جاذبه های گردشگری جهان که در آلودگی نمونه اند

تفاوت همیشه جالبه. شرایط یکنواخت و ماشینی زندگی باعث شده که مردم به دنبال تفاوت باشن و ازش استقبال کنن. اگه از دیدن اماکن تاریخی و طبیعیِ شبیه به هم خسته شدین و دلتون میخواد داستان های عجیب بشنوین و با دیدنی های جالب آشنا بشین، این مطلب رو بخونین. اما بهتره یه دست لباس اضافی هم همراه خودتون بیارین. چون قصد داریم شما رو بهآلوده ترین جاذبه های گردشگری دنیا در هند، آمریکا، ایرلند و کشورهای دیگه ببریم.

1. دیوار آدامس | Gum Wall

تا حالا توی تاکسی یا جاهای دیگه، آدامس به دستتون چسبیده؟ کاملا احساسِ اون لحظه شما رو درک می کنم. احتمالا زیر لب هم حرف هایی رو زمزمه کردین که نمیشه الان گفت. حالا واکنشتون چیه وقتی که بهتون بگیم، دیواری در سیاتل آمریکا وجود داره که به جای رنگ، با آدامس نقاشی شده؟ این دیوار، یکی از پربازدیدترین جاذبه های گردشگری آمریکاست و مردم سال هاست که برای دیدن آثار هنری روی دیوار آدامس، به خودشون زحمت سفر میدن. جذابیت این دیوار برای مردم به حدی بالاست که بعضی ها با نوشتن عبارت "با من ازدواج می کنی" با آدامس برروی دیوار، از عشقشون خواستگاری می کنن. شاید این مورد آخر باعث شده باشه نظرتون نسبت به این دیوار عوض بشه. مشغول بستن کوله هستین؟ پس بهتره عجله کنین. شهرداری، بارها این دیوار رو تمیز کرده اما ساکنین و گردشگرها هربار از اول آدامس هاشون رو بهش چسبوندن.

2. موزه فاضلاب پاریس | Paris Sewer Museum

شنیدین که میگن ژاپنی ها از هرچیزی برق تولید می کنن؟ حالا ما میگیم فرانسوی ها از هرچیزی جاذبه گردشگری درست می کنن. برای اینکه به درستی حرف ما پی ببرین، تصور کنین که به پاریس میرید و از راهنمای خودتون میخواین که چندتا جای گردشگری بهتون معرفی کنه. فکر می کنین یکی از پیشنهاداتش چی می تونه باشه؟ اینکه به موزه فاضلاب پاریس سر بزنین و با سیستم فاضلاب شهر که قدمت خیلی زیادی داره آشنا بشین. مسلما این بازدید برای هر کسی خوشایند نیست، اما خیلی از گردشگرهایی که به اونجا رفتن، گفتن که تازه به ارزش آب پی بردن و از این به بعد قصد صرفه جویی بیشتر دارن.

3. سنگ بلارنی | Blarney Stone

کمتر پیش میاد که گردشگرهایی که به ایرلند میرن و برای بوسیدن این جاذبه گردشگری به قلعه بلارنی سر نزنن. بعضی افسانه ها شاید خودشون چندان قابل باور نباشن، اما مردم بخاطر نتیجه ای که امیدوارن بگیرن، باورش می کنن. برای همینه که مردم، اینهمه به خودشون زحمت میدن و با مشقت، سنگ رو می بوسن. چون افسانه های ایرلندی میگن که اگه شما این کار رو انجام بدین، هدیه ای وسوسه کننده دریافت می کنین. قدرت بیان، فصاحت و شیرین زبانی، هدایای این سنگ در قبال بوسه شماست. شهردار این شهر درباره سنگ به گردشگرها گفته: "هدیه ای که به شما داده میشه فقط شیرین زبانی نیست، بلکه شوخ طبعی و بذله گویی هم به شما پاداش داده میشه. همون چیزی که جزو خصوصیت های ذاتی مردم ایرلند". یعنی همه ساکنین ایرلند، این سنگ رو بوسیدن؟؟!!

4. گورستان پِره لاچایز | Pere-Lachaise Cemetery

وقتی که مردم، دلتنگ نویسنده شون میشن. گورستان پره لاچایز پاریس، بزرگترین گورستان این کشوره و درضمن اولین گورستانیه که باغ داره. اینجا پر از داستان های عجیب و غریب و قوانین جالبه. اما چیزی که در این مطلب، مد نظر ماست، آرامگاه اسکار وایلد، نویسنده معروفه. همیشه نیاز نیست که افسانه عجیب و غربیبی پشت بعضی کارها پنهان باشه. مردم اینجا موقع بیرون اومدن از گورستان، به عنوان خداحافظی، مجسمه وایلد رو می بوسن. بخاطر همین بجای اینکه روی این مجسمه مثل خیلی از مجسمه های دیگه پر از گرافیتی و نقاشی باشه، علامت رژ لب هست. البته این مجسمه، به شما پاداش فصاحت بیان نمیده، در عوض ممکنه شما رو به تبخال مبتلا کنه. پس بهتره با یه دست تکون دادن ساده از اسکار وایلد خداحافظی کنین. سری رو که درد نمی کنه، دستمال نمی بندن.

5. معبد کارنی ماتا | Karrni Mata Temple

یکی از ترسناک ترین جاذبه های گردشگری دنیا برای اونایی که از موش می ترسن. قضیه وقتی ترسناک تر میشه که بدونین وقتی که به این موش ها برخوردین حتی حق جیغ زدن، فرار کردن یا هر عکس العمل دیگه ای رو که نشونه بیزاری باشه ندارین. چون مردم راجستان هند این مکان و موش ها رو مقدس می دونن و با این کار ممکنه مورد خشم و غضبشون واقع بشین.

 

شما هم میتوانید نویسنده مجله همگردی باشید

همرسانی کنید:

پست های مرتبط

تعداد نظرات کاربران
0
مرتب سازی بر اساس:
    تا کنون نظری ثبت نشده است.
گروهها
پربازدیدترین های ماه