معروف ترین و شگفت انگیزترین غارهای طبیعی مشهد

سه شنبه 12 بهمن 1395 - ایران گردی,طبیعت گردی,گردشگری

مشهد به لحاظ موقعیت جغرافیایی خود غارهایی فوق العاده دیدنی را در خود جای داده .همین مساله باعث شده که مسافرین تور مشهد در کنار زیارت از این جذابیت های طبیعی نیز بازدید نمایند و چند ساعتی را در قالب تورهای طبیعت گردی به تماشای این غارها اختصاص دهند.
غار

1) غار هندل آباد مشهد

این غار که در 40 کیلومتری شمال غربی شهر مشهد واقع شده از برترین سایت های طبیعی منطقه محسوب می شود که به دلیل دشواری مسیر اغلب مد نظر کوهنوردان و طبیعت دوستان است. این غار در حدود 90 متر طول دارد و مملوء از گونه های استالاگمیت و استالاکتیت می باشد . قرار گرفتن این غار در ارتفاعات موجب شده که این محدوده همچنان جنبه های طبیعی خود را حفظ کند و از آلودگی های محیطی در امان بماند و از مقاصد محبوب مسافرین تورهای مشهد محسوب شود. چشمه ی آب معدنی موجود در غار به آن حالُ هوایی خاص بخشیده و از دیدنی های دیگر آن محسوب می شود.
غار

غار

غار

2) غار مغان

این غار که در 35 متری روستای مغان قرار گرفته یکی از کهن ترین غارهای منطقه محسوب می شود. چنانچه بنابر بررسی های قدمت غار به بیش از صد میلیون سال پیش می رسد و مربوط به دوره ی دوم زمین شناسی است. سفر به این غار به دلیل مسیر دشوار آنچنان راحت نیست به همین دلیل اغلب طبیعت دوستان به همراهی تیم های حرفه ای و تورهای طبیعت گردی از این غار بازدید می کنند . این غار دارای چند قطعه شاه داخلی است وجود پرتگاهی به عمق 35 متر از دیگر شگفتی های داخل غار مغان محسوب می شود این پرتگاه به برکه ی آبی منتهی می شود که خود از زیبایی های غار مغان به شمار می آید.
غار

غار

غار

3) غار بزنگان

غار بزنگان یکی از معروف ترین غارهای مشهد است که در فاصله ی 6 کیلومتری دهکده ی بزنگان واقع شده و قدمت آن به بیش از میلاد باز می گردد. این غار آهکی به دهانه ای صاف و سطح خاکی جز غارهای محبوب در مشهد محسوب می شود. این غار تاریخی به عنوان یکی از جذابیت های طبیعی مشهد در لیست آثار ملی تاریخی به ثبت رسیده است و همواره مد نظر مسافرین تورهای مشهد و دیگر تورهای مسافرتی در استان است.
غار

غار

غار

4) غار زری

غار زری که در 9 کیلومتری جنوب غربی مشهد واقع شده یکی از سایت های گردشگری روستای گلستان است و هر روزه توسط مسافرین مشتاق تورهای مشهد و دیگر تورهای طبیعت گردی منطقه مورد بازدید قرار می گیرد. مسیر فوق العاده ی این غار از دیگر جذابیت های آن محسوب می شود. از جهت دیگر وجود چشمه های روان  در داخل غار دیدنی خواهد بود . دسترسی به این غار بسیار ساده است و بازدید از آن به طبیعت دوستان توصیه می شود.
غار

غار

5) غار دره آل

یکی دیگر از معروف ترین غارهای مشهد است که در 40 کیلومتری شهر قرار گرفته این غار با دیواره های مرتفع و دهانه ی عظیم خود یکی از زیبایی های ناحیه به شمار می آید وجود چشمه ای در مجاورت غار به زیبایی بصری آن افزوده .اگرچه که مسیر صعب العبور و دشوار غار موجب شده که بازدید از آن به مسافرین تورهای مشهد پیشنهاد نشود. اما اگر جزو طبیعت دوستان و کوهنوردان حرفه ای هستید بازدید از این غار عجیب  برایتان خالی از لطف نخواهد بود.این غار باستانی با تعداد قابل توجهی مسیرهای فرعی موجب سردرگمی بازدید کنندگان می شود به همین دلیل برای سفر به آن ضروری است که با تورهای طبیعت گردی محلی همراه شوید. 
غار

غار

شما هم میتوانید نویسنده مجله همگردی باشید

همرسانی کنید:

پست های مرتبط

تعداد نظرات کاربران
1
مرتب سازی بر اساس:
گروهها
پربازدیدترین های ماه