جاذبه های توریستی خیابان استقلال استانبول

یکشنبه 26 دی 1395 - جهان گردی,گردشگری

خیابان استقلال از پرتردد ترین مناطق این شهر است که توانسته با تمرکز حجم عظیمی از فروشگاه ها ، دیدنی ها و جاذبه های توریستی مورد توجه گردشگران تورهای استانبول و حتی مردم محلی  قرار بگیرد. اگر به استانبول سفر کرده اید لازم است که یکی از تورهای یک روزه ی خود را به دیدن جذابیت های خاص این خیابان اختصاص دهید. در ادامه از جاذبه های توریستی این خیابان زیبا بیشتر گفته ایم، با ما همراه باشید ...

مساجد، کلیساها و کنیسه های خیابان استقلال

کلیسای St.Anthony  یکی از معروف ترین کلیساهای منطقه است. طراحی منحصر به فرد این کلیسا و زیبایی های آن موجب شده که تورهای مسافرتی و گردشگران شخصی آن را در لیست جاذبه های توریستی استانبول قرار دهند. از جهت دیگر این کلیسا به عنوان یکی از مراکز تجمع مذهبی مسیحی های استانبول شناخته می شود.شما با بازدید از کنیسه ها مساجد و کلیساهای خیابان استقلال و نواحی آن به تنوع فرهنگی موجود در شهر پی خواهید برد و همین جریان ازجذابیت های خاص استانبول محسوب می شود.

خرید در خیابان استقلال

اگر به قصد خرید به خیابان استقلال آمده باشید با دست پر از آن خارج می شوید. فروشگاه های بزرگ و کوچک این منطقه هر آنچه که مورد نیاز شما‌ست را در خود جای داده اند. از کیف و کفش گرفته تا تجهیزات موسیقی و ابزار آلات تکنولوژی.

عکاسی از گوشه و کنار خیابان

فقط کافی است دوربین را بر دارید و قدم به این خیابان شلوغ جذاب بگذارید. عکاسی از گوشه و کنار خیابان برای شما جذاب خواهد بود. از طرف دیگر نقاشی های دیواری معروف این خیابان و یا ساختمان های تاریخی می توانند سوژه ی مناسبی برای دوربین شما محسوب شوند.

موزه ی Whirling Dervish

در این موزه می توانید از نزدیک شاهد لوازم رزم، البسه و جواهر آلات خاندان های عثمانی و امپراطوری های سابق ترکیه باشید.

مجسمه ی استقلال

مجسمه ی استقلال که در میدان Taksim واقع شده از دیگر جذابیت های توریستی است که می توانید از آن بازدید کنید. از جهت دیگر تماشای نقاشی های دیواری که به عنوان سنبل های خیابان استقلال محسوب می شوند هم برای شما خالی از لطف نخواهند بود. شما می توانید برای بازدید از تک تک جذابیت های هنری خیابان استقلال از تورهای یک روزه ای که توسط آژانس های مسافرتی و گالری های هنری استانبول ارائه می شود نیز بهره مند شوید.

رستوران ها و کلاب های شبانه

تعدد رستوران ها و بارهای خیابان استقلال به گونه ای است که برای سر زدن به تک تک آنها بیش از یک ماه فرصت نیاز خواهید داشت. این رستوران ها که با تنوع بالایی در سرتاسر خیابان استقلال به چشم می خورند این امکان را برای مسافرین تورهای استانبول فراهم آورده اند که بتوانند بنابر تمایل و سلیقه‌ی غذایی خود اوقات شاد و لذت بخشی را در آنها سپری کنند.از طرف دیگر شب های زنده ی استانبول به دلیل کنسرت ها و کلاب های شبانه معروف است و شما می توانید با صرف یک شام لذیذ و یا شرکت در یک کنسرت عالی لذتی دوچندان را از سفر خود تجربه کنید.

شما هم میتوانید نویسنده مجله همگردی باشید

همرسانی کنید:

پست های مرتبط

تعداد نظرات کاربران
0
مرتب سازی بر اساس:
    تا کنون نظری ثبت نشده است.
گروهها
پربازدیدترین های ماه
x