معروف ترین کافه های استانبول

چهارشنبه 29 دی 1395 - جهان گردی,گردشگری

سرک کشیدن به کافه ها و کافی شاپ ها یکی از جذاب ترین بخش های سفر است. اگر جزو آن دسته افرادی هستید که نشستن و گپ زدن در یک کافه ی دنج و یا حتی لوکس را به رستوران های چند ستاره ی تراز اول ترجیح می دهید، شاید برایتان جالب باشد که در تورهای استانبول بعدی خود یکی دو ساعتی از روز را به یکی از معروف ترین کافه های این شهر سرشار از رنگ و هیجان اختصاص دهید.

1) Çorlulu Ali Paşa

این کافه ی محلی نمونه ی بارزی است از کافه نشینی ترک های استانبول. این کافه با صندلی های چوبی و میزهای کوتاه خود پذیرای نسل بازنشسته ی استانبول است که عادت دارند روزنامه به دست پشت میزها جای بگیرند و در کنار مطالعه و گپ زدن های خود استکانی چای هم میل کنند . البته که نشستن در چنین جمعی خالی از لطف نخواهد بود و هیجان خودش را برای این رده ی سنی خواهد داشت.

2) Coffee and sheesha at Katmerler

این کافه ی کوچک که در کنار منوی خود قلیان ترکی هم سرو می کند از معروف ترین های استانبول است . نشیمن های جالب و خاص آن و فضای رنگارنگ و مملوء از هیجان این کافه اغلب تورهای مسافرتی و توریست ها را به خود جذب می کند. این کافه ی دنج یکی از آن نقاطی است که در رویدادهای ورزشی مملوء از جمعیت ورزش دوستی می شود که محو صفحه‌ی نمایشگر تلوزیون می شوند و در کنار تماشای مسابقات با چای، قهوه و قلیان از خودشان پذیرایی می کنند. اگر دلتان می خواهد یک دور همی خاص در یک کافه ی راحت و صمیمی ترتیب دهید این مکان بهترین انتخاب شما خواهد بود.

3) Galata Konak Café

گردشگران تورهای استانبول اغلب این کافه را به دلیل منظره ی جذاب و زیبایش انتخاب می کنند. این کافه بر روی سقف یکی از عمارت های تاریخی استانبول واقع شده به این ترتیب می توانید در حین نوشیدن یک فنجان قهوه ترک اصیل از منظره ی تاریخی و بافت سنتی شهر هم لذت ببرید. صندلی های راحتی و میزهای چوبی این کافه جوی صمیمی را برای مهمانان فراهم آورده است. از طرف دیگر شما این امکان را خواهید داشت که از ساعت 8 صبح تا نیمه شب از نوشیدنی ها و کیک های بی نظیر این کافه ی راحت و صمیمی لذت ببرید.

4) The House Café

این کافی شاپ در یکی از تقاطع های اصلی خیابان استقلال واقع شده و به مسافرین و عابرین این خیابان پر تردد و دیدنی این امکان را می دهد که با نوشیدن یک فنجان قهوه و یا یک برش کیک خستگی در کنند. این کافه دو بخش مجزا دارد. بخش داخلی که در فضای بسته واقع شده و بخش روباز که متشکل از میزهای کوچک چوبی با منظره ی بی نظیر عمارت های تاریخی خیابان استقلال است.

5) Pierre Loti Café, Halic

این کافه تمام آن چیزی است که از یک کافه ی محلی ترکی انتظارش را دارید. منظره ی فوق العاده و سرو انواع نوشیدنی ها و شیرینی جات ترکی به این کافه رنگ و بویی دیگر بخشیده. از جهت دیگر مهمانداران در این کافه با لباس های ترکی به سبک قدیمی از مشتریان پذیرایی می کنند و همین جریان به شهرت این کافه ی محلی بین شهروندان و مسافرین تورهای استانبول افزوده است.

6) Ethem Tezçakar Kahveci

این کافه که اولین بار چهار نسل پیش در بازار بزرگ استانبول افتتاح شد از قدیمی ترین کافه های شهر محسوب می شود. این چای خانه در واقع مسئول سرو چای به مشتریان بازار و همچنین فروشگاه های اطراف است . تمام آنچه که در این چای خانه سرو می شود حالت سنتی خودش را حفظ کرده از سینی های نقره گرفته تا استکان های کوچک چینی و زیر پیاله های گل دار .

شما هم میتوانید نویسنده مجله همگردی باشید

همرسانی کنید:

پست های مرتبط

تعداد نظرات کاربران
2
مرتب سازی بر اساس:
گروهها
پربازدیدترین های ماه