سرزمین های افسانه ای | انیمیشن هایی که واقعیت دارند!!

انیمیشن های کمپانی دیزنی برای گروه های سنی مختلف جذابیت دارن. خیلی از ما با داستان هاشون بزرگ شدیم و در طول سال های عمرمون با رویای سفر به سرزمین های افسانه ای این انیمیشن ها زندگی کردیم. دنیایی سرشار از زیبایی و لطافت و رنگ، که هر کسی در اون داستان شیرینی داره و هر داستانی، پایان خوشی. وقتی بزرگتر شدیم، بخاطر رویاهایی که داشتیم به خودمون خندیدیم و گفتیم: "کی به جز یه بچه ساده باور می کنه که چنین سرزمین هایی وجود خارجی داشته باشه؟" نمی دونم تا حالا رویاهای کودکیتون به واقعیت تبدیل شدن یا نه! تا حالا تونستین چیزی رو به دست بیارین که از بچگی در آرزوی رسیدن بهش بودین یا نه؟
باید بگم اگه تا حالا این حس رو تجربه نکردین، شانس در خونه شما رو زده. واقعیت پیدا کردن رویاهای کودکی، امید رو به زندگی بر می گردونه. آدم رو به دورانی می بره که دنیا رو سرتاسر رنگی می دید و به تنها چیزی که فکر نمی کرد، دشمنی و جنگ و دعوا بود. چون با دیدن انیمیشن های محبوبش باور کرده بود که پایان هر اتفاقی شیرین و خوشِ. اگه دلتون میخواد یک بار دیگه به دنیای کودکی برگردین، این مطلب رو تا آخر بخونین. اینبار دیگه لازم نیست به خودتون یادآوری کنین که هرچیزی که می دیدین فقط توی فیلما بوده، چون قصد داریم جاهایی رو بهتون نشون بدیم که برای ساخت انیمیشن های دیزنی، ازشون الهام گرفته شده.

زیبای خفته | باوارایای آلمان

انیمیشن

انیمیشن

کاخ سلطنتی که در انیمیشن زیبای خفته می دیدیم و جنگل زیبای اطرافش که شاید خیلی از دخترا دلشون می خواست بتونن اونجا قدم بزنن تا شاهزاده رویاهاشون بیاد و باهاشون ملاقات کنه و یه زندگی رویایی براشون رقم بزنه. این کاخ از روی کاخ نوشوانستین الهام گرفته شده که طراحش یه معمار طرفدار هنر و زیبایی به نام لودویگ دوم بوده.

دیو و دلبر | آلساک فرانسه

انیمیشن

انیمیشن

از فضای عاشقانه و سنتی انیمیشن دیو و دلبر نمیشه انتظار جایی غیر از فرانسه رو داشت. این دهکده کوچیک الهام بخش فضای انیمیشنی بوده که در سرتاسرش میشه تضاد عشق و خشونت رو مشاهده کرد، درست مثل تضاد فرهنگ کشورهایی که در تاریخ این دهکده تاثیرگذار بودن، فرانسه و آلمان.

گیسو کمند | نورماندی فرانسه

انیمیشن

انیمیشن

تمام اتفاقاتی که در گیسوکمند میفته، اون تعقیب و گریزها، قلعه مستحکم، جنگل اسرارآمیز و .... نشون از سرزمینی غیر قابل دسترسی داره که مثل یه دژ نفوذناپذیر برای مردمش عمل می کنه. درواقع همینطوره. کوهستان سنت میشل در نورماندی فرانسه، گردشگرهای زیادی رو به خودش جذب می کنه، چون جزر و مدهایی که در اطرافش اتفاق میفته، هرچند وقت یک بار این سرزمین رو از اطرافش جدا می کنه و اون رو تبدیل به یه جزیره غیر قابل دسترسی می کنه.

بالا | آبشار آنجل (فرشته) در ونزوئلا

انیمیشن

انیمیشن

اگه این آبشار رو دیده باشین، قبل از اینکه آقای فردریکسن به سرزمین رویاییش برسه بهش اعتماد می کردین و دلتون می خواست که همراهیش کنین. آبشار فرشته (آنجل) در کشور ونزوئلا واقعا همون آبشار بهشت طلاییه که پیرمرد سرسخت داستان به راسل کوچولو قول داده بود. بلندترین و باصلابت ترین آبشار دنیا که 979 متر ارتفاع داره.

علاء الدینتاج محل در هندوستان

انیمیشن

انیمیشن

مرمرهای سفید و باغ های باشکوه قصر سلطان، همون قصری که علاء الدین برای رسیدن به پرنسسش چه سختی ها که نکشید. این قصر به تاج محل معروفی که سلطان شاه جهان هندی ساخته بود  شبیهه. با این تفاوت که عمارتی که شاه جهان ساخته بود، درواقع آرامگاهی بود برای همسرش تا جسمش در اونجا آرام بگیره و یادش موندگار بشه.

زندگی جدید امپراتور | کوزکوی پرو

انیمیشن

انیمیشن

کوهستانی که در ارتفاع 2430 متری در ماچو پیچوی پرو وجود داره، اقامت گاهی مجلل بود که امپراتور قوم اینکا در اون زندگی می کرد و سال ها بعد از اینکه اسپانیا به پرو حمله کرد، ناشناخته باقی موند. کسی چه می دونه؟ شاید امپراتور کوزکو همون امپراتور اینکاها بوده.

