توپ بازی با ارواح در حیاط خلوت آسمان

یکشنبه 03 بهمن 1395 - جهان گردی,گردشگری

در این خونه، مثل خیلی از خونه های دیگه،  شب هایی از سال، جشن برگزار میشه. اما جشن این خونواده نروژی، نه نیازی به رقص نور داره، نه به دستگاه صوتی. شفق های قطبی با نورهای رنگارنگ، به مجلسشون رنگ و لعاب میدن و صدای زیبای سکوت، روحشون رو به پرواز درمیاره. یونانی های قدیم می گفتن، هرموقع شفق قطبی خودشو نشون میده، ارواح آسمانی، شاد و خوشحال مشغول توپ بازی هستن. چه توپ های رنگی بزرگی!!!!

گنبد آسمانی و دیوارهای شیشه ای

این خونه 3 طبقه و 5خوابه رو خونواده هرته فولگر، خودشون با مصالح طبیعی مثل ماسه و آب و خاک رس درست کردن. و برای اینکه همسایه آسمون باقی بمونن، دور خونه، یه گنبد شیشه ای ساختن. این گنبد شیشه ای، اونا رو از سرمای شدید نروژ و بادهای طوفانی هم در امان نگه می داره.

خانه ای از جنس طبیعت

قصر پادشاهی کوچولوی خونواده، بدون باغ چیزی کم داره. این شش نروژی که همسایه طبیعت هستن، تو باغچه، سبزیجات، کیوی، زردآلو، انگور، خیار و آلو پرورش میدن. اونا دوست ندارن که همسایه شون ازشون دلخور بشه و خشم خودش رو بهشون نشون بده. برای همین همیشه هواشو دارن. از آب بازیافتی برای آب دادن به گیاهاشون استفاده می کنن و منزلشون پر از لوازمیه که با مواد قابل تجزیه ساخته شده. هرته فولگرها قصد دارن، کلاس ها و دوره ها، تورها و کنسرت هایی در منزلشون برگزار کنن. هدف اونا آشتی با طبیعت و اکوسیستمه، درست مثل خودشون.

سینمای طبیعت

برای تماشای خونوادگی یه فیلم، لازم نیست هرته فولگرها از خونه بیرون برن. فقط کافیه تو حیاطشون بشینن و از سقف شیشه ای گنبدی شکل خونه، به رقص نور شفق قطبی نگاه کنن و در دریچه چشمشون ثبتش کنن. اونا خوب می دونن که باید از لحظه به لحظش لذت ببرن، چون این فیلم، نه نقطه توقف داره، نه بازگشت.

صدای قلبت رو دنبال کن ...

تا حالا به صدای دلتون گوش دادین؟ هرته فولگر، در زبان نروژی یعنی کسی که از قلبش پیروی می کنه. انگار که مقدر شده بود، این خونواده لذت زندگی کردن در جایی رو تجربه کنن که پاداش گوش دادن به ندای دلشونه. شاید ارواح شفق های قطبی باعث شدن این نام خونوادگی بهشون تعلق بگیره تا موقع توپ بازی و تفریحشون تنها نباشن. کسی چه می دونه؟

شما هم میتوانید نویسنده مجله همگردی باشید

همرسانی کنید:

پست های مرتبط

تعداد نظرات کاربران
1
مرتب سازی بر اساس:
گروهها
پربازدیدترین های ماه
x