بهترین شهرها برای سفر با دوچرخه سواری

دوشنبه 11 بهمن 1395 - برترین ها,جالب انگیز

زمانیکه به یک شهر جدید وارد می شوید اولین جریانی که به آن توجه می کنید سیستم حمل و نقل در محل جدید است .شما به طور حتم برای بازدید از جذابیت های بصری، تاریخی ، طبیعی شهر نیاز به یک سیستم حمل و نقل آسان و مقرون به صرفه خواهید داشت. این جریان در شهرهای شلوغ و پر ترافیک با تکیه بر وسائل نقلیه ی عمومی امکان پذیر خواهد بود. این در حالی است که در شهرهای خلوت تر این امکان در اختیار شما قرار گرفته است که با وسائل شخصی و بسیار کم هزینه تر به گوشه و کنار شهر سرک بکشید و از تورمسافرتی خود حد اکثر استفاده را ببرید. یکی از جذاب ترین وسائلی که می توانید با استفاده از آن به صورت فوق العاده در شهر های نسبتا کوچک و کم ترافیک رفتُ آمد کنید دوچرخه است. در ادامه به شهرهایی که میانه شان با دوچرخه و دوچرخه سواری عالی است اشاره خواهیم کرد.

1) کوپنهاگ، دانمارک

اولین جریانی که پس از ورود به این شهر به نظرتان می رسد حجم بالایی از دوچرخه سوارانی است که خیابان های شهر را بدون هیچ عجله طی می کنند. استفاده از دوچرخه برای عبور و مرور و رسیدن به محل کار از متداول ترین سیستم های حمل و نقل در کوپنهاگ است. در سراسر خیابان های شهر مسیرهایی مخصوص دوچرخه سواران طراحی شده که میزان امنیت این افراد را از تصادف با خودروها و دیگر اتفاقات تضمین کند. بهره گیری از دوچرخه به جای خودروهای دیزلی موجب شده که ترافیک دراین شهر زیبای اروپایی در سبک ترین حالت خود باشد.و سفر در قالب تورهای یک روزه برای بازدید از جذابیت های شهر را برای گردشگران تورهای مسافرتی ساده تر سازند.

2) آمستردام، هلند

این شهر هم از نظر سیستم حمل و نقل شبیه به کوپنهاگ است. با جمع قابل توجهی از دوچرخه ها و دوچرخه سواران در خیابان موجب تعجب گردشگران تورهای مسافرتی شده است. ساختار کلی خیابان های شهر به گونه ای طراحی شده که به دوچرخه سواران آماتور و غیر حرفه ای برای استفاده ی راحت از دوچرخه کمک کند. خیابان های مسطح و صاف و مسیرهای مخصوص دوچرخه رانی دلیلی برای استفاده از خودروهای شخصی در سطح شهر را باقی نگذاشته است. اگر به آمستردام را به عنوان مقصد تورمسافرتی خود انتخاب کرده اید می توانید با یکی از تورهای یک روزه دوچرخه سواری که در سطح شهر به چشم میخورند همراه شوید و تور یک روزه ی مفرح و شادی را در سطح شهر مشاهده کنید.

3) ریو دو ژانیرو، برزیل

شهر ریو دو ژانیرو نخستین بار ساخت مسیرهای دوچرخه سواری را در سطح خیابان های شهر از سال 1990 آغاز کرد. از آن تاریخ بخش عظیمی از شهروندان ریو از دوچرخه برای عبور و مرور خود استفاده می کنند .جالب اینجاست که می توانید به راحتی در برخی ایستگاه هایی که در سطح شهر در نظر گرفته شده دوچرخه مورد نظر خود را کرایه کنید . گردشگران تورهای مسافرتی و همچنین شهروندان ریو می توانند به راحتی با پرداخت هزینه ای اندک از این دوچرخه ها برای بازدید از گوشه و کنار شهر بازدید نمایند.

4) آنت ورپ ،بلژیک

به نسبت شهرهای دیگر بلژیک این شهر بهترین و ایده ال ترین در رابطه با دوچرخه سواری است. استفاده از دوچرخه در این شهر برای تمامی سنین مرسوم است .در این شهر کوچک اروپایی هم می توانید از ایستگاه های مخصوص دوچرخه کرایه کنید و تور یک روزه ی عالی و سراسر هیجانی را پشت سر بگذارید. از مناطق دیدنی شهر بازدید کنید به خرید بپردازید و یا با دوچرخه به یکی از رستوران ها و کافه های فوق العاده ی شهر برسید. برپایی تورهای یک روزه ی دوچرخه سواری از دیگر تمهیداتی است که دست اندرکاران شهر برای جذب بیشتر توریست وگردشگران تورهای مسافرتی به آن متوسل شده اند. این شهر کوچک اروپایی با خیابان های خلوت، آب و هوای عالی و دوچرخه های ریز و درشت در سراسر شهر دیده می شوند مقصدی فوق العاده برای گردشگران تورهای مسافرتی است.

شما هم میتوانید نویسنده مجله همگردی باشید

همرسانی کنید:

پست های مرتبط

تعداد نظرات کاربران
1
مرتب سازی بر اساس:
گروهها
پربازدیدترین های ماه