جاذبه های تاریخی و طبیعی شهر مشهد

به طور حتم در سفر به یک شهر و یا استان تمام تلاش ما بر این خواهد بود که از تمامی نواحی دیدنی و جذابیت های باستانی طبیعی منطقه دیدن کنیم . به این ترتیب می توانیم با تورهای طبیعت گردی و یا تورهای یک روزه ای که در شهر مستقر هستند همراه شویم و یا اینکه با تهیه ی لیستی از بهترین تفرجگاه های شهر یک به یک از آنها بازدید نمائیم. اگر یکی از مسافرین مشتاق تورهای مشهد هستید و به دنبال ناب ترین جذابیت های شهر می گردید با ما همراه شوید.

1) بوستان مینیاتوری مشهد

این پارک مینیاتوری یکی از جذابیت های توریستی شهر محسوب می شود و در میان مسافرین تورهای مشهد از محبوبیتی خاص برخوردار است. در این محوطه می توانید نمونه ی بازسازی شده و کوچک 58 اثر باستانی مهم در کشور را مشاهده کنید . این بوستان مینیاتوری در خرداد ماه سال 1395 در مشهد افتتاح شد و مورد استقبال بی نظیر گردشگران تورهای مسافرتی قرار گرفت.

2) موزه ی بزرگ خراسان

این موزه یکی از دیدنی ترین های شهر مشهد محسوب می شود و گنجینه ای است قیمتی از اشیاء تاریخی و مردمی ، کتابخانه ، آزمایشگاه، سالن تئاتر و ... در حال حاضر حجم گسترده ای از اشیاء باستانی که شامل ابزارهای سنگی، اشیاء سفالی ، شیشه ای ، فلزی، قطعات گچبری و ... در این موزه به نمایش عمومی گذاشته شده است . این موزه از نقاطی است که همه روزه توسط  مسافرین تورهای مشهد مورد بازدید قرار می گیرد.

3) پارک حیات وحش چشمه خسرو نیشابور

این پارک حیات وحش فوق العاده که به عنوان اولین پارک حیات وحش خصوصی در خاورمیانه احداث شده. انواع گونه های جانوری را  گرد هم آورده .در حال حاضر بیش از 35 گونه جانوری در این پارک نگه داشته می شوند و می توان انواع بز و قوچ را در طبیعت این پارک به عینه مشاهده کرد. بازدید از این پارک در میان تورهای طبیعت گردی و مسافرین تورهای مشهد محبوب است. در حدود 2 هکتار از مساحت این پارک را به نگه داری پرندگانی چون طاووس، قرقاول، غاز و طوطی اختصاص داده اند. این در حالی است که مسافرین تورهای مشهد می توانند از محوطه ی خزندگان این پارک نیز بازدید کنند. یکی از جذاب ترین نقاط این پارک دیدنی دریاچه ی کوچک آن است که علاقه مندان به ماهیگیری می توانند در آن به صید قزل الا و کپور بپردازند. موزه ی مارهای زنده، موزه ی فسیل شناسی و سالن حیوانات تاکسی درمی شده از محوطه های محبوب بین تورهای مسافرتی و همچنین مسافرین تور مشهد محسوب می شود.

4) برج رادکان

این برج تاریخی در فاصله ی 74 کیلومتری شمال مشهد واقع شده و با 35 متر ارتفاع از جذابیت های توریستی این شهر محسوب می شود .برج رادگان با گنبد مخروطی خود از زیباترین شاهکارهای معماری منطقه است که در سال 607 میلادی در این فضا بنا شده . آجرکاری های منحصر به فرد و کاشی کار این برج، زیبا و دیدنی است .جالب است بدانید که این برج در آن دوران کاربرد نجومی داشته و ممکن است به همین عنوان در این منطقه بنا شده باشد.
از جهت دیگر ساختن نمادهای مرتفع و با شکوه در مسیر های رفتُ آمد در دوران قدیم شایع بوده است به این ترتیب مسافران با مد نظر قرار دادن این بناها از مسیر اصلی منحرف نمی شده اند. امروزه این بنا به عنوان یکی از نقاط دیدنی مشهد مورد توجه حجم عظیمی از مسافرین تورهای مشهد است و به عنوان یکی از مقاصد تورهای یک روزه مورد بازدید تورهای مسافرتی قرار می گیرد.

شما هم میتوانید نویسنده مجله همگردی باشید

همرسانی کنید:

پست های مرتبط

تعداد نظرات کاربران
1
مرتب سازی بر اساس:
گروهها
پربازدیدترین های ماه