ساختمان پلاسکو، تبدیل به موزه آتش نشانی می شود

شنبه 16 بهمن 1395 - فرهنگی,گردشگری,خبر

" پیشنهاد میراث فرهنگی، ساختمان پلاسکو موزه آتش نشانی شود "

به گزارش از ایرنا، محمدحسن طالبیان، معاون میراث فرهنگی در گفت و گو با خبرنگار این واحد خبری گفت : " گر بنیاد مستضعفان به عنوان مالک پلاسکو و مالکان واحدها رضایت داشته و موافق باشند، در سازمان میراث فرهنگی آمادگی داریم تا در طراحی و در سایر فرایند تاسیس یک موزه آتش نشانی در این محل، اقدامات ویژه ای انجام دهیم. " او در ادامه افزود " اکنون از سرنوشت پلاک معروف سردر ساختمان پلاسکو اطلاع دقیقی نداریم که پس از آواربرداری چه سرنوشتی پیدا کرده است، اما امیدواریم درصورت موافقت با این پیشنهاد، این پلاک و سایر لوازم و اقلام باقی مانده از آتش نشانان قهرمان کشورمان به این موزه آتش نشانی یا موزه های دیگرمان انتقال یاید. " 
ایشان در ادامکه صحبت های خود گفتند که " پیشنهاد ما چند وجه دارد؛ اینکه یا مجموعه آن مکان، صرفا برای موزه آتش نشان اختصاص یابد یا اینکه می شود ساخت و سازهای مورد نظر تجاری صورت گیرد و بخشی از این مکان به موزه اختصاص یابد. اگر این شرایط هم پذیرفته نشود، حاضریم در محل میدان حسن آباد که فاصله نزدیکی با این محل دارد هم این موزه را برپا کنیم. "
ساختمان پلاسکو که یکی از قدیمی ترین و شناخته شده ترین بورس توزیع پوشاک بعد از بازار تهران بود، در روز پنج شنبه 30 دی ماه 1395، بر اثر آتش سوزی فرو ریخت و جان آتش نشان و شهروندان بسیاری را گرفت.

شما هم میتوانید نویسنده مجله همگردی باشید

همرسانی کنید:

پست های مرتبط

تعداد نظرات کاربران
1
مرتب سازی بر اساس:
گروهها
پربازدیدترین های ماه