ناحیه به حساب می آید.

پل

پل

2. THE BRIG O’DOON, ALLOWAY

یکی از زیباترین مناظر اسکاتلند را در همین محل می توانید مشاهده کنید . این پل سنگی زیبا در قرن 15 میلادی بنا شده و از آن به عنوان یکی از مسیر های عبور و مرور محلی بر فراز رودخانه استفاده می کردند. طبیعت اطراف این پل آنچنان زیبا و چشم نواز است که ناحیه را به یکی از مقاصد اصلی تورهای طبیعت گردی چند روزه بدل کرده است.

پل

پل

3. CRAIGELLACHIE BRIDGE RIVER SPEY, MORAY

این پل به عنوان یکی از قدیمی ترین پل های فلزی در تمام اسکاتلند مشهور است .تاریخ بنای این پل به سال 1815 می رسد و یکی از اولین پروژه هایی است که به صورت مهندسی ساز در اسکاتلند ساخته شده است. این پل نیز جزو جاذبه های گردشگری اسکاتلند شناخته می شود و توسط تورهای طبیعت گردی یک روزه مورد بازدید قرار می گیرد.

پل

پل

 4. GLENFINNAN VIADUCT, GLENFINNAN

این پل که بخشی از مسیر خط آهن اسکاتلند به حساب می آید، در سال 1901 ساخته شد. پل گلنفینان در واقع برای پشتیبانی از این خط آهن بر فراز رودخانه ی Finnan بنا شده و توسط مهندس روبرت مکالپین طراحی شده است . جالب اینجاست که می توانید به وضوح این پل را در فیلم تخیلی هری پاتر هم ملاحظه کنید. امروزه این پل در کنار پل های دیگر اسکاتلند جزو قدیمی ترین سازه ها به شمار می آید و توسط گردشگران تور مسافرتی مورد بازدید قرار می گیرد.

پل

پل

 5. LEADERFOOT VIADUCT, LEADERFOOT

این پل سنگی و منحصر به فرد در سال 1865 و به منظور پشتیبانی از مسیر راه آهن منطقه بر فراز رودخانه ی Tweed بنا شده است. اگرچه این پل سنگی در سیلی که در سال 1948 در منطقه سرازیر شده دچار آسیب هایی شد، اما تا سال 1965 از آن در صنعت راه آهن استفاده می گشت.امروزه این بنای فوق العاده به عنوان یکی از زیباترین سازه های سنگی اسکاتلند توجه گردشگران تورهای طبیعت گردی را به خود جلب کرده است.

پل

پل

شما هم میتوانید نویسنده مجله همگردی باشید

همرسانی کنید:

پست های مرتبط

تعداد نظرات کاربران
0
مرتب سازی بر اساس:
    تا کنون نظری ثبت نشده است.
گروهها
پربازدیدترین های ماه