عجیب ترین و جالب ترین هتل های دنیا

ظاهرا اینطوری به نظر می رسه که همه ما به سفر می ریم تا آرامش داشته باشیم. اما هستن افرادی که سرشون درد می کنه برای تجربه های عجیب و پر دردسر. آدمایی که وقتی با بُهت ازشون می پرسیم "مگه دنبال دردسر می گردی؟"، برقی توی چشماشون می درخشه و به جای جواب، لبخند عجیبی تحویلمون میدن، کوله خودشون رو بر می دارن و میرن که دردسر رو از نزدیک ملاقات کنن. پس اگه شما جزو افرادی هستین که دنبال اقامت در هتل های بی دردسر  و گذروندن روزهای آرومید، این مطلب چندان به دردتون نمی خوره. اونایی که حتی اسم هیجان هم دیوونشون می کنه این مطلب رو بخونن و در ضمن ورود افرادی با ناراحتی قلبی ممنوع!!

1. هتل کروی معلق در هوا | Free Spirit Spheres

این هتل عجیب کانادایی، مناسب افرادیه که حتی در هنگام خواب و استراحت هم نمیخوان دست از تاب خوردن بردارن. اگه زود حالت تهوع می گیرین و حالتون به هم می خوره، رفتن به این هتل، اصلا کار عاقلانه ای نیست. در غیر این صورت، وقتی هربار، وزش باد، اتاقک رو آروم تکون میده، به این نتیجه می رسین که اینجا یکی از بهترین اقامت گاه های معلق دنیاست.

2. هتل زرافه ها | giraffe manor

فکر کنین که تو تختتون دراز کشیدین و ناگهان احساس می کنین موجودی داره جلوی صورتتون نفس می کشه. چشمتون رو باز می کنین و یه صحنه عجیب و غریب رو جلوی صورتتون می بینین. یه زرافه خوشحال که با چشمای درشتش بهتون زل زده. چه حسی بهتون دست میده؟ اگه حتی تصور حسی که بهتون دست میده هم سخته، کاری نداره. خرجش، یه بلیطه به نایروبی کنیا و رفتن به هتل زرافه ها | Giraffe Manor. می تونین از نزدیک این حس رو تجربه کنین.

3. مهمانخانه غیرعادی | Utter Inn

کی عاشق بتمن و اسلحه خونه زیر زمینیشه؟ این هتل سوئدی، اسلحه خونه زیرزمینی نداره اما درست مثل فیلم بتمن، وقتی که از دور بهش نگاه می کنین، فکر می کنین یه خونه عادیه و وقتی پا به دنیای اسرار آمیزش میذارین، نظرتون عوض میشه. چون ادامه این ساختمون عجیب، زیر آب قرار داره. یعنی اینکه شما می تونین روی تختتون دراز بکشین و همزمان از پنجره اتاق اقامت گاهتون، منظره زیر آب و ماهی ها رو تماشا کنین.

4. هتل رویای ساختگی | attrap reves hotel

شاید سازنده این اقامت گاه، موقع طراحیش، به رویاهای بچگیش فکر می کرده و وقتی غرق در یادآوری خاطراتش بوده و خودش رو در یکی از اون حباب های شیشه ای پر از برف، تصور می کرده، ایده ساخت همچین هتل عجیبی به ذهنش رسیده. در این هتل، خبری از حریم خصوصی نیست. اما تا دلتون بخواد، می تونین از آسمون، ستاره بچینین و به طبیعت فرانسه احساس نزدیکی کنین.

5. هتل زندان کاروستا | Karosta Prison hotel

از قدیم گفتن، "سری رو که درد نمی کنه، دستمال نمی بندن". اما انگار افرادی که به این هتل میرن، چنین اعتقادی ندارن. اونا قرارداد عجیبی رو امضا می کنن که شرایط زندان رو بپذیرن. دست بند و پابند آهنی، نون و آب به عنوان غذا و اگه اعتراض کنن به کارهای سخت بدنی و نظافت مجبور میشن. این زندان که در لتونی واقع شده، قبلا زندان نازی های آلمانی بوده و کسی نمی دونه افرادی که به رفتن به این هتل تمایل نشون میدن، برای حس همدردی با زندانیا به اونجا میرن یا تفریح و گذروندن تعطیلات ؟!!!

