زیباترین و منحصر به فردترین پل های جهان !

سه شنبه 12 بهمن 1395 - گردشگری,جالب انگیز,جهان گردی

پل ها صرفا جهت اتصال مکان ها ساخته نشده یا اینکه تنها برای حمل و نقل مورد استفاده قرار نمیگیرند. آن ها هم مهندسان و معماران برجسته ای دارند و بعضی شان به طور قابل توجهی زیبا و چشمگیرند.
در دنیا 10 پل فوق العاده زیبا و خیره کننده وجود دارند که هر ساله میلیون ها گردشگر رو جذب و حسابی خودنمایی می کنند. اگر دوستت دارید اطلاعات کافی در مورد پل های معروف داشته باشید اینکه کجا قرار گرفته و چه ظاهری دارند، ما را همراهی کنید.

1-Tower Bridge, London, England | پل تاور، لندن، انگلستان

این پل دیدنی که به نماد غرور شهر تبدیل شده و تاریخ غنی دوران ویکتوریا در لندن رو یادآوری می کند، از زیباترین  پل های دنیاست.

پل تاور

2. Chengyang Bridge, Chinese | پل چنگی یانگ، چین

پلی فوق العاده زیبا و دیدنی، الهام گرفته از معماری چینی که شبیه الماس می درخشد. جالب اینجاست که این پل بی نظیر تنها از سنگ و چوب ساخته شده است.

پل چنگی یانگ

3. The Pont du Gard, river Gard, France | پل پونت دو گارد، رودخانه گارد، فرانسه

یک شاهکار واقعی از معماری باستان در فرانسه که از زیباترین پل های دنیا شناخته می شود.

پل پونت دو گارد

4. The Rialto Bridge, Venice, Italy | پل ریالتو، ونیز، ایتالیا

نخستین و قدیمی ترین پل ساخته شده بر کانال گراند ونیز ایتالیا که نمای 360 درجه از کانال گراند را در اختیار گردشگران قرار می دهد. بسیار زیبا و تاریخی و از زیباترین پل های جهان.

پل ریالتو

5. Ponte Vecchio Bridge, Italy | پل پونته وچیو، ایتالیا

از زیباترین های دنیا و از محبوب ترین پل های قدیمی ایتالیا. بیشتر شهرت آن به دلیل ساختار و معماری بسیار جالبیست که دارد. به ندرت روی پلی که محل گذر است، مغازه و فروشگاه های مختلف ساخته میشود و تمام شهرت پونته وچیو به دلیل داشتن مفازه ها و فروشگاه های مختلفی است که بالای آن ساخته شده. مغازه های کوچکی که انواع کالاهای چرمی، طلا و جواهر و دیگر اقلام لوکس را به توریست ها و گردشگرا عرضه می کنند.

پل پونته وچیو

6. Brooklyn Bridge, New York | پل بروکلین، نیویورک

پلی زیبا و منحصر به فرد و البته معلق در نیویورک، که بروکلین و منهتن را بهم وصل می کند. بروکلین که از قدیمی ل های معلق آمریکاست سالانه میلیون ها گردشگر را به خود جذب می کند.

پل بروکلین

7. Bridge Helix, coastal areas Marina Singapore | پل هلیکس، سنگاپور

این پل زیبا، طولانی ترین پل ویژه پیاده روی در سنگاپور است که به صورت مجرای مارپیچ ساخته شده و جذابیت زیادی دارد.

پل هلیکس

8.  Millau Viaduct Bridge, Midi-Pyrenees, France | پل میلائو، فرانسه

پل میلائو بلندترین پل دنیاست. این شاهکار زیبا توسط طراح بریتانیایی (نورمن فاستر) طراحی و طی 39 ماه ساخته شد. پلی زیبا که شمال اروپا را به جنوب فرانسه و اسپانیا متصل می کند.
میلائو از برج ایفل بلندتر است.

پل میلائو

9. Bridge Khaju, Isfahan, Iran | پل خواجو، اصفهان، ایران

زیبا و دیدنی و منحصر به فرد که به سبک معماری عربی، در قرن 17 ساخته شد. پل خواجو به خاطر معماری و تزئینات کاشی کاری، از دیگر پل های زاینده رود مشهورتر است. خواجو که در دوران صفوی یکی از زیباترین پل های جهان به شمار می رفت، بیشتر به منزله سد و بند بوده است.

پل خواجو

10. Golden Bridge, San Francisco, USA | پل دروازه طلایی، سانفرانسیسکو، آمریکا

یک پل معلق در سانفرانسیسکو که این شهر را به شمال ایالت کالیفرنیا وصل می کند و بر روی تنگه گلدن گیت زده شده است. این پل طولانی ترین پل معلق دنیاست.

پل طلایی

شما هم میتوانید نویسنده مجله همگردی باشید

همرسانی کنید:

پست های مرتبط

تعداد نظرات کاربران
2
مرتب سازی بر اساس:
گروهها
پربازدیدترین های ماه