مشهد معدن مرغوب ترین سنگ های زینتی جهان

دوشنبه 11 بهمن 1395 - صنایع دستی,گردشگری

شهر مشهد به عنوان یکی از قطب های مذهبی در ایران صد البته که از شهرتی عالم گیر برخوردار است و سالانه حجم عظیمی از زائرین را در قالب تورهای مسافرتی به خود جذب می کند و یکی از محبوب ترین مقاصد سفراز نظر آژانس های مسافرتی است. این شهر جدای از محبوبیت مذهبی و زیارتی خود به عنوان یکی از بزرگ ترین مراکز کشت زعفران در دنیا نیز شناخته می شود و همواره مورد توجه است  اما مساله ی دیگری که این شهر تاریخی مذهبی را به عنوان شهری خاص معرفی کرده سنگ های مرغوب لوکس و قیمتی آن است که سالانه حجم بالایی از تجار سنگ را از سراسر ایران و همچنین جهان به خود جذب می کند. این دلیل یکی دیگر از عمده دلایل سفر گردشگران تور مشهد به این استان عجیب و جذاب است.

مشهد، بهترین فیروزه جهان را دارد

مشهد با بهره مندی به معادن فوق العاده ی سنگ های قیمتی توانسته نام ایران را در لیست بهترین های جهان قرار دهد. این جریان تا جایی پیش رفته که در حال حاضر مشهد به عنوان شهر جهانی سنگ های قیمتی از جانب شورای بین المللی صنایع دستی لقب گرفته است. در این بین یکی از مرغوب ترین معادن سنگ های قیمتی ایران در استان خراسان رضوی واقع شده .این معدن مجموعه ای خاص و فوق العاده از 37 گونه سنگ قیمتی است . جالب است بدانید که معدن فیروزه ی نیشابور نه تنها مهم ترین و معروف ترین معدن فیروزه در سطح ایران است بلکه در سطح بین المللی و جهانی نیز از اهمیت و معروفیت خاصی برخوردار است . اگر به بازدید از این معدن علاقه مند هستید می توانید در قالب تورهای یک روزه ای که به منظور بازدید گردشگران از این معدن ترتیب داده شده است از زوایای جالب آن دیدن نمائید و جذابیت خاص دیگری را در طول تورمشهد خود تجربه کنید.

فیروزه، سوغاتی به رنگ آرامش

همان طور که در جریان هستید مسافرین تورهای مشهد در کنار زیارت، بازدید از مناطق طبیعیی و تاریخی و خرید سوغاتی های ریز و درشت از سنگ های معروف و چشم نواز این شهر عجیب نیز غافل نمی شوند .یکی از محبوب ترینن سنگ ها که بین ایرانیان عمومیت خاصی دارد فیروزه است. که تقریبا می توان در هر خانه ای یک نمونه از آن را مشاهده کرد. فیروزه از سنگ هایی است که با فرهنگ و سنت مردم ایران گره خورده و یکی از محبوب ترین اجناسی است که توسط مسافرین و گردشگران تورهای مشهد در این شهر توسط زائرین و گردشگران خریداری می شود . یشم سبز و همچنین عقیق از دیگر سنگ های قیمتی و محبوبب در مشهد هستند و به واقع نمی توان زیبایی و جلای آنها را انکار کرد.در حال حاضر فروشگاه های فروش زیور آلات و جواهرات سنگی در مشهد از پر طرفدار ترین و شلوغ ترین مراکز خرید در سطح شهر محسوب می شوند که مورد توجه جمع کثیری از مسافرین تورهای مشهد قرار گرفته اند.از جهت دیگر نباید هنر و توانایی سنگ تراشان و جواهرسازان مشهدی را در معروفیت و زیبایی نادیده گرفت . اگر به مشهد سفر می کنید خرید یک تکه سنگ یشم یا فیروزه را به رسم یادگار از این شهر زیارتی فراموش نکنید.

شما هم میتوانید نویسنده مجله همگردی باشید

همرسانی کنید:

پست های مرتبط

تعداد نظرات کاربران
0
مرتب سازی بر اساس:
    تا کنون نظری ثبت نشده است.
گروهها
پربازدیدترین های ماه
x