مولان | شهر ممنوعه چین

انیمیشن

انیمیشن

 برای نشون دادن شکوه داستان های این کارتون و جمعیت زیاد و زرق و برق سنتی خاندان سلطنتی، مناسب ترین گزینه، شهر ممنوعه سرزمین چین بوده. شهری که چندین ساله دیگه ممنوعه نیست اما زمانی کسی بدون دستور پادشاه اجازه ورود یا خروج نداشته.

گوژپشت نتردام | پاریس فرانسه

انیمیشن

انیمیشن

چقدر با غصه های کازیمودو، گوژپشت نتردام، ناراحت شدیم و چقدر دلمون می خواست که مردم کمتر اذیتش کنن. شاید اگه می دونستیم کلیسایی که برای فرار از دست مردم به اونجا پناه می بره واقعا در پاریس وجود داره دلمون می خواست به اونجا بریم و از دست اطرافیانش نجاتش بدیم. 

پری دریایی | دریاچه جنوای سوئیس

انیمیشن

انیمیشن

اگه بخوایم باور کنیم که قلعه و دریاچه رویایی پری دریایی وجود خارجی داره، غیر از سوئیس کجا می تونه این باور رو توی ذهن ما تقویت کنه؟ دریاچه جنوای سوئیس که قلعه زیباش در زمان امپراتوری روم ساخته شده و همراه با دریاچه زلالی که داره، اصلا بی شباهت به سرزمین دنیای قصه ها نیست.

رالف خرابکار | ترمینال بزرگ مرکزی نیویورک آمریکا

انیمیشن

انیمیشن

رالف خرابکار رو دیدین؟ همون که از یه شخصیت منفور تبدیل به یه قهرمان بزرگ توی دنیای بازی ها میشه. تالار مرکزی بازی توی این انیمیشن برای همه شخصیت ها یه مکان رویایی بود. جایی که می تونستن به آرزوهاشون دست پیدا کنن. شاید خیلی از بیننده ها هم مثل این شخصیت های کارتونی دوست داشتن این تالار واقعیت داشته باشه و به اونجا برن. ترمینال مرکزی نیویورک آمریکا همون جاییه که برای طراحی این تالار ازش الهام گرفته شده.

فروزن | کلیسای سنت اولاف بالستراند نروژ

انیمیشن

انیمیشن

فروزن، انیمیشنی درباره دخترهاییِ که مستقل زندگی می کنن و سعی دارن دنیا رو نجات بدن. شاید الهام گرفتن طرح کلیسای این انیمیشن از کلیسای سنت اولاف نروژ اتفاقی نبوده. طراح اصلی این کلیسا یک زن انگلیسی بوده که به نروژ مهاجرت می کنه و با مردی نروژی که دوستش داره زندگی می کنه و در عین حال تصمیم می گیره این بنا رو بسازه. از طرفی آدم برفی انیمیشن که کمک زیادی به شخصیت های اصلی می کنه، همنام همین کلیساست. این نکته ها رو در کنار اینکه نروژ کشور سردسیر و پوشیده از برفیه قرار میدیم و شاید به این نتیجه برسیم که هیچکدوم از انیمیشن های دیزنی اتفاقی به وجود نیومدن.

پرنسس و قورباغه | رودخانه لوئیزیانای آمریکا

انیمیشن

انیمیشن

دریاچه ای مردابی در لوئیزیانای آمریکا وجود داره که منظره سبز و پر از گیاهش الهام بخش هیولاهای جورواجوری برای داستان های ترسناک کودکان میشه. اما طراح های دیزنی تصمیم گرفتن که داستانی عاشقانه و پایانی شیرین بسازن و بچه ها رو با حیوانات جنگلی آشتی بدن.

شجاع | قلعه ایلین دونان در اسکاتلند

انیمیشن

انیمیشن

مثل کاخ سلطنتی انیمیشن شجاع، قلعه جزیره دونان در اسکاتلند هم محل زندگی قبیله ای سنتی بوده که با اعتقادات خاص خودشون زندگی می کردن. کسی چه می دونه شاید در اون قبیله هم دختری بوده که سنت ها رو شکسته و تبدیل به قهرمان قبیله شده.

ماشین ها | شامراک آمریکا

انیمیشن

انیمیشن

ساختمونی که درست مثل شخصیت های اصلی انیمیشن ماشین ها، بعد از مدتی به حال خودش رها میشه و کسی ازش استفاده ای نمی کنه، اما بعد از مدت ها بالاخره دوباره به دوران اوج بر می گرده و توجه ها رو به خودش جلب می کنه. این ساختمون، مهمونخونه ای در تگزاسه که الان به محل شارژ خودروهای برقی تبدیل شده. طراح های دیزنی فقط از افسانه ها یا داستان های آدم ها الهام نمی گیرن. حتی یه ساختمون هم می تونه خلاقیت رو در آدمای کنجکاو بیدار کنه.

سفیدبرفی | قلعه سگوویای اسپانیا

انیمیشن

انیمیشن

قلعه ای در اسپانیا که در اکثر مواقع، جنگلی به رنگ پوست شخصیت اصلی داستان داره. شاید وقتی نامادری سفیدبرفی از آینه می پرسید که " کی از همه خوشگلتره؟" آینه بین انتخاب جنگل سفیدپوش و سفیدبرفی زیبا تردید می کرد.

شما هم میتوانید نویسنده مجله همگردی باشید

همرسانی کنید:

پست های مرتبط

تعداد نظرات کاربران
1
مرتب سازی بر اساس:
گروهها
پربازدیدترین های ماه