6. منزلگاه کرالا | kerala hotel

شاید از بچگی، با دیدن انیمیشن تارزان، آرزو می کردین که حتی برای یک روز، جای اون باشین و مثل جنگلی ها زندگی کنین. این آرزو دیگه چندان آرزوی بعیدی به نظر نمی رسه. در این هتل هندی، می تونین از بالابرهای نیشکری بالا برید و روی پل های معلق قدم بزنین. فقط بهتره سعی نکنین مثل تارزان از شاخه ها آویزون بشین! این هتل رو افراد محلی منطقه با استفاده از خود طبیعت ساختن. کسی چه می دونه؟ شاید تارزان، شخصا این پروژه رو مدیریت کرده.

7. هتل پروپلر سیتی لاج | The propeller island city Lodge

دوست دارین درون یک اثر هنری زندگی کنین؟ توی قفس خوابیدن براتون جالبه؟ تا حالا به یه منظره سروته نگاه کردین؟ اگه تو اتاقی باشین که هزاران تصویر از خودتون رو نشون بده، حس جنون بهتون دست نمیده؟ جواب همه این سوالا رو فردی به نام "لارس استروشن" در مجموعه اقامت گاه های سیتی لاج برلین، تصویرسازی کرده. پس برید و دیوونگی رو تجربه کنین.

8. هتل درختی سوئد | Mirror cube treehouse hotel

وقتی که هم هستین، هم نیستین. از اونجا که سوئدی ها استاد ساخت هتل ها و اقامت گاه های عجیبن، برای این یکی هم حسابی گُل کاشتن. این اقامت گاه، مکعبیه که در فاصله شیش متری از زمین آویزونه و نمای بیرونیش از شیشه ساخته شده. اینطوری شما می تونین به طبیعت وحشی بیرون نگاه کنین، اما کسی شما رو نمی بینه و فقط انعکاس جنگل برروی شیشه دیده میشه. حس عجیبیه که باشین اما دیده نشین، نه؟

9. هتل شکلات | godiva chocolate hotel

وقتی ویلی وونکا، هتل می سازه. اگه فیلم چارلی و کارخانه شکلات سازی رو دیده باشین، لذت اقامت در این هتل رو درک می کنین. همه وسایل این هتل از شکلات ساخته شده. حتی دیوارها. اگه به فکر اضافه وزن هستین و استرس دارین که نکنه چاق بشین، فکر رفتن به این اقامت گاه رو از سرتون بیرون کنین. اینجا فقط مخصوص عاشقان سینه چاک شکلاته. فقط حواستون باشه که از داستان هانسل و گرتل عبرت بگیرین. ما تضمین نمی کنیم که پیرزن بدجنس قصه، توی هتل کمین نکرده باشه.

10. هتل کتابخانه | Onomichi Anago No Nedoko۱۹

اگه در هتل های قبلی، به یکی از قصه های کودکانه خودتون سرک کشیدین، با اقامت در این هتل می تونین به هرجا که خواستین سفر کنین. البته در رویاهاتون. هیچ چیزی الهام بخش تر از این نیست که یک شب رو در میان کتاب هایی که عاشقشون هستی سر کنی. خصوصا برای نویسنده ها و شاعرها. ژاپنی ها این مسئله رو خوب می دونن و قصد دارن شما رو با این اقامت گاه به دوردست هایی ببرن که همیشه آرزوشو داشتین.

شما هم میتوانید نویسنده مجله همگردی باشید

همرسانی کنید:

پست های مرتبط

تعداد نظرات کاربران
0
مرتب سازی بر اساس:
    تا کنون نظری ثبت نشده است.
گروهها
پربازدیدترین های ماه